15 találat a(z) megújuló energia cimkére
Változás a megújuló energia előállításához kapcsolódó adatszolgáltatásban Cikk
2022. január 1. óta a mezőgazdasági területekről származó hulladékból és maradványanyagokból előállított bioüzemanyagok, folyékony bio-energiahordozók és biomasszából előállított tüzelőanyagok alapanyagául szolgáló mezőgazdasági biomassza kizárólag olyan földterületen termeszthető, amelyre vonatkozóan évente tápanyag-gazdálkodási terv készül – írja honlapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK).
Beruházásösztönzés: kedvező változások, újabb támogatási lehetőség az EKD-rendelet módosulásával Cikk
A beruházásösztönzési célelőirányzat felhasználásáról szóló 210/2014. kormányrendelet (EKD-rendelet) 2023. augusztus 4-étől hatályos módosításával több kedvező változás, illetve újabb támogatási lehetőség lépett életbe – írja összefoglalójában a KPMG Hungary.
Extraprofitadó: alkotmányossági óvást emelt a jogszabály ellen két cég Romániában Cikk
Alkotmányossági óvást emelt Romániában két, magántulajdonban lévő, megújuló villamos-energiát termelő cég azok ellen a jogszabályok ellen, amelyek 80 százalékos extraprofitadó befizetésére kötelezik a villanyáram megawatt-óráját 450 lejnél (36 ezer forint) drágábban értékesítő villamosenergia-termelőket és kereskedőket – közölte kedden a News.ro hírportál.
Tájékoztatót adott ki a Nébih a megújuló energia előállításához kapcsolódó tápanyag-gazdálkodási terv benyújtásáról Cikk
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) honlapján hívja fel a biomassza-termelők figyelmét, hogy a tavaly kelt jogszabályi rendelkezés értelmében tápanyag-gazdálkodási tervet kell benyújtaniuk hivatalhoz a megújuló energia előállítására szolgáló melléktermékekhez kapcsolódóan.
Rövidesen még többféle zöld vállalati, önkormányzati hitelt kínálhatnak a bankok Cikk
Az MNB kiterjeszti a hitelintézetek számára zöld vállalati és önkormányzati tőkekövetelmény-kedvezmény programját. A bankok így a program keretei közt adhatnak zöld hiteleket egyebek közt az elektromobilitás, fenntartható agrárium fejlesztésére, sőt iparági megkötés nélkül egyéb, a környezeti fenntarthatóságot szolgáló finanszírozási célokra is, olvasható az MNB honlapján.
Új pályázat a megújuló energiás áramtermelés támogatására Cikk
Második alkalommal írt ki pályázatot a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) a megújuló energiaforrásból nyert villamos energia termelésének támogatására; a METÁR-tenderre az ajánlatokat 2020. szeptember 15-étől 2020. október 15-éig lehet beadni – közölte ma a hatóság.
Újabb biofinomítót épít a Pannonia Bio Zrt. Dunaföldváron Cikk
Úgynevezett fejlett bioüzemanyagot előállító finomítót épít a Pannonia Bio Zrt. dunaföldvári telephelyén a cég hároméves, 150 millió eurós beruházási programjának részeként – közölte a társaság az MTI-vel.
Zöld gazdaságfejlesztési pályázatok indulnak Cikk
Négymilliárd forint értékben jelennek meg hamarosan zöld gazdaságfejlesztési pályázatok – jelentette be György László, az Innovációs és Technológiai Minisztérium gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára ma Székesfehérváron. A pályázattal a megújuló energia és az energiahatékonyság területén kapacitásfejlesztő vállalkozásokat kívánja segíteni az állam.
Jelentősen csökkent a szén-dioxid-kibocsátás a németeknél Cikk
Az év első felében a Németországban előállított energia csaknem felét megújuló energiaforrásokból nyerték, és január elejétől június végéig 15 százalékkal csökkent az ország szén-dioxid-kibocsátása az előző év azonos időszakához képest – közölte csütörtökön a BDEW energiaipari szövetség.
Megújuló energia: ehhez kell tartaniuk magukat az EU-s országoknak Cikk
Az Európai Parlament mai ülésén jóváhagyta a megújuló energiára vonatkozó kötelező, és az energiahatékonyságra vonatkozó nem kötelező célértéket, amelyeket 2030-ig kell elérniük a tagállamoknak, és amelyek kulcsszerepet játszanak az unió éghajlatváltozást érintő vállalásainak teljesítésében – közölte az uniós parlament.
Szén-dioxidot átalakító reaktorokat fejlesztenek Magyarországon Cikk
Az egyik legjelentősebb globális problémára, a növekvő szén-dioxid-kibocsátás káros hatásaira is megoldást kínál a ThalesNano Zrt. és a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) közös kutatás-fejlesztési projektje, amely során hidrogént előállító és szén-dioxidot átalakító elektrokémiai reaktorokat fejlesztenek, 846,7 millió forint uniós támogatással – tájékoztatott a cég.
Milliós támogatás kkv-knak megújuló energia használatához Cikk
Megjelent a megújuló energia használatával megvalósuló épületenergetikai fejlesztések támogatására kiírt pályázati felhívás a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (Ginop) keretébe; a mikro-, kis- és középvállalkozások 52,5 milliárd forintos keretösszegre nyújthatják be igényeiket – közölte Rákossy Balázs, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) európai uniós források felhasználásáért felelős államtitkára. Az elnyerhető vissza nem térítendő támogatás 1,5 és 100 millió forint lehet.
Új pályázat indul kkv-knak jövő szerdától Cikk
Jövő szerdától újra pályázhatnak a mikro-, kis- és középvállalkozások egyebek mellett eszközvásárlásra, új technológiai rendszerek kialakítására, megújuló energiaforrást hasznosító technológiák alkalmazására, a megpályázható összegek pedig magasabb lesznek – hívta fel a figyelmet Rákossy Balázs, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) európai uniós források felhasználásáért felelős államtitkára.
Részvényjegyzés: magánbefektetők is vásárolhatnak Alteo-papírokat Cikk
Elindította az ALTEO Energiaszolgáltató Nyrt. részvényeinek első nyilvános forgalomba hozatalát hétfőn, a tőkeemelést célzó tranzakció három hétig, legkésőbb október 17-ig tart – jelentette be ifj. Chikán Attila, az Alteo Group vezérigazgatója mai sajtótájékoztatóján.
Megújuló energiaforráson alapuló hőszolgáltatás Kérdés
Az alábbi témában kérném a segítségüket: az áfatörvény 3. számú melléklete alapján a távhőszolgáltatás, ideértve a villamos energiáról szóló törvény alapján megújuló energiaforrásnak minősülő energiaforráson alapuló hőszolgáltatást áfája 5 százalék. A fosszilis ásványi tüzelő anyaggal (így többek között földgázzal) előállított hőszolgáltatás áfája 27 százalék. Egy társaság gázüzemelésű kazánok mellé beállított egy olyan kazánt, amellyel a termelt hő megújuló alapú hőszolgáltatásnak minősül. Ezzel az új, megújuló alapú hőszolgáltatással 50 százalékban kiváltotta a földgáz alapon termelt hőmennyiséget. Kérdésem a következő: az új kazán beállításával milyen áfakulccsal számlázhatja a nyújtott hőszolgáltatását? Válaszukat köszönöm. Üdvözlettel: Szalay Ilona Margit