867 találat a(z) bevétel cimkére
Kata – százalékos adó Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdés kapcsán kérem közreműködését. Amennyiben egy kata adózást választó egyéni vállalkozó naptári évben elért bevétele átlépi a jogszabályban meghatározott 1 millió forint/hó értékhatárt és ez alapján az értékhatárt meghaladó bevétel után százalékos adófizetési kötelezettsége keletkezik, terheli-e további adófizetési kötelezettség e bevételére tekintettel? Előre is köszönöm.
Évközben kiváltott őstermelői igazolvány Kérdés
Tisztelt Szakértő! 2017 júliusában kiváltott őstermelői igazolvány és betétlap után szerzett bevételre, ha ez 4 millió forint alatt van és 20 százalék költségszámlával rendelkezünk, választhatjuk-e a mezőgazdasági tevékenység jövedelmére a nemleges nyilatkozatot?
Őstermelő járulékalapja Kérdés
Tisztelt Szerkesztőség! Őstermelő járulék bevallásával kapcsolatban szeretném kérdezni, hogy mit kell alapul venni a járulék számításnál? Például 2016. évben ha a bevétele nem érte el a 600 ezer forintot, akkor részére 1758-as járulékbevallást kell-e készíteni és az alapja az összes bevétel (értékesítés+támogatás) 20 százaléka? Vagy mivel nyilatkozattételi kötelezettségi sincs, akkor 1758-as bevallást sem kell készíteni? Abban az esetben, ha az őstermelésből származó bevétele (értékesítés 7 500 ezer és 3 000 ezer támogatás), akkor mi lesz az alapja a 1758-as járulékbevallásnak helyesen? Válaszukat köszönöm. Pné
Katás bt. áfája és bevétele Kérdés
Tisztelt Szakértők! A katás bt. bevételi nyilvántartást vezet. Ha a számla teljesítése szerinti időben kell az áfát bevallani, akkor a bevételei után fizetendő áfa előbb kerül be a bevallásokba, ha a számlák ellenértéke a tárgyidőszakban esetlegesen ténylegesen nem folyt be, mint az bevételként könyvelésre kerül. Illetve év végén előfordulhat, hogy a decemberi áfabevallásba olyan összeg áfája is bevallásra kerül, mely tétel nem szerepel a kata bevételek között az adott tárgyévben. Jól értelmezzük ezt?
Belépés katába év közben – bevétel számítása Kérdés
2017. január 1-szeptember 30-áig a vállalkozónak 6 millió 800 ezer forint volt s bevétele. Október 1-jétől katás vállalkozó lett, és részarányosan 1 millió 999 ezer forint bevételre tehet szerint, mint katás. Össze kell-e vonni a két összeget a 8 millió forintos bevételi határhoz kötött alanyi mentesség meghatározásakor, akkor be kell-e lépni az áfakörbe, vagy külön-külön adóznak a bevételek?
Katás egyéni vállalkozó – áfabevételi küszöb Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyfelünk alanyi adómentességet választó egyéni vállalkozó, aki EU-s országon kívüli országba számláz közvetítői szolgáltatást. A hó végével eléri a nyolc millió forint bevételt. Kérdésem az lenne, hogy át kell-e jelentkeznie az áfakörbe, és ha igen, a következő hótól kezdve áfabevallást kell készítenie, és a bevételét a 01. sorban feltüntetnie?
Egyszeres könyvitel Kérdés
Áfás mezőgazdasági őstermelő 2017. 10. 15-én szőlőértékesítésről számlát állít ki (teljesítés: 10. 15., kelte:10. 15., határidő 2018. 03.15.). A számla ellenértékének 50 százalékát 2017. 11. 15-éig kifizeti. A számla másik felének az áfáját kifizeti a felvásárló 2017.1 2. 15-éig. Kérdésem, hogy az ideutalt áfát, részteljesítésnek, azaz bevételnek kell tekintenem, vagy tekinthetem eredménybe nem beszámítható bevételnek áfaként.
Áfa Kérdés
Az alábbi kérdéssel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. 2017.10.18-án kelt 10.03-i teljesítésű számla kifizetési határideje 2018.04.30., bruttó összege 18 000 eFt, az áfa összege 3826 eFt. A vevő 45 napon belül 2017.11.10-én átutal 3826 eFt-ot.(az áfa összegét) Kérdésem, hogy az átutalt összeget áfaként vagy árbevételként kell elszámolni? Köszönettel.
Katás – fiatal gazda támogatás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó fiatal gazda támogatást nyert, melyből vásárolt egy zártkertet és egy szántót magánszemélytől. Az adásvételi szerződés 2015. évben kelt, 2016. évben fizette ki. Akkor áfás, átalányadós volt az egyéni vállalkozó. 2017. évben értékesíti a szántót, adózását tekintve alanyi áfamentes és katás. A bevételt két részletben fizeti ki a vevő, egy részét idén, másik részét 2018. évben. Jól gondolom-e, hogy az értékesítéskor áfa nem merül fel (áfatörvény 86. § (1) bekezdés k) alapján, és a bevétel katás bevétel lesz? Mivel részletfizetés van, az szja-törvény 59-et kell alkalmazni, és 2017. évben bevételnek kell tekinteni a teljes összeget, vagy a katatörvény 2. § 13a) alapján a pénzmozgást kell figyelni, és megosztani a bevételt a két év között? Köszönöm szépen!
2017 előtti reklámadó-túlfizetés elszámolása Kérdés
Tisztelt Szakértő! A 2017 előtt bevallott és egyéb ráfordításként elszámolt, majd 2017-ben törvényi változás alapján adófolyószámlán jóváírt reklámadót számvitelileg 2017-ben egyéb bevételként kell elszámolni? Válaszukat előre is köszönöm.
Meglévő tárgyi eszköz egyéni vállalkozás megszűnésekor Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozói igazolvány birtokában működő családi gazdaság elhatározta megszűnését. Mi a teendő a vállalkozásba vásárolt tárgyi eszközökkel? Keletkezik-e utánuk áfafizetési kötelezettség, ha az egyéni vállalkozó tulajdonában maradnak? Ki kell-e számláznia saját magának az eszközöket piaci értéken? Hogyan kell értelmezni az szja-törvényben leírtakat, miszerint bevétel a kisösszegű tárgyi eszközök leltári értéke? Ezek nullára leíródtak. Akkor mi számít ezeknél leltári értéknek? A nagy értékű tárgyi eszközök – például traktor –, amelyeket megtart a tulajdonában, akkor semmilyen összegben nem növelik a megszűnéskori bevételt?
Áfás katás egyéni vállalkozó bevétele Kérdés
Tisztelt Adózóna! Áfás katás egyéni vállalkozás esetében év végi számlázásnál, ha a számla összege csak januárban fog befolyni, akkor az már a következő év bevételének tekintendő? Egyéni vállalkozó esetében áfa és kata szempontjából is pénzforgalmi szemléletben kell gondolkodni? Tehát amikor befolyik a számla összege, akkor lesz bevétel és akkor kerül bele az áfába? Köszönettel: Makó Adrienn
Lakókocsi Kérdés
Tisztelt Tanácsadó! Egy magyarországi adószámmal rendelkező gazdasági társaság vagy egyéni vállalkozó vásárol egy lakókocsit, melyet a nyári szezonra (csak nyárra) olaszországi kempingben helyezne el. Online felületen akár magyar, akár más ország állampolgárai is bérelhetnének napokra vagy hetekre. A kérdés, hogy ezen bevétel után hol kell áfát és egyéb adókat fizetni? Üdvözlettel.
Kataalany bitcoin-ból származó bevétele Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kataalany bitcoin-bányászattal foglalkozik. Kérdésem az lenne, mikor kell az általa bányászott és a virtuális nyilvántartásban bitcoin-ként megszerzett értéket mint bevételt rögzíteni a bevételi nyilvántartásban? Amikor azt először jóváírják bitcoin-ban és az érvényes árfolyamon, vagy amikor azt bármely valós devizanemben a folyószámlán átváltás után jóváírják? Válaszát előre is köszönöm.
Evás bevétel devizában Kérdés
Tisztelt Szakértő! Evás bevételi nyilvántartást vezető bt. euróban állít ki egy számlát. Ebben az esetben a számla teljesítéskori árfolyama szerinti lesz a bevétel, vagy a bankszámlára érkező összeg? (Az euróösszeget a forintszámlán írják jóvá.) Köszönettel.