742 találat a(z) értékesítés cimkére

Kft. eladása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Értékesítettünk egy kft.-t. Nekünk mint eladónak milyen kötelezettségeink vannak mind számvitelileg, mind adózásügyileg? Válaszukat előre is köszönöm

Őstermelő Kérdés

Tisztelt Szakértő! Most lett egy őstermelő ügyfelem, s azután érdeklődöm, hogy az élettársa is szerepelhet-e vele közös őstermelői igazolványban? Másik kérdésem, hogy az őstemelő a saját termékét kinek adhatja el, s milyen előírások vonatkoznak az értékesítésre? Van egy kft.-jük, annak is értékesítenének, illetve másik őstermelőnek is, aki továbbadná a terméket? Válaszát előre is köszönöm. Üdvözlettel: Huéber Józsefné

Ingatlanértékesítés, szja-fizetés Kérdés

Kedves Válaszadó! Tegyük fel, hogy 2014 júniusában vásároltam egy ingatlant 3,6 millió forintért. Ezt 2017 júniusában elajándékoztam Édesanyámnak 8,5 millió forintért. Ő ezt eladta 6,5 millió forintért 2017 júniusában. Van-e valakinek szja-fizetési kötelezettsége és mennyi? Továbbá, ha Ő ez évben venne egy ingatlant 4,5 millió forintért és azt tovább ajándékozza nekem, akkor mi a tényállás? Válaszát előre is köszönöm!

Követelés értékesítése Kérdés

Tisztelt Szerkesztőség! Szeretném a következő kérdésben segítségüket kérni: “A” társaság megbízási szerződést köt “B” társasággal, melyben tanácsadási szolgáltatást végez. A szerződésben a díjazás két részből áll, egyrészt egy megbízási díjból, másrészt az általuk javasolt megoldások következtében elért jövőbeli eredmény meghatározott százalékában megállapított sikerdíjból. Ez utóbbit a megállapodás értelmében a következő 3 évben a beszámoló elkészítése után, az eredmény ismeretében, annak a szerződésben meghatározott százalékában megállapított összegben fizeti meg a megbízó “B” társaság. Közben, még a beszámoló elkészítése előtt, “A” társaság ezt a “jövőbeli” követelést egy engedményezési szerződésben eladja “C” társaságnak. Kérdések: 1.) a sikerdíjat kell-e számlázni, és ha igen, ebben az esetben ki számlázza, kinek (“A” társaság eladta a követelését, tehát neki már nincs jogalapja a számlázásra, “C” társaság viszont nem szolgáltatott “B” társaságnak, tehát mi után számít fel sikerdíjat)? 2) milyen áfamértékkel kell a sikerdíjat számlázni? (az alapügylet 27 százalékos áfa alá tartozott), 3.) a számlának, ha ezt számlázni kell, mi a helyes teljesítési időpontja?

Büfékocsi Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. a tulajdonában lévő büfékocsiját kívánja értékesíteni EU-s országba. A gépjármű 3,5 tonna kisteherautó, magyar rendszámmal. Az átadás Magyarországon fog megtörténni, amit a vevő külföldre fog kivinni. Kérdésem, hogyan alakul az áfa, hogyan kell számláznia az eladónak? A vevőnek áfát érintően van-e teendője, valamint az eladónak van-e egyéb feladata az értékesítéssel kapcsolatban, a biztosítások, a súlyadó felmondásán kívül? Köszönettel GG

Ingatlanértékesítési áfa Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott egy vállalkozás, amely ingatlanértékesítésre áfakötelezettséget választott. Van egy ilyen ingatlanja, amelyet ennek megfelelően hasznosít (áfás számlát állít ki, költségek áfáját levonja). A közelmúltban vásárolt magánszemélytől egy raktárépületet. Az ingatlant eddig nem adta még bérbe. Elképzelhető, hogy az ingatlant megvásárolnák a cégtől. Az értékesítés adómentes, tekintve, hogy csak a bérbeadásra választott adókötelessé tételt és a beszerzéshez nem kapcsolódott áfa? Ahhoz, hogy a későbbi értékesítés áfamentes maradjon (amennyiben az) szükséges-e, hogy a ráfordítások (például felújítás) áfáját ne helyezze levonásba? Vagy ilyenkor csak a beszerzéskor felmerült/fel nem merült áfát kell figyelni? Például ha egy kőművesmunka (nem építésiengedély-köteles) áfáját levonja, attól ő azt még áfamentesen értékesítheti? Sajnos nehezen eldönthető számomra, hogy abban az esetben, ha csak az ingatlan-bérbeadás lett adókötelessé téve, az ingatlan értékesítése nem, akkor miként lehet eljárni értékesítéskor, illetve a felmerülő költségekkor. Köszönöm

Telephelyet őrző kutya költségei, nyilvántartása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Vállalkozásunk a telephelyének őrzésére vásárolt tenyésztőtől egy kutyát. Az állatot körülbelül 10 évig tervezik „szolgálatban” tartani, majd „nyugdíjazzák”. Kérdésünk, hogy a vállalkozásnál elszámolhatók-e az alábbi költségek, illetve levonásba helyezhető-e a kapcsolódó számlák áfatartalma: - kutyaeledel - etető, itató - kennel - állatorvosi kezelések - oltások. Ha esetleg kiskutyák születnének, azokat miként veheti nyilvántartásba, illetve értékesítheti a vállalkozás? Amikor „nyugdíjas korú” lesz az eb és már nem tudja ellátni a feladatát, akkor tárgyi eszköz módjára selejtezéssel, vagy értékesítéssel válhat meg tőle a cég? Válaszát köszönjük.

Civil szervezet ingatlan értékesítése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy közhasznú egyesület a tavalyi évben értékesítette ingatlanát. Ebből jelentős haszon származott. A tiszta nyereség az ingatlan értékesítéséből kb. 40 millió forint volt, ebben már a nettó érték levonása is benne van. Az ingatlanértékesítés úgy bonyolódott le, hogy ingatlancsere-szerződést kötöttek, és aki megvette az el is adott nekik kisebb irodaépületet, ami a tárgyi eszközök közé került. Ha pénzforgalmi szemlélettel nézzük akkor így 30 millió forint lett az eredmény. A társaságiadó-bevallásban arányszámot számoltam és így 59 százalékra jött ki, amivel az adóalapot kell szorozni. A társasági adó törvényben benne van, hogy az ingatlanhasznosítást, -értékesítést be kell tenni adóalapnövelő tételbe és csökkentőbe, ami ehez tartozik. Még igy is marad nekik 4 millió adóalapjuk, ami az 59 százalékkal számolva is 2 millió feletti adót eredményez. A kérdés az, hogy ezt mindenképpen be kell-e fizetni, lehet-e csökkenteni azzal, amit megvettek? Szerintem nem lehet, vagy van-e mód arra hogy bármilyen módon tudják-e ezt csökkenteni? Idén is akarnak venni ingatlant még, ez nem lehet-e esetleg olyan, ami számításba jöhet adócsökkentésként? Várom válaszukat.

Ingatlanértékesítés utáni szja – levonható bekerülési érték Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérem segítségét a következő kérdésben: Magánszemély 100 százalékban saját tulajdonú ingatlant értékesített 2016-ban 16 500 ezer forintért. 2009-ben az ingatlan 50 százalékban már az övé volt, a másik 50 százalékot a férje megvásárolta a sógornőtől. 2014-ben elváltak. 2015-ben vagyonmegosztás útján a volt férj 50 százalékos tulajdonát a házasság alatt szerzett vagyonként 25+25 százalékos arányban vették az egyezségbe. Mivel a volt férj 2009-ben bankhitelből vette meg a volt sógornőtől az 50 százalékot, a hitelt a házasság fennállása alatt közösen fizették, váláskor ez a hitel mint tartozás fennállt. A férj összesen 25 százalékos tulajdonrésze értékbecslés alapján 2 500 ezer forintot képviselt, a hiteltartozás összege közel 5 millió forint volt. Az egyezség során megállapodtak, hogy a volt férj tulajdonrésze a feleség tulajdonába kerül - ennek ellentételezéseként átvállalja egyedüli törlesztőként a fennálló hiteltartozást. Kérdés: Mennyi a levonható költség ebben az esetben? Helyes-e az a gondolatmenet, hogy az eladási árból - 16 500 ezer forint - levonásra kerül a házasságkötéskor már meglévő 50 százalékos érték, tehát 8 250 ezer forint, valamint a házassági vagyonmegosztáskor elismert házassági vagyonszerzéssel megszerzett 25 százalékot - vagyis 2 500 ezer forint, valamint a hitelátvállalással megszerzett maradék 25 százalékot, vagyis 2 500 ezer forintot? Válaszát - különös tekintettel a határidő közeledtére - mielőbb várjuk! Köszönettel

Átalakulás után ingatlanértékesítés áfája Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az "A" cég beolvad "B" cégbe. Az "A" cég az ingatlanértékesítést és a bérbeadást korábban "áfássá" tette. "B" cég csak az ingatlan-bérbeadás tekintetében áfás. Az átalakulás (beolvadás) után a "B" cég áfa szempontjából hogyan értékesít ingatlant? Mentesen vagy áfásan?

Ló értékesítése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Magánszemély eladja a lovát (nem üzletszerű értékesítés, a beszerzési ára nem állapítható meg), milyen jövedelemnek minősül? Hogyan adózik az szja szerint? Köszönettel.

Üzletrész értékesítés Kérdés

Kft. egyik tagja az üzletrészét eladná a kft.-nek. A tagot milyen adózási kötelezettségek terhelik 2017 évben? Milyen kötelezettségek terhelik az üzletrészt megvásárló kft-t a cégbíróság felé, illetve az adólevonás tekintetében, a levont adót melyik nyomtatványon kell bevallani?

Evás kft. tárgyi eszköz értékesítése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Evás kft. korábban még a Tao törvény hatálya alatt beszerzett egy személygépkocsit, aminek nem vonta le az áfáját. Most eva alatt szeretné értékesíteni az autót. Ilyen esetben mi az eva alapja? Mi után kell adót fizetnie?

Ingatlaneladási szja Kérdés

Az 1. számmal jelölt ingatlannal kapcsolatos pontosításom: az ingatlan 1/2-ed részére tévesen irtam 2016. évet, valóban 2011-ben szerezte. Az ajándékozott 1/4-ed részre a kérdésem, hogy az ajándékozási szerződésben az ügyvéd által megjelölt 2 722 500 forintot, vagy az szja törvény szerinti 75 százalékot vonhatja le szerzési értékként?

Gépjármű-kereskedő könyvelése Kérdés

Tisztelt Hunyadné Szűts Veronika! 2016.12.19-én feltett "Gépjármű-kereskedő leltárkészlete" kérdésemre adott válaszát köszönöm! Az abban foglaltak alapján szeretném még további segítségét kérni. Ha a tehergépkocsikat késztermékként tartom nyilván, akkor amikor értékesítésre kerül, hova kell átvezetnem? 528-ra vagy 814-re?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 January
H K Sze Cs P Sz V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink