104 találat a(z) áfatartalom cimkére

Számla adatszolgáltatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kiskereskedelemmel foglalkozó vállalkozás pénztárgépet használ, most úgy döntött, hogy aki számlát kér, akkor azt nem üti be a pénztárgépbe. (Eddig minden beütésre került.) A 100 000 forint áfatartalom feletti számlákat természetesen továbbítja az adóhivatal felé. Az lenne a kérdésem, hogy azokat a kp-számlákat, amelyek áfatartalma nem éri el az értékhatárt és a pénztárgépbe sem ütik be, akkor azt be kell-e jelenteni a PTGSZLA nyomtatványon? Válaszukat előre is köszönöm!

Online számlázó és pénztárgép Kérdés

Tisztelt dr. Kelemen László! Köszönöm válaszát: https://adozona.hu/kerdesek/2018_7_2_Keszpenzes_online_szamla_100000_F_emk#utm_source=dailypost&utm_medium=email&utm_campaign=notice De vannak kételyeim a témával kapcsolatban. A két rendszerből egyugyanazon számla adatokról honnan fogja a NAV rendszere tudni, hogy az nem két külön esemény, hanem egy? Az összegen kívül nincs más egyező azonosítója sem a bemenő adatoknak! Akár lehet két azonos összegű, de más ügylet is. (Kíváncsi lennék az adatfeldolgozásra?) A kérdés második részére vonatkozóan nem értem, ha minden, tehát az összes számla, nem csak a 100 000 forint feletti áfatartalmú számla adatai online beküldésre kerülnek, akkor mi szükség van a PTGSZLAH beküldésére? Előre is köszönöm válaszát. Németh József

Áfa, adatszolgáltatás Kérdés

https://adozona.hu/kerdesek/2018_6_29_AFA_bevallas_teteles_adatszolgalt_bif Tisztelt Barta László, Megtenné-e nekem, hogy véleményezi a következő tájékoztatót? Köszönöm tételes jelentéstételnek nevezzük az M lap 4 és 5. sorába írt alap+ÁFA adatokat. Ide minden esetben az ÁTHÁRÍTOTT adó kerül (ha a számlán az áthárított adó eléri a 100 ezer forintot, biztos hogy ide kerül). Nem kerül azonban ide az a számla, amiből az adózónak nem keletkezik levonható áfája. Összevont adatszolgáltatásnak nevezzük az M lap 6. sorát, ahol csak áfaadat van. Ide csak akkor kell adatot szolgáltatni, ha (egy szállítótól) összevontan a LEVONT adó eléri a 100 ezer forintot (és egyik számla sem tartalmaz a fentiek szerint ÁTHÁRÍTOTT 100 ezer forint adót). Köszönettel CsK

Számla 100 ezer forintot elérő áfatartalomnál Cikk

Az utóbbi napokban pörögtek az olvasói kérdések a 100 ezer forint áfatartalmat elérő számlák július 1-jétől előírt kötelezettségeivel kapcsolatban. Dr. Kelemen László adószakértő, jogász két, ilyen kérdésre adott válaszait közöljük.

Itt az online számlázás – tanácsok azoknak, akik még nem állnak készen Cikk

Egy hét sincs már az úgynevezett valós idejű adatszolgáltatás éles üzembe állításáig, ennek ellenére a vállalkozások egy része még nem készült el a szükséges informatikai háttérrel. Jelenleg senki sem tudja, hogy július 1-je után ők milyen szankciókra számíthatnak, mindenesetre célszerű egy jó „B-tervet” felállítani – írja sajtóközleményében a Mazars.

Pénztárgép használata mellett vevő kérésére számla kerül kiállításra Kérdés

T. Szakértő! Pénztárgépet használó üzletben, ha a vevő számlát kérne a vásárlásról, és az abban a számlában az áfa esetleg meghaladná a 100 ezer forintot, akkor a pénztárgépben is benne van a 100 ezer forint áfa, meg a készpénzes számláról is készül jelentés. Ha erről a számláról jelentést kell késziteni, nem fog esetleg a NAV-nál duplán jelentkezni? Köszönöm a választ

2018. 07. 01. Kérdés

Tisztelt Szakértő! Hogyan egyeztethető össze a számlakibocsátó és a számlabefogadó adatszolgáltatási kötelezettsége, hiszen eltérőek a követelmények? Ebből adódó eltérések miatt a hatóság szankcionálhat-e? A számlakibocsátónak kell-e figyelni a partnerenként összevont 100 ezer forintos áfatartalmat bevallási időszakonként? A legtöbb szakirodalom azt hangsúlyozza, hogy csak a 100 ezer forint áfatartalmat elérő vagy meghaladó kibocsátott számláról kell adatszolgáltatást teljesíteni. Számlakibocsátóként: az adóalany által kibocsátott számlák közül a belföldi összesítő jelentésben a kézi számlatömb alkalmazásával vagy számlázó programmal kibocsátott azon számlák adatairól kell adatszolgáltatást teljesíteni, ahol az áfa összege eléri vagy meghaladja a 100 ezer forintot. De számlabefogadóként: 2 figyelési szempont van: A beszerzett termék vagy szolgáltatás kapcsán, számlánként kell adatot szolgáltatnia a 100 ezer forintot elérő áfatartalommal befogadott számlák esetében, illetve abban az esetben is, ha egy partnertől befogadott számlák összevont áfaösszege eléri a 100 ezer forintot feltéve, ha a számla befogadója a számlákkal kapcsolatban adólevonási jogot gyakorol, továbbra is a belföldi összesítő jelentésben kell adatot szolgáltatni. Köszönöm!

Számlázóprogram és pénztárgép Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni, hogy a pénztárgép által készített számláról, melynek összege esetlegesen meghaladhatja a 380 000 forint nettó értéket, arról, hogyan kell, kell-e adatszolgáltatást teljesíteni a NAV felé? Van-e arra lehetőség, hogy a pénztárgép összeköttetésbe kerüljön a számlázóprogrammal, mely a NAV felé bejelentésre került? Ez a pénztárgép egy piaci értékesítésnél használt, változó helyes pénztárgép. További kérdésem még az, hogy a pénztárgépen kiállított számla egy-egy esetben nem éri el a NAV felé jelentendő 100 ezer forintos áfa rtéket, de gy adott hónapban ezt egy partnerre összesítve eléri majd a 100 ezer forintos áfaösszeget. Kell-e erről bármit is jelenteni a NAV felé? És ez a 1865-ös bevallásban is hogy fog szerepelni? Köszönöm válaszukat.

Saját számlázóprogram Kérdés

Amennyiben egy cégnek saját fejlesztett számlázóprogramja van, de tevékenysége tárgyi mentes, és nagyon minimális áfás számlát állít ki (áruértékesítés esetén), melyek sose érik el a 100 ezer forint áfatartalmat, akkor is kötelező a számlázóprogramba fejleszteni a NAV-val való online kapcsolatot?

Minden, amit tudni kell a számlák online adatszolgáltatásáról – 4. rész Cikk

Az idei év egyik legjelentősebb változása az, hogy 2018. július elsejétől a 100 ezer forint áfatartalmat elérő (vagy ilyen számlákat módosító) számlákról online adatot kell szolgáltatni az adóhatóság részére. Cikksorozatunk negyedik részében az adatszolgáltatás folyamatát ismertetjük.

Minden, amit tudni kell a számlák online adatszolgáltatásáról – 3. rész Cikk

Cikksorozatunk harmadik részében a 100 ezer forintot elérő áfatartalmú – 2018. július 1-jétől kötelező adatszolgáltatásával összefüggő – kézi- és a számítástechnikai eszközzel kiállított számlákra vonatkozó eltérő szabályokat ismertetjük.

Minden, amit tudni kell a számlák online adatszolgáltatásáról – 2. rész Cikk

Cikksorozatunk második részében azokat az ügyleteket vizsgáljuk meg, amelyekről 100 ezer forintot elérő áfatartalmuk miatt július 1-jétől adatot kell szolgáltatni a NAV részére.

Cégautó Kérdés

Tisztelt Szakértő! Áfakörben lévő cégről van szó,áfás bevétele nincs, mert a főtevékenysége tárgyi mentes. Cégautót szeretne vásárolni. Ha a későbbiekben értékesítésre kerül a cégautó, akkor áfatartalommal kell kiszámlázni? Válaszukat előre is köszönöm.

Evaalany áfás számlája Kérdés

Bejelentkezés, számlázás láncügyletnél Cikk

Olvasónk több országot érintő szállítási, értékesítési folyamat áfájáról és számlakezeléséről kérdezett. Dr. Kelemen László adószakértő, jogász válaszolt.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 January
H K Sze Cs P Sz V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink