867 találat a(z) bevétel cimkére
Kata Kérdés
Egyéni vállalkozást szeretnék indítani kezdő táncosként. Produkciókra fogok szerződést kötni vállalkozóként különböző színházakkal a kínált szerepkörtől függően. Választhatom-e a főállású kata szerinti adózási módot abban az esetben, ha az éves bevételeim túlnyomó része egy társulattól származik? Elkülönül-e a munkaviszonytól ez a foglalkoztatás, mivel saját eszközöm a testemen kívül jellemzően nincs, illetve a produkcióknál a jelmezt és a sminket, fodrászt, illetve a vidéki fellépések esetén az utazást és a szállást is értelemszerűen a színház biztosítja?
Katás bt. bevétele Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy katás bt.-hez, amely környezetvédelmi szolgáltatást végez, a 2016. május 3-ai teljesítésű számla ellenértéke csak 2017 júliusában folyt be. Melyik évben kell a kata-bevallásban és a mérlegben szerepeltetni? Köszönettel. Cordier Edit
Fuvarozás bevétel Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy fuvarozó kft. a következő számlát állította ki: számla kelte: 2018.01.10; teljesítés időpontja: 2018.01.03; Fizetési határidő: 2018.02.26. Melléklet szerint a felrakás: 2017.12.28; lerakás: 2018.01.03. Kérdésem az lenne, hogy 2017 vagy 2018 évre számít ebben az esetben a bevétel? Áfa a teljesítés időpontjában van, de a bevétel? válasza sürgős lenne! Köszönettel;
Katás bevétel Kérdés
Tisztelt Szakértő! Katás vállalkozónál, aki értékhatár túllépése miatt áfaalany is, 2017 decemberében kiállított 2018. január hónapban befolyt összegű számla melyik adóév bevételét képezi, ezen bevétel átvihető-e a következő évre mint pénzforgalmi szemlélet alapján, illetve az áfát meg kell-e fizetni 2017. évben? Köszönettel!
Szállás Kérdés
Tisztelt Cím! Kérdésem lenne: a szállás bevétellel szemben milyen költségek számolhatók el? Továbbá a 2018. január 01-jétől bevezetett turizmusfejlesztési hozzájárulás adószámmal rendelkező magánszemélyre vonatkozik-e?
Támogatások elszámolása Kérdés
Bevételként el kell-e számolni a következő mezőgazdasági támogatásokat: 1. fiatal gazda támogatás, 2. natura 2000 támogatás, 3. zöldítés támogatás, 4. területalapú támogatás, 5. kamattámogatások, 6. tenyészkos és tenyészbak tenyésztésbe állítására nyújtott támogatás (ez mezőgazdasági csekély összegű támogatás),7. átmeneti nemzeti anyajuhtartás támogatása, 8. pénzügyi fegyelem alkalmazásából eredő támogatás visszatérítése, 9. fehérjetakarmány növény támogatása igénybevétele céljából, 10. fiatal mezőgazdasági termelők támogatása jogcímén kapott támogatás?
Időbeli elhatárolás Kérdés
Tisztelt Szakértő! A vevő és szállító számláknál nincs időbeli elhatárolás, ha a tényleges, számvitel szerinti teljesítés egésze a tárgyévre esik. Ilyenkor a számlát a tárgyévben könyveljük, év végén követelésként, illetve kötelezettségként jelenik meg a beszámolóban. Hogyan kell kezelni az ugyanilyen, a tárgyévet követő évben készpénzzel kiegyenlített számlákat? A pénztárban a következő évben kell könyvelni. Ebben az esetben időbeli elhatárolással tesszük vissza a bevételeket, kiadásokat? Válaszát köszönöm. Némethné T. Krisztina
Áttérés katára kettős könyvvitelről. Kérdés
Egy ügyvédi iroda 2018. januártól tért át a kata alá. Kérdésünk a 2017. decemberi időszakra vonatkozó, de már 2018. évben kiszámlázott és befolyt bevételre vonatkozik. A 2018. évi kata bevételbe be kell ezeket a számlákat számolni?
Alapítvány beszámolója Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alapítványok és egyesületek beszámolóját a 2011. évi CLXXV. törvény rendelkezési szerint kell összeállítani. A törvényszék által adott beszámoló séma tartalmaz olyan sort, melyek részletezésként az összes bevétel és kiadást „ebből: közhasznú tevékenység bevételei / kiadás” alá bontja. Nem találtam a törvényben meghatározást erre a fogalomra. Közhasznú tevékenység az, ami az alapító okiratban szerepel és a nevezett törvény is tartalmazza mint lehetséges közhasznú tevékenységeket. Ettől élesen elkülönül a vállalkozásból származó bevétel és az ahhoz kapcsolódó kiadás, de úgy tűnik, mintha nem ezt gondolná ide a beszámoló. Én úgy értelmezem, hogy ami nem vállalkozási, az a közhasznú közvetlen, esetleg közvetett bevétele/kiadása. Ha nincs vállalkozási bevétele egy alapítványnak, akkor minden kiadása a közhasznú célt szolgálja vagy ezt valahogy másképp kell értelmezni? Van esetleg egy pontosító megfogalmazás, ami ezt pontosabban be tudja határolni? Iránymutatást szeretnék kérni erre vonatkoztatva. Nagyon köszönöm! Üdvözlettel: Halmosi István
Foglalkoztatási támogatás elszámolás Kérdés
TOP-5.1.1-15 programhoz kapcsolódó foglalkoztatási támogatás, mely jelen esetben 100 százalék bérköltség-támogatás, mely a bankszámlára került jóváírásra, hogyan számolható el egyéni vállalkozás könyvelésében, aki vállalkozói szja szerint adózik, bevételnek minősül-e, azaz pénztárkönyves könyvelés esetén milyen bevételnek számolom el? A támogatás szerződés szerint csekély összegű támogatásnak minősül. Hasonló a kérdés a GINOP-5.1.1-15-2015-00001 út a munkaerőpiacra (úgynevezett vállalkozóvá válási támogatás, melyet hat hónapig fizetettek) program keretében nyújtott támogatás esetében, viszont itt az egyéni vállalkozó kataalany, tehát a katás bevételei között ki kell-e mutatni a jóváírt támogatás összegét? Válaszukat előre is köszönöm.
Pecsenyesütő bevételének áfamértéke Kérdés
Kedves Szakértő! Vendéglátó egységként pecsenyesütőt üzemeltetünk, ahol a kiszolgálás ablaknál történik. A vendégek vagy kint a pultnál állva fogyasztják a sülteket, vagy pedig elvitelre kérik. Tehát nincs zárt benti helyiség. Mivel január 1-jétől az éttermi szolgáltatás bevételének áfája 5 százalék lett, kérdésünk, hogy ez ránk is vonatkozik-e, a bevételünket számlázhatjuk-e 5 százalékos áfával? Köszönettel várjuk a válaszukat.
Romlott a kormányzati szektor hiánya Cikk
A kormányzati szektor 2017. I–III. negyedéves hiánya az előzetes adatok szerint 139,6 milliárd forint, a GDP 0,5 százaléka volt. 2016 azonos időszakához képest az egyenleg 301,0 milliárd forinttal, GDP-arányosan 1,1 százalékponttal romlott. Az egyenleg változása a kiadásoknak a bevételeknél nagyobb mértékű növekedéséből adódott, jelentette a KSH:
Őstermelő Kérdés
Tisztelt Szakértő! Alanyi mentes egyéni vállalkozó őstermelést is végez. Az őstermelői tevékenységébe bejelentette az erdőgazdálkodást (9 éve használja, van erről megállapodása is). Az erdőgazdaságot házastársától örökölte 9 éve, tehát neki egyrészt be van jegyezve a felére tulajdonjog, illetve az egészre haszonélvezeti jog és az erdő másik fele a gyerekei tulajdonában van. A szerződéskori érték nem ismert, mert az illeték alapjában a földterület értéke is benne van. A vágásérett erdőt újratelepíti, az értékesítésről számlát állított ki. A teljes bevételt figyelembe véve 40 százalékos költséghányadot alkalmazott és elszámolta az újratelepítés költségeit. Helyes-e a számítás? Ha nem, akkor hogyan kell eljárni az erdőgazdálkodónak és a gyermekeinek, akik tulajdonosok, figyelemmel az szja tv. 6. sz. mellékletében foglaltakra? A nem saját tulajdonú, de haszonélvezeti joggal bíró földterületen szerzett bevétel őstermelői bevétel-e? Ha nem, akkor ingóértékesítés? Ha ingóértékesítés, kinek kell bevallani, illetve ilyen esetben a tulajdonostársaknak kifizetett rész elszámolható-e költségként? Válaszát előre is köszönöm!
Termőföld bérbeadása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Magánszemély adószámmal nem rendelkezik. Termőföldet ad bérbe egy társaságnak. Mekkora lehet a bérbeadásból származó bevétele? Kell-e adószámot kiváltania? Köszönettel: Nagyné
Családi gazdaság alapítása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Áfakörös őstermelő december 20. napján új családi gazdaságot hoz létre, felesége, illetve gyermeke lesznek a tagok. Az őstermelő folyó évben, az alapítás előtt szerzett bevétele osztódik-e a családi gazdaság létrejöttére figyelemmel? Ha a családi gazdaság létezne, és a tagok száma gyarapodna, akkor álláspontom szerint osztódna, de a fenti esetre nem találok egyértelmű jogi iránymutatást.