670 találat a(z) adószám cimkére
Fióktelep: bejegyzésre köteles-e? Kérdés
Ausztriában bejegyzett ingatlan-vagyonkezelő vásárolt Magyarországon egy major elnevezésű ingatlant, amelyen gazdasági épületek találhatók. Ezeket az épületeket fel kívánja újítani, majd később bérbe adni. A felújítás költségének áfáját vissza kívánja igényelni és a bérbeadást áfássá szeretné tenni. Kérdésem, hogy az ingatlant be kell-e jegyeztetni a cégbíróságon, mint a vagyonkezelő fióktelepe, hogy áfaalannyá váljon a külföldi cég, vagy elég kérni neki egy adószámot? Az egyértelmű, hogy a bérbeadásból származó jövedelme után Magyarországon lesz társasági adóalany.
Egy és ugyanazon vállalkozás Kérdés
Tisztelt Szakértők! Férjemmel közösen őstermelői tevékenységet végzünk, mindkettőnk rendelkezik adószámmal. Mellette van egy bt.-nk, amelyben 50-50 százalék tulajdoni aránnyal rendelkezünk. Szeretnénk Agrár Széchenyi kártyát igényelni az őstermelésben. Ehhez ki kell tölteni egy nyilatkozatot, amely szerint egy és ugyanazon vállalkozásnak minősülünk-e? Férjem nevén fut az összes bevétel és költség, a területalapú támogatást külön-külön igényeljük. Részemre az idén kellett adószámot igényelni, mert egyébként nem kaptam földhitelt. Úgy gondolom, hogy mivel együtt már 100 százalékos szavazattal bírunk, ezért egy és ugyanazon vállalkozásnak minősülünk. Az MVH felé nyilatkoznunk kell-e erről? Ebben az esetben mekkora a de minimis összeghatára, amit figyelni kell, nehogy átlépjük? Válaszukat előre is köszönöm.
Egy cég két adószámmal Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ez év elején február 01-jén alakult egy kft., mely kapott cégjegyzékszámot és adószámot. Megkezdte a működését a cég, de a cégbíróság hiánypótlásra szólította fel a céget. A bejegyzést végző ügyvéd a hiánypótlás helyett a bejegyzési kérelmet visszavonta és egy új bejegyzést indított el. Ennek az lett a következménye, hogy február 01-március 08-ig működött a cég egy adószámmal és cégjegyzékszámmal, majd ugyanazon a néven (és tulajdonosokkal, törzstőkével) 2016. április 13-ától új adószámmal és cégjegyzékszámmal jegyezték be a céget. Sajnos tevékenység és beruházások is folytak a február 01- március 08-i időszakban, sőt arról, hogy probléma merült fel a bejegyzéssel, a könyvelésnek csak jóval később szóltak. A NAV-nál kértük a két adószám, folyószámla egyesítését, de erre nem került sor, mert törölték a céget, de az adófolyószámlája még lekérdezhető. Mit lehet ilyen esetben tenni a 2016 február 01-március 08. között történt gazdasági eseményekkel és az időszakban működött céggel, beruházásaival stb. Lehet-e valahogyan egyesíteni a két céget, vagy ha nem, mi a teendő a visszavont bejegyzéssel működött céggel és vagyonával. Válaszát előre is köszönjük.
Ingatlan értékesítése adószámmal? Kérdés
Tisztelt Szakértő! Mint magánszemély, munkahely mellett, adnék-vennék használt ingatlant, éves szinten max1-2-t haszonszerzés céljából. Ebben az esetben nem elég magánszemélyként adószámot kiváltanom és önálló tevékenységből származó jövedelemként leadózni? Sokat olvastam erről és itt azt a következtetést vontam le, hogy egyéni vállalkozóvá, vagy céggé kellene alakulnom. Tényleg csak így lehet jogszerű a tevékenység és az adózás? Válaszát előre is köszönöm!
Uniós szolgáltatás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk uniós országból vett igénybe üzletviteli tanácsadást (mint teljesitési segédet), de a szolgáltató cég nem igényelt uniós adószámot, igy nem rendelkezik vele. Kérdés, hogy a befogadott számla után az import szolgáltatás áfáját ugyanúgy be kell állitani fizetendőbe és visszaigénylésbe is, mintha rendelkezne uniós adószámmal, és a 16A60-ban az adószámához írok egy nullát? (Cégünk adóköteles tevékenységet végez.) Tisztelettel várom válaszukat.
Külföldi rendezvény áfavonzata Kérdés
Nemzetközi tudományos konferenciát szervez cégünk (magyar cég, külföldön sehol nincs adószáma és telephelyes sem), amelynek a a helyszíne Horvátországban lesz. A szolgáltatás az áfatörvény 42. paragrafusa szerinti tudományos rendezvényre való belépést biztosítja (és az ehhez járulékosan kapcsolódó szolgáltatások). Teljesítés helye: Horvátország Résztvevők köre: EU adóalanyok és 3. országbeli adóalanyok EU nem és 3. országbeli adóalanyok Bevétel: regisztrációs díjak Kiadások: a.) Horvátországban felmerülő költségek (étkezések, terembérlet, turisztika stb.) b.) a rendezvény előkészítésével kapcsolatos és Magyarországon felmerülő költségek (például postaköltség, nyomdaköltség, irodaszerek stb.) Kérdések: 1.) a fenti esetben a regisztrációs díjak áfakulcsa hány százalék? 2.) a fenti esetben a beérkezett számlák áfa-visszaigénylése hogyan történik? Kiadások: a.) Horvátországban felmerülő költségek (étkezések, terembérlet, turisztika stb.) b.) a rendezvény előkészítésével kapcsolatos és Magyarországon felmerülő költségek (például postaköltség, nyomdaköltség, irodaszerek stb.) Szükséges-e cégünknek Horvátországban adószámot igényelni, illetve a rendezényre való belépést biztosító szolgáltatás számlázása áfávaal vagy áfa nélkül történik a fent felsorolt esetekben? Előre is köszönöm
Szlovák cég adószám igénylése és adózása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Felvilágosítást szeretnék kérni Önöktől egy szlovák cégre vonatkozóan, amely Magyarországon lábon álló erdőt vásárol (a fát vásárolja meg, a földterületet nem) egy erdőbirtokossági társulattól. Kitermeli a fát, és azt megosztva értékesíti. Értékesít úgy, hogy a fa egy részét Magarországon eladja magyar cégnek, végfogyasztónak, úgy is, hogy Magyarországról Szlovákiába szállítja saját termékként, valamint úgy is, hogy Magyarországról exportálja Szlovákiába, és ott értékesíti EU-s partnernek. A kérdés az lenne, hogy az erdőbirtokossági társulattól a vásárlás áfás lesz-e? A másik kérdésem, hogy mivel a teljesítés Magyarországon lesz, a szlovák cégnek kell-e itt adószámot igényelni és magyar telephelyet bejelenteni? Alkalmazott nem lesz, mert bérmunkában végeztetik majd. Ezeknek a menetéről legyenek szívesek tájékoztatni. Milyen bejelentést kell tenni (milyen nyomtatványokon), milyen bevallást kell küldeni, az áfa-visszaigénylést milyen módon kell megtenni? Segítségét köszönöm!
Belföldi letelepedés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kanadai magánszemély Magyarországon vásárol ingatlanokat. Lakcíme kanadai, belföldi címe regisztrációs kártyája nincs. Az ingatlanokkal kapcsolatban adótanácsadást és könyvviteli szolgáltatást vesz igénybe belföldi kft.-től. A belföldi kft. számláját a kanadai magánszemély felé áfásan vagy áfamentesen állítja ki? A kérdés arra vonatkozik, hogy a magánszemély csak az ingatlanok megvásárlása miatt letelepedettnek minősül-e Magyarországon? Változtat-e a tényálláson, ha a kanadai magánszemély egyéb szálláshely-szolgáltatásra adószámot igényel, abban az esetben, ha alanyi adómentes marad, illetve ha áfakörös lesz? Válaszát előre is köszönöm!
Külföldi gyakornok Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy belföldi cég spanyol gyakornokot fogad be. Milyen kötelezettségei vannak a cégnek? Szükséges-e neki taj vagy adószám igénylése? Valamilyen bejelentési kötelezettség van-e? A cég nem ad neki semmilyen juttatást. Köszönöm válaszukat. Tisztelettel: Bartos János
Üzemeltetési bevétel – bérbeadásból származó jövedelem Kérdés
Tisztelt Szakértő! Magánszemély, a tulajdonában lévő ingatlan hasznosítására üzemeltetési szerződést köt egy céggel, amelyért üzemeltetési díjat kap a cégtől. Az ingatlan bérbeadását közvetlenül a cég végzi. Kérdés: ebben az esetben a magánszemély által kapott üzemeltetési díj ingatlan-bérbeadásból származó jövedelemnek számít, és választhatja, hogy nem kér adószámot a NAV-tól? Ha nem, akkor az üzemeltetési díjat hogyan kell bevallani a magánszemélynek? Válaszukat előre is köszönöm. Tisztelettel: Szekeres Zsolt
Dohányáru – kereskedelmi mennyiség Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérem szíves segítségét az alábbi kérdés megválaszolásához. Nemzeti dohányboltot üzemeltetünk, a nyári időszakban előfordul, hogy külföldi fiatalok kereskedelmi mennyiségű (800 szál) cigarettát vásárolnak. Illetőségük külföldi, se lakóhelyük, se tartózkodási helyük nincs belföldön. Ismereteink szerint, ilyenkor kötelező számlát kiállítani, a számlán feltüntetni, hogy a számla a jövedéki termék származását nem igazolja. Kérdésem: milyen törvényi előírásoknak kell még megfelelnünk, van-e még ezzel kapcsolatban egyéb teendőnk, kötelezettségünk? Kell-e a vásárlónak (EU-s) adószámmal rendelkeznie? Van-e bejelentési kötelezettségünk az értékesítésről bármely hatóság felé? Válaszát köszönöm.
Termőföld bérbeadása cégnek Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy távközlési szolgáltató cég megkeresett bennünket, hogy bérbe szeretne venni egy területet a termőföldünkből, ami szántóként van nyilvántartva a földhivatalban. Ez a földterület osztatlan közös tulajdonként van bejegyezve három tulajdonos között. A cégnek mind a három személlyel szerződést kell kötnie, vagy elég az egyik tulajdonossal? Magánszemély és cég között mik a bérleti díj fizetésének szabályai? Kell-e adószámot kiváltani? Hogyan kell adózni? A bérleti szerződés 10 évre szólna. Válaszukat köszönöm!
Karácsonyi vásár külföldön Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy magyar kft. Németországban karácsonyi vásáron szeretné saját áruját, illetve másoktól felvásárolt kézműves termékeket árusítani. A kérdésem az lenne, hogy szüksége van-e német adószámra és mivel kell teljesíteni a nyugtaadási kötelezettségét? Vennie kell német pénztárgépet? Erre a tevékenységre Németországban kell áfabevallást beadni? Az árbevétel a magyar társasági adóalapba számít bele? Előre is köszönöm a választ.
Átalakulás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Magyarországi betéti társaság átalakulása korlátolt felelősségű társasággá esetén megváltozik-e az adószáma (székhely, tevékenység marad a bt. szerinti)? Köszönettel: Pásztor Tünde
Saját készítésű fénykép adózása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Hobbiból fényképeket készítek. Egy ismerősömnek megtetszettek a képeim, és a cége megvásárolná azokat. Az a kérdésem, hogy miként kell adózni és járulékot, ehót fizetni a keletkezett jövedelem után? Szerződést kell-e kötnünk? Előre is köszönöm válaszát.