hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Részvényjegyzés: magánbefektetők is vásárolhatnak Alteo-papírokat

  • MTI/Adózóna

Elindította az ALTEO Energiaszolgáltató Nyrt. részvényeinek első nyilvános forgalomba hozatalát hétfőn, a tőkeemelést célzó tranzakció három hétig, legkésőbb október 17-ig tart – jelentette be ifj. Chikán Attila, az Alteo Group vezérigazgatója mai sajtótájékoztatóján.

A Magyar Nemzeti Bank jóváhagyta az ALTEO Group anyavállalata, az ALTEO Energiaszolgáltató Nyrt. végleges, ársávval kiegészített nyilvános részvénykibocsátási tájékoztatójának közzétételét, ezzel megnyílt az út a smart energy management szolgáltatásokat nyújtó vállalat első, nyilvános részvényértékesítés keretében megvalósuló tőkeemelése előtt.

A magánbefektetőknek nyilvános jegyzésen 300 ezer részvényt terveznek értékesíteni, intézményi befektetők zártkörű jegyzésen vehetnek részt.

A részvények nyilvános forgalomba hozatalában részt vevő befektetők a megállapított ársáv maximumán, azaz 4900 forintos árfolyamon jegyezhetnek részvényt. A nyilvános forgalomba hozatalt követően zárul az intézményi befektetők részére történő zártkörű részvényértékesítés. Az ársávon belüli végleges részvényárat a kibocsátó és a vezető forgalmazó a zártkörű intézményi befektetői jegyzések alapján határozza meg.

A nyilvános értékesítésben résztvevő befektetők ugyanezen az áron jutnak a részvényhez. Ha a végleges ár a maximum árnál kisebb lesz, a nyilvános értékesítésben részt vevő befektetők a két ár közötti különbözetet visszakapják.

Az értékesítés vezető forgalmazója az UniCredit Bank Hungary Zrt., a társforgalmazó az Erste Befektetési Zrt. A társaság többségi tulajdonosa, a Wallis Asset Management Zrt. tervei szerint 51 százalékos többségi tulajdonát megtartja, csak túlkereslet esetén adhat el. Számításaik szerint összesen maximum 900 ezer részvényt értékesítenek nyilvánosan és zárt körben.

A tervezett tőkepiaci forrásbevonással a vállalatcsoport növekedési stratégiájának megvalósításához kívánja biztosítani azt a további saját erőt, amelynek segítségével a következő években befektetéseket és beruházásokat tervez megvalósítani az ALTEO Group. Ifj. Chikán Attila a sajtótjákoztatón elmondta: az Alteo 2008-tól folyamatosan kétszámjegyű növekedést ért el. Ezt a növekedést tervezik folytatni a következő években, a megújuló energia hasznosításának egyre nagyobb térnyerésével.

A társaság 22 létesítményt üzemeltet, amelyek fele megújuló energiát hasznosító egység, szél, víz, biomassza, biogáz, naperőmű. A csoport a teljes értékláncban jelen van: épít, üzemeltet erőműveket, karbantart, energetikai szolgáltatásokat nyújt, és az energia-kereskedelemben is részt vesz. Kis- és középvállalati (kkv) szinten háromezer fogyasztójuk van.

Az új részvények kibocsátásával hárommilliárd forint tőkét terveznek bevonni – közölte  Kovács Domonkos, az Alteo-csoport M&A és tőkepiacok igazgatója. A következő három évben 38 milliárd forint értékű befektetési lehetőséget látnak, ennek 30 százalékát a programból tervezik megvalósítani.

Az Alteo-csoport 68 százalékkal, 6,783 milliárd forintra növelte árbevételét az idén az első fél évben az előző év azonos időszakához képest, kamat-, illetve adófizetés és amortizáció előtti eredménye (EBITDA) pedig 201 százalékos növekedéssel 1,645 milliárd forintra emelkedett ugyanebben az időszakban – ecsetelte Kovács Domokos.

Végh Richárd, a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) vezérigazgatója elmondta:  ez az idei év első nyilvános tranzakciója. A BÉT új stratégiája arra irányul, hogy egyre több vállalat lépjen be a tőzsdére és a piacon keresztül vonjon be tőkét a fejlesztéseihez. A tőzsde alapvető funkciója innovatív vállalatok tőkéhez juttatása.

Kiemelte: a háztartások vagyona 2011 és 2015 között 37 százalékkal, 11 ezer milliárd forinttal nőtt, a vagyon értéke meghaladja a 41 ezer milliárdot. A lakosság körében komoly befektetői potenciál van, ahogy a hazai intézményi befektetők – pénztárak, biztosítók és befektetési alapok – körében is, amelyek kevés részvényt tartank a portfoliójukban.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 November
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink