742 találat a(z) értékesítés cimkére

Kft. eladása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy húsz éve működő társaságot a tagok eladnának, de van eredménytartalék, melyet osztalékként ki szeretnének venni. Mi a helyes elszámolás?

Ingatlanértékesítés, áfakorrekció Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott egy kft., amely 2013-ban a korábban bérelt ingatlant megvásárolta. Az ingatlan a cég székhelyéül, egyben üzleteként szolgál. A tevékenység, melyet végez 100 százalékban áfaköteles. A vásárlásról áfa nélküli számlát kapott 2013-ban. A felújítások ráaktiválásra kerültek az ingatlanra, melynek áfáját levonásba helyezték. Kérdés: amennyiben 2017-ben a kft. eladja ezt az ingatlant, úgy ebben az esetben vonatkozik a cégre a 240 hónapos szabály alapján az áfakorrekciót? Ha igen, akkor azt mikor, melyik áfabevallásban kell megtenni?

Ingatlan értékesitése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó vállalkozásában van egy üzlethelyiség, melyet 1996-ban vásárolt, és akkor is került aktiválásra. Az ingatlan nettó értéke jelen esetben nulla. Már több éve kiadja, ebből származik vállalkozói bevétele nagy részben. Felvetődött, hogy a jelenlegi bérlő megvásárolná. A kérdésem az lenne, hogy milyen módón tudná az egyéni vállalkozó értékesíteni? A mai ingatlanpiaci árakat nézve ez a kis üzlethelyiség is, az akkori bekerülési érték többszöröse. Adózásban ez mit jelentene a vállalkozónak,hogy járunk el helyesen? Köszönöm segitségét.Tisztelettel: Fazekasné

Internetes értékesítés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Műkörmös termékeket (például lakklemosó, körömlakk, építőzselé stb.) lehet-e interneten keresztül értékesíteni webshop nélkül (például facebookon) egyéni vállalkozóként? Kell-e hozzá valamilyen végzettség? Köszönettel Kovács Edit

MRP Programban szerzett részvény eladásának adókötelezettsége Kérdés

Tisztelt Szakértő! Magyarországi munkavállaló a magyar cégnél végzett munkája után MRP program keretében részvényt kapott. A részvények nem a munkáltató, hanem a munkáltató cég francia anyavállalatának részvényei. A munkavállaló a kötelező tartási időt követően megkapja a részvényeket (jóváírásra kerülnek a kezelőnél vezetett számláján), majd a kezelő a munkavállaló megbízása alapján – amint eléri a részvény árfolyama a dolgozó által megadott értéket – eladja. A munkavállaló a jóváíráskori részvény értékhez képest többért adja el a részvényeit. Hogyan adózik a különbözet után a dolgozó? Munkabér, vagy árfolyamkülönbözet után kell-e szja-t, járulékot és/vagy ehót fizetni? Köszönöm a választ.

Használtautó-értékesítés számlatartalma Kérdés

Tisztelt Szakértő! Külföldről vásárolt (magánszemélytől) 2000 cm3 diesel 2004 évjáratú EUR1 besorolású autó esetében a vásárlási érték 170 ezer, mely 200 ezer forintért lesz értékesítve .A kereskedő különbözeti adós. Kérdés: 1. Minek kell szerepelni a számlán áfa-megjegyzésben? ( "különbözet szerinti szabályozás - használt cikkek") 2. Minek kell szerepelni termékdíj szempontjából a kimenő számlán, ha a kereskedő a kollektív teljesítést, a készletre vételt választja az akkumulátor, gumiabroncs és az egyéb kőolaj termékek esetében? 3. A vásárolt 170 ezer értékű autót autókereskedőnek értékesíti? 4. A vásárolt autót roncsként értékesíti, akkor mi kerül a számlára áfaügyileg és termékdíj-ügyileg? Köszönöm válaszát.

TEÁOR szám Kérdés

Kedves Adózóna! Teáor számot keresek, de nem találok megfelelőt arra vonatkozóan, hogy a cég pólókat szeretne eladni vendégeknek. Ezek a pólók céges emblémával ellátott fitness pólók. Ebben a kérném a segítségüket. Köszönettel: Horváth-Krivanek Tímea könyvelő

Befejezetlen pince értékesítése, áfa kezelése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk ingatlannyilvántartásba bejegyzett ráépítési jog alapján hozta létre egy újonnan épülő (használatba vételi engedéllyel még nem rendelkező) családi ház legalsó szintjét (pince) - eredendően azzal a szándékkal, hogy ott lesz a cég irodája és raktára. Ez a cél időközben okafogyottá vált, mivel a cég döntésünk szerint be lesz zárva (végelszámolás keretében). Ezt megelőzően azonban, lehetőség szerint még a használatba vételi engedély megszületése előtt szeretnénk a könyvekben jelenleg befejezetlen beruházásként nyilvántartott pincét az ingatlan magánszemély tulajdonosainak értékesíteni. Kérdéseim a következők: 1. Van-e akadálya a befejezetlen beruházás értékesítésének, megfelelhet-e a szokásos piaci ár elvének a könyv szerinti értéken történő értékesítés? 2. Áfa-szempontból az értékesítendő termék ingatlannak minősül-e? 3. Jelenleg a cég alanyi adómentes, azonban az ügyletből várható bevétel önmagában magasabb lesz 8 M Ft-nál. Jól gondolom-e, hogy erre való tekintettel az adásvételt mindenképpen 27% áfa felszámításával kell számlázni? Szíves válaszát nagyon köszönöm.

Őstermelő értékesítése külföldön Kérdés

Tisztelt Szakértő! Őstermelő az általa termelt mézet eladhatja-e Ausztriában úgy, hogy ő viszi ki a piacra és ott értékesíti? Az értékesítéshez milyen feltételeknek kell megfelelnie és milyen bejelentések, nyomtatványok szükségesek? Válaszát előre is köszönöm!

Alanyi adómentes cég tárgyi eszköz értékesítése Kérdés

Tisztelt Szakértő! 2016. január 1. napjától a vállalkozás alanyi adómentességet választott (előtte áfakörös volt). 2002. évben vásárolt egy tehergépkocsit, amit most 2017. évben szeretne értékesíteni. Kérdés: áfás számlát kell hogy kiállítson a tehergépkocsi értékesítéséről? És ezen negyedévtől vissza kell lépni az áfakörbe? Minden ügylet az áfa hatálya alá fog esni ezt követően? Hogyan kell helyesen eljárnunk? Köszönettel:

Tulajdonosnak értékesített új lakóingatlan Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kft. tulajdonosa saját cégével új lakóingatlant kíván létrehozni alvállalkozók bevonásával. Ezen lakóingatlant saját részre kívánja értékesíteni. Ekkor milyen áfamértékkel kell az új lakóingatlant kiszámlázni a tulajdonosnak? Mikor lehet az 5 százalékos áfát érvényesíteni? Tisztelettel:Krisztiánné

Ingatlanértékesítés Kérdés

Tisztelt Szakértő! A tevékenységét 1988-ban kezdő egyéni vállalkozó 1991-ben a telket vásárolt, amelyen mind magánszemélyként, mind egyéni vállalkozóként építtetett. A vállalkozásban (mivel üzletet létesített) a számlák áfatartalmát levonásba helyezte. A vállalkozásban kimutatott épület értéke 5 milló forint volt 1992-ben. Az ingatlant később bérbeadás útján, 2004-től evás egyéni vállalkozóként hasznosította. 2014-től tevékenységét szünetelteti az egyéni vállalkozó. Az ingatlant el szeretné adni, mivel 2014 óta üresen áll a vállalkozói rész. Sajnos az épület teljes bekerülési értékére semmi nem áll rendelkezésre. Így a vállalkozás részaránya sem állapítható meg. Kérdésem az, hogy kinek, milyen jövedelem alapján kell adózni az esetleges értékesítés után akkor, ha az a vállalkozás szünetelése alatt, vagy a vállalkozás megszüntetését követően történik? Segítségüket és a válaszukat előre is köszönöm.

Katás bt. személygépkocsit értékesít Kérdés

2017-től áttért bt. az áttérés előtt már nullás értékben szereplő személygépkocsit eladja, milyen kötelezettségei lesznek ezzel kapcsolatban?

Üzletrész értékesítése névérték alatt Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy egyszemélyes kft. magánszemély tulajdonosa eladta 10 millió forint névértékű üzletrészét egy másik magánszemélynek, 1 millió forintért. Kérem, ismertesse, hogy ilyen esetben a vevőnek és az eladónak (főképp a vevőnek) milyen esetleges kötelezettségei vannak (jövedelem, szja stb.). Továbbá a kft. könyvelésében ezt a tranzakciót hogyan kell lekönyvelni? A különbözetnek van-e társaságiadóalap-korrekciós hatása? A cégkivonatban a törzstőke továbbra is 10 millió forinton szerepel! Válaszát köszönöm!

2003-ban megvásárolt belterületbe vont ingatlan 2016. évi értékesítés adózása Kérdés

2003 márciusában 20 millió forintért megvásárolt, belterületbe vont bekerített ingatlant 2016 novemberében eladták. (A vásárláskor készült adás-vételi szerződésben hrsz és beépítetlen terület szerepel.) Az adás-vételi szerződésben az értékesített ingatlan ...m2 alapterületű, kivett lakóház, udvar megnevezésű ingatlan. Az eltelt időszakban, építési engedéllyel lakóház építése elkezdődött, azonban használatba vételi engedéllyel, az ingatlan értékesítésének időpontjáig nem rendelkeznek. Kérdés: tekintettel arra, hogy az ingatlan tulajdoni lapján és az adás-vételi szerződésben is kivett lakóház és udvar megnevezés szerepel, az ingatlanértékesítés az eltelt évek miatt adómentesen értékesíthető? Ha van adóköteles jövedelme az ingatlanértékesítésnek, akkor mi minősül az értékesített ingatlan szerzési időpontjának? Ebben az esetben van-e levonható hányad, az esetleges költségszámlák alapján? Hogy járunk el helyesen? Segítségét köszönjük. Tisztelettel: Tóth Jánosné

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 November
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink