1224 találat a(z) ügyvezető cimkére
Ügyvezető munkaerőpiaci járuléka
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kft. ügyvezetője, nem tag, megbízási díja 50 ezer forint. A 10 százalék költséghányadot nem alkalmazhatja, de kell-e munkaerőpiaci járulékot vonni tőle? Válaszát előre is köszönöm!
Járulékfizetés
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Nem egyszemélyes kft. ügyvezetője, aki egyben a kft. egyik tagja is, a társasági szerződés szerint tevékenységét megbízási jogviszonyban végzi. Jelenleg nem tudja megfizetni a társas vállalkozóként fizetendő járulékokat, ezért heti 20 órás munkaviszonyt létesített egy másik cégnél. Van-e arra mód, hogy saját fent említett cégében is 4 órás munkaviszonyt létesítsen az ügyvezetésen kívül egyéb feladat ellátására például csőszerelőként, és ilyen módon elkerülhető-e a teljes társas vállalkozóként fizetendő járulék a kft.-ben? Párhuzamosan 1 embernek ugyanabban a cégben lehet-e 2 jogviszonya?
Bejelentés
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Hogyan lehet végrehajtani egy belföldi kft. harmadik állambeli tagjának és ügyvezetőjének bejelentését, illetve járulékfizetési kötelezettségét, ha az adott személynek nincs lakcímkártyája (és a jövőben sem kíván a sz országban tartózkodni), ennek hiányában pedig a kormányhivatal megtagadja a taj szám kiadását. Köszönöm válaszát
Ügyvezető nem természetes személy
Kérdés
Tisztelt Adózóna! Egy kft.-ben jelenleg egy természetes személy tag az ügyvezető, aki a társaság tevékenységében ezen felül nem közreműködik. Az ügyvezetést egy 4 órás munkaviszonyban látja el, a járulékokat a 4 órás munkaviszonyra tekintettel fizeti meg (tehát nincs a minimálbér alapján előírt minimális járulékfizetési kötelezettsége). Tudomásom szerint az új Ptk. szerint egy kft. ügyvezetését nem természetes személy például egy cég is elláthatja. A természetes személy a továbbiakban nem kíván ügyvezető lenni. Ebben az esetben szolgáltatásnyújtásról beszélünk, és az ügyvezető cég számlázni köteles a szolgáltatását az ügyvezetett cég felé? Ebben az esetben hogyan alakul az ügyvezetett cég járulékfizetési kötelezettsége? Ha jól gondolom, akkor semmilyen járulékfizetési kötelezettsége nem lesz az ügyvezetéssel kapcsolatban, mert az ügyvezető cégre tartozik, hogy milyen jogviszonyban és kit foglalkoztat. Köszönöm!
Ügyvezető és munkaviszony-bejelentés
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes kft.-ben a feleség tag és ügyvezető. A férj egyéni vállalkozó és mellette a kft.-ben sofőrként van bejelentve 6 órás munkaviszonyban. A járulékait az egyéni vállalkozásában fizeti meg. Szeptemberben a férj ügyvezetőként lett a cégbíróságon bejegyezve, mellette sofőrként is dolgozik a kft.-ben. Be kell-e jelenteni az ügyvezetőségét a NAV felé? Ha igen, milyen jogcímmel? Köszönettel.
Ügyvezető részmunkaidőben
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Jelenleg egy kétszemélyes kft. ügyvezetője – aki egyben tag is – társas vállalkozóként biztosított (1451-en van lejelentve a NAV felé). Heti 36 órát elérő munkaviszonya máshol nincs. Tekintettel arra, hogy a kft.-nek jelenleg nincs túl sok megrendelése, az ügyvezetést és az egyéb feladatokat ezentúl munkaviszonyban látná el, méghozzá napi 4 órás munkaviszonyban – úgy ítéljük meg, hogy napi 4 órás munkaviszonyban az ügyvezetői és egyéb feladatok elláthatóak. Munkabérként így a garantált bérminimum 50%-át fizetné neki a cég. Kérdéseim az alábbiak lennének: – a járulékok tekintetében az ún. minimális tb alapok után kell fizetni a járulékokat, vagy pedig a munkabérként kapott tényleges összeg után [azaz jelenleg a 80 500 Ft-nak a 15%-a (szja), 8,5%-a (egb. és munkaerőpiaci járulék), 10%-a nyugdíjjárulék], illetve a cég fizeti utána a 22%-os szociális hozzájárulási adót (80 500 x 22%)? – jól értem-e hogy egy munkaszerződést kell kötni, amiben ún. kapcsolt munkakört kell alkalmazni? – milyen kóddal kell lejelenteni a NAV felé a változást a 17T1041-es lapon? – mekkora szakképzési hozzájárulást kell fizetnie a kft.-nek? Segítségét köszönöm előre is.
Ügyvezető közreműködése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Van egy kft., ahol az ügyvezető egyben tulajdonos munkaviszonyban van bejelentve és az ügyvezetői feladatait heti 4 órában látja el, azaz havi 16 órára van bejelentve. Ez a személyes közreműködése, a TEÁOR száma szerint is vezető. A cégnek van többféle tevékenysége, az ügyvezetőnek van többféle végzettsége. Az egyik tevékenységi körhöz tartozóan számlát kell kiállítania, amit ő végez el személyesen. Ez belefér a heti 4 órába és eseti dolog, nem állandóan végzi ezt a tevékenységet. Kérdésem, hogy ebben az esetben elválik-e a személyes közreműködés mint munkaviszony és a bevételszerző feladat. Az ügyvezető szerint ezt külön be kell jelenteni. Nem tudom, hogy hogy és hova, ha ez eseti dolog?! A munkaviszonyt meg lehet bontani az M lapon, de minimum heti 20 óránál engedi az ANYK-s program, de ő összesen nincs ennyi időre bejelentve. A munkaszerződést magával köti meg, abba beleírhatom, hogy a heti 4 óra az az ügyvezetői feladatokra és egyéb bevételszerző tevékenységre szól. A cég egyébként alig működik, bevétele 1 millió alatti és van 8 órás főállása az ügyvezetőnek. Kell-e valamit tennem ebben az esetben a személyes közreműködés lejelentésén kívül?
Nyugdíjas járulékkötelezettsége
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft.-nek két tulajdonosa van. Az egyik tulajdonos nyugdíjas, a másik pedig nappali tagozaton egyetemi hallgató. Mindketten ügyvezetők is. Kérdésem az, hogy a nyugdíjas ügyvezetőnek van-e kötelező járulékfizetési kötelezettsége, illetve mindkét ügyvezetőt kell-e jelenteni a 08-ason havonta, vagy beadhatom az NY-es adatszolgáltatást? Válaszát köszönöm.
Egyszemélyes kft. tagjának járulékfizetése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy újonnan alakult egyszemélyes kft. tagja megbízási jogviszonyban látja el az ügyvezetést a társasági szerződés szerint. Nincs máshol bejelentett 36 órás munkaviszonya. Kérdésünk: mikortól és milyen bejelentési kötelezettsége van a cégnek a ügyvezető tagról, milyen FEOR számmal. Illetve milyen járulékfizetési kötelezettsége van akkor, ha személyes közreműködése nincs, csak az ügyvezetést látja el megbízási jogviszonyban és abban az esetben is, ha személyesen is közreműködik. Mindenképpen meg kell fizetnie legalább a garantált bérminimum után a járulékokat? Milyen esetben nem kellene? Válaszát előre is köszönöm!
Járulékfizetés
Kérdés
Tisztelt Szakértők! Ügyfelem korlátolt felelősségű társaságban 50%-kos részesedéssel bír. Képviseleti joga önálló, tisztsége ügyvezető. 2017. január hónapban heti 36 órát meghaladó munkaviszonyt létesített. Korábban a kft. tagi jogviszonya alapján volt biztosított. A társaságban a heti 36 órát meghaladó munkaviszony létesítését követően is lát el ügyvezetői feladatokat, illetve továbbra is önállóan képviseli a céget. A kérdés az, hogy az ügyvezetői feladatok ellátása végezhető-e munkaviszonyban vagy megbízási jogviszonyban, és az elvégzett feladatokért járó díjazást meg lehet-e állapítani a munkabérre és a megbízási jogviszonyra vonatkozó jogszabályok szerint. A választ köszönöm. Orosz Sándorné
Ügyvezető járulékai és munkakör
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretnék tisztázni dolgokat az előzőleg feltett kérdéseimre adott válaszokkal kapcsolatban. Az ügyvezető járulékára vonatkozó kérdésem azért fontos számunkra, mert eddig úgy értelmeztük, hogy ha valaki tag és ügyvezető, akkor automatikusan társas vállalkozóvá válik. Ilyenkor vagy fővállalkozóként (1451, legalább minimálbér vagy garantált minimábér után fizet járulékokat), vagy van 40 órás munkaviszonya máshol vagy akár saját cégében, akkor legalább 36 órát elérő munkavisszony melletti társas vállalkozóként (1452) jelentjük be. Az utóbbi időben találkoztunk olyan gondolattal, hogy ha a társasági szerződésben úgy lett jelölve, hogy a cégvezető munkaviszonyban vállalja az ügyvezetést, akkor akár heti 36 óránál kevesebb munkaidőben is köthet munkaszerződést az ügyvezetésre (hiába egyszerre tag és ügyvezető a cégnél, és ha rövidebb a munkaideje a munkaszerződésben, akkor kevesebb lehet a munkabére a minimálnál). Erre szeretnék kérni megerősítést. Ha tényleg így lenne, akkor lesz egy cégvezető munkaköre (mondjuk napi 1-2 órában), mellette más munkakörben is dolgozhat a cégben. Ezért az előző kérdésben (http://adozona.hu/kerdesek/2017_1_3_Munkakor_lgu) kérdeztem, hogy több munkaszerződést különböző munkakörrel kell-e kötni vele? A válaszban az volt, hogy nem szabad több munkaszerződést kötni egy magánszeméllyel egy cégben. Hanem a bejelentésben azt a feort kell jelölni, amellyel legtöbb órában dolgozik a cégvezető. Egy másik munkakör nevű kérdésemben a válasz ellentétes volt. Kérem erre a tisztázást! Köszönöm szépen!
Ügyvezető minimum járuléka
Kérdés
A tavalyi szabályok szerint az ügyvezetői minimumjárulékot a garantált bérminimum alapján, 129 000 forinttal kellett megállapítani. Kérdésem, hogy ez a 2017-es évre is igaz és a 161 000 forintos garantált bérminimumot kell figyelembe venni. Erről külön most sehol sem lehetett olvasni.
Nyugdíjas ügyvezető többes jogviszonya
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adott egy nyugdíjas magánszemély, aki egy kft. tagja 40 százalékban, egyben ügyvezetője is. A másik tag cégvezető. A magánszemély egy bt. beltagjaként kisadózóként is tevékenykedik, ahol nyugdíjasként havi 25 000 Ft-ot fizet. A kft.-ben egyébként tevékenységet nem végez. A kft.-ben milyen fizetési kötelezettsége van, ha jövedelmet nem vesz fel, és mit fizet, ha évi egyszeri 50 000 Ft-ot vesz fel december hónapban?
Egyszemélyes kft.-vé alakulás
Kérdés
Egyszemélyes kft.-vé válás után ki lesz a munkáltatói jogok gyakorlója, a maradó tag munkaviszonya folyamatos marad-e, vagy szükséges a ki- és bejelentés az átalakulás időpontjában, új munkaszerződést kell-e kötnie, melyben az ügyvezetői és jövedelemszerző tevékenységeket összevont munkaköri leírás alapján látja el?
Kapcsolt vállalkozás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! "A" társaság és "B" társaság létrehozta "C" társaságot. Az A+B+C társaságok között nincs rokoni kapcsolat. "A" társaságban 20-20-20-40% a tulajdoni hányad, apa 40%, három gyermeke 20-20-20%. Az ügyvezetést az apa látja el megbízásos jogviszonyban társas vállalkozóként. "B" társaság tagjai között rokoni kapcsolat van. 2 fő. "A" társaság tagjai és "B" tagjai között nincs rokoni kapcsolat. "C" társaságot az "A" + "B" társaság hozta létre nem magánszemély tulajdonosokkal, hanem társaságok tulajdonosként 50-50% arányban. Ügyvezetői teendőket nem tagként megbizásos jogviszonyban az "A" és "B" társaság ügyvezetői látják el "C" társaságban. Kapcsoltak-e a vállalkozások?