1224 találat a(z) ügyvezető cimkére

Elmaradt munkabér bevallása Kérdés

Tisztelt Ügyintéző! Az alábbi esethez kérem a segítségüket. Egy cég részére bérszámfejtést végzünk, melyben az ügyvezetőt 8 órás munkaviszonyban foglalkoztatták, majd 2015-ben a tulajdonos a jogviszonyt nem módosította, de az alapbért csökkentette 100 ezer Ft-ra, továbbá 2016-ban pedig 0 Ft-ra csökkentette (a jogviszony még mindig változatlan). 2015. évben a cég már nem tudta kifizetni a béreket. Kérdésem, hogy hogyan kell/kellett volna a bevallásokat elkészíteni? Az biztos, hogy a jogviszonyhoz is hozzá kellett volna a tulajdonosnak nyúlni, mert a 100 ezer Ft a minimálbért nem érte el. A Tbj. 50. §-a szerint a jövedelem kifizetésekor kell a bevallást beadni. A mi példánkban ez követhető? Válaszát előre is köszönöm.

Katás egyéni vállalkozó kft. ügyvezetője is, áfakérdés, bérbeadás Kérdés

Kft.-tag, aki ügyvezető, de személyesen nem vesz részt a kft. tevékenységében, katás egyéni vállalkozóként fizetheti-e az 50 000 forintot, a kft.-ben pedig semmilyen járulékot? Ha katás egyéni vállalkozó áfakörbe bejelentkezik, tényleg levonásba helyezheti a beszerzési (szállító) számlájának áfatartalmát? Ha igen, az áfatörvény melyik paragrafusa vonatkozik rá? Katás egyéni vállalkozó, ha magánszemélyként önálló tevékenységként vallja be az ingatlan bérbeadást (ezt annak idején bejelentette a NAV-nak ) 2017-ben is katás vállalkozó maradhat?

Ügyvezető járulékai Kérdés

Ha egy kft. tag-ügyvezetője munkaviszonyban vállalja a vezetést heti 10 órában, mellette más munkakörben heti 20 órában dolgozik a cégben, akkor 2 munkajogviszonyt kell bejelentenünk, és úgy is lehet, hogy egyik jogviszonyából származó jövedelme sem haladja meg a minimálbért? Köszönöm szépen!

Személyes közreműködés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy társaság tagja az ügyvezetői feladatokat nulla forint megbízási díjért végzi. Máshol semmilyen biztosítási jogviszonya nincs. Tudomásom szerint az ügyvezetés nem minősül személyes közreműködésnek. Ebben az esetben kell-e járulékot fizetni? A 12.28-án megjelent cikkükből nem ez olvasható ki. Véleményem szerint a személyes közreműködés fogalmát kellene pontosan értelmezni. Tisztelettel: Arany Tamás

Kapcsolt vállalkozás Kérdés

Tisztel Szakértő! Egyszemélyes kft. (legyen "A") tulajdonosa, de nem ügyvezetője egy másik, "B" kft.-ben 50 százalékos tulajdoni résszel rendelkezik, valamint ő az ügyvezető is. Kapcsolt vállalkozásnak tekinthető-e a két kft., ha szerződéses viszonyban állnak?

Ügyvezető többes jogviszonyban: pénzkérdés, hogy minek minősül Cikk

Ügyvezetés munkaviszonyban vagy társas vállalkozóként – melyek a biztosítotti bejelentésekkel kapcsolatos problémák?

Ügyvezetők jogállása Kérdés

Tisztelt Cím! Az alábbi kérdésekre kérem állásfoglalásukat: A hatályos jogszabályok alapján a bt. kültag milyen esetekben lehet ügyvezető? Egyedüli bt-beltag szülési szabadság, illetve gyermekgondozás miatt fizetés nélküli szabadságon van. Csak ügyvezetőként van bejelentve munkaviszonyban. Van-e arra lehetősége, hogy az ügyvezetést, képviseletet meghatalmazással átadja a könyvelőnek, vagy az alkalmazottnak vagy egy családtagjának, aki nem tagja a bt.-nek vagy a bt. kültagjának? A bt. egyedüli beltagjának vagy egyszemélyes kft. tagjának a társasági szerződésben kötelező-e nyilatkoznia arról, hogy a társaság ügyvezetését megbízásban vagy munkaviszonyban látja el? Amennyiben nem nyilatkozik, van-e arra lehetősége, hogy saját hatáskörben döntsön arról, hogy az ügyvezetést milyen jogviszonyban látja el? Magyarországon biztosítotti jogviszonnyal rendelkező nő és gyermeke igénybe veheti-e az orvosi ellátás Németországban a férj családi biztosítása révén, amennyiben a kismama tartósan csed, gyed folyósítás alatt Németországban tartózkodik, de a biztosítási jogviszonya továbbra is Magyarországon áll fenn? Kérem, hogy az EU kártyával igénybevehető sürgősségi ellátáson kívüli orvosi ellátásra vonatkozóan válaszoljanak

Felmondás nyugdíjas ügyvezetőnek Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társasági szerződés szerint két ügyvezető van, de a munkáltatói jogok gyakorlásával név szerint az egyik ügyvezetőt bízták meg. Ő mondott fel a másik ügyvezetőnek, aki már több mint egy éve nyugdíjas. Az ügyvezetői tisztségét oly módon gyakorolhatja, hogy akarata szerint bármikor bejöhet, és az eszközöket íróasztal, számítógép, telefon stb. használhatja, és a cég életébe betekinthet. Kérdésem, hogy ezek alapján jogszerű volt-e felmondás? Köszönöm szépen válaszát.

Kft. ügyvezetőjének megbízási díja Kérdés

Tisztelt Szakértő! Van egy kft., amelynek az ügyvezetője megbízással ügyvezető, nem tulajdonos. A megbízási díja havi bruttó 30 ezer forint. E mellett ő öregségi nyugdíjas (1951-es születésű). Kell-e utána szochót fizetni? Biztosított-e? Egyáltalán mit kell utána fizetni? Kisösszegű kifizetés? Válaszát előre is köszönöm.

9-es feor plusz ügyvezetőség II. Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ezt a kérdést tettük fel korábban, és az itt olvasható választ kaptuk: http://adozona.hu/kerdesek/2016_12_2_9_FEORugyvezetoseg_tkm Megpróbáljuk másként feltenni a kérdést, mert nem sikerült azt a részét kidomborítani, amely problémát okoz nekünk. Tehát: az a gondunk, hogy tudomásunk szerint ügyvezetést el lehet látni 9-es FEOR-ral, mert erre a tevékenységre nincs előírva szakképzettség (nem írta elő sem a cégnél senki, sem szakmai előírás nem rögzíti stb.) Ebben az esetben érvényesíteni lehetne a szakképzetlenség után járó szochokedvezményt. Viszont nem tudjuk besorolni az ügyvezetőt a 9-es FEOR-ba, mert ott nincs ilyen jellegű alábontás. Miként oldható fel ez az ellentét? Attól, hogy valaki ügyvezető, mindenképp gazdasági egység vezetője lesz (nem 9-es FEOR), így pedig elesik a szochokedvezménytől, mely csak a 9-es FEOR-osoknak jár? Pedig a kérdéses ügyvezető szakképzetlen, és nem is kéri senki tőle, hogy szakképzett legyen. Válaszát köszönjük!

Bt.-beltag rokkantsági ellátása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy bt. beltagja egy éve táppénzen van, januárban fog lejárni az egyéves időtartam. A továbbiakban tudna rokkantsági ellátást vagy rokkantsági járadékot igényelni, mert az egészségkárosodása tartós lesz. Ebben az esetben mint bt.-beltagnak van-e bármilyen korlátozása az ügyvezetés tekintetében? Tudja-e továbbra is ellátni az ügyvezetést? Nem kizáró ok-e az ellátás folyósításánál, hogy nem tudja részmunkaidőben ellátni az ügyvezetést a tagi jogviszony miatt? Várom válaszukat.

Veszélyeztetett terhesség és ügyvezetőség Kérdés

Tisztelt Szakértő! Van egy hölgy, aki jelenleg 9-es táppénzen van, januárban várható a baba születése. A barátnőjével van egy közös tulajdonú cége, ahol ő többségi tulajdonban van. Szeretné átvenni az ügyvezetést. Veszélyeztetett terhesként van akadálya megbízásival őt lejelenteni ügyvezetőnek? Válaszát előre is köszönöm! Üdvözlettel: Anna

Kiküldetés, SZÉP kártya ügyvezetőnek Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. tag ügyvezetője, aki társas vállalkozó 40 órás munkaviszony mellett, kiküldetést kaphat-e a kft.-től és SZÉP kártyát decemberben? Milyen adóvonzata van? Nulla forint megbízási díjjal végeznek tevékenységet a tagok a kft.-ban. Válaszát előre is köszönjük.

Ügyvezetőnek felmondás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Van egy kft., ahol 2 ügyvezető van: az egyik 4 órában, még a másik 8 órában van munkaviszonyban. Most a 8 órás ügyvezetőnek felmondják a munkaviszonyát. Kérdéseim: 1.Mivel a munkaszerződés szerint a munkáltatói jogokat a közgyűlés gyakorolja az ügyvezető felett, ezért a felmondásáról kell-e közgyűlési határozatot hozni? 2. A felmondását a tulajdonosoknak kell aláírni vagy aláírhatja a 4 órás ügyvezető is? 3. Mivel 7 fő alkalmazott is van a cégnél, ezért a 4 órás ügyvezető maradhat-e 4 órában foglalkoztatva vagy célszerű, hogy 8 órában legyen bejelentve? Válaszukat előre is köszönöm.

Kiegészítés-kérés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdést tettük fel korábban, melyre az e helyen olvasható válasz született: http://adozona.hu/kerdesek/2016_11_29_ugyvezeto_megbizas_efi#utm_source=dailypost&utm_medium=email&utm_campaign=notice Válaszát ezúton is köszönjük. Két kérdésünk lenne még ezzel kapcsolatban: - Egyrészt kérdésünk elsősorban arra vonatkozott, hogy a megbízási díjnál általában figyelembe vehető 10 százalék költséghányad alkalmazásával kell-e megfizetni a járulékokat vagy sem? Tehát az Ön által megadott járulékokat a teljes alap, vagy annak 90 százaléka után számolhatjuk, mint a szja-t? (Elnézést kérünk ha pontatlanul fogalmaztunk, vagy Ön erre válaszolt, de nem jól értettük meg a válaszát.) Kérem, ennek a szempontnak a figyelembevételével legyen kedves még egyszer átfogalmazni a válaszát! - Másrészt válaszának eleljén Ön a következőt írta: "Ha a társaság tagja megbízásban ügyvezető, és nem áll a társasággal tagsági jogviszonyban, akkor társas vállalkozónak minősül." Ezt sajnos nem értjük, legyen kedves kifejteni pontosabban! Mert ha valaki nem áll a társasággal tagi jogviszonyban, akkor hogyan minősülhet társas vállalkozónak? A társas vállalkozói jogviszony alapja az, hogy tagról beszélünk, nem? Kiegészítését ezúton is köszönjük.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 April
H K Sze Cs P Sz V
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Együttműködő partnereink