adozona.hu
Szochokedvezmények a szakképzési hozzájárulás megszűnése után
//test-adozona.hu/tb_jarulekok_nyugdij/Szochokedvezmenyek_a_szakkepzeshez_kapcsolo_CFAFVY
Szochokedvezmények a szakképzési hozzájárulás megszűnése után
A szakképzési hozzájárulás megszűnését követően január 1-jétől a szociális hozzájárulási adó vonatkozásában érvényesíthetnek többletkedvezményeket a vállalkozások, ha részt vesznek a gyakorlati képzésben.
A szociális hozzájárulási adóról szóló 2018. évi LII. törvény adókedvezményeket taglaló II. fejezete új alponttal, illetve szakasszal (17/A paragrafus) egészült ki, amely lehetővé teszi, hogy a munkaadó az őt megillető egyéb szociálishozzájárulásiadó-kedvezményeket követően további adókedvezménnyel éljen a duális képzés, illetve a szakirányú oktatásban való részvétele kapcsán.
A jogszabályhely (1) bekezdése rögzíti, hogy a szakirányú oktatás és a duális képzés adókedvezménye valamennyi korábbi adókedvezmény [a törvény 10-17. paragrafusai szerinti adókedvezmények, valamint a 2011. évi CLVI. (Eat.) törvény IX. fejezetének 462/C paragrafusa, a 462/D paragrafus, a 462/E paragrafus és az egyes adótörvények uniós kötelezettségekhez kapcsolódó, valamint az egyes törvények adóigazgatási tárgyú módosításáról szóló 2018. évi LXXXII. törvény 250. paragrafusa szerinti adókedvezmény] érvényesítését követően vehető igénybe.
Például, ha egy szakképzésben részt vevő foglalkoztatónak vannak megváltozott munkaképességű munkavállaló is, akkor a fizetendő szociális hozzájárulási adót először a szochotörvény 13. paragrafusa szerinti kedvezmény összegével csökkentheti.
Ez azért fontos, mert a 17/A paragrafus (4) bekezdése akként rendelkezik, hogy az (1) bekezdés szerint megállapított fizetendő adót meghaladó adókedvezményt, továbbá a szociális hozzájárulási adó fizetésére törvény alapján nem köteles személy az e paragrafus szerinti adókedvezményt adó-visszaigénylés keretében érvényesítheti.
OLVASSA TOVÁBB cikkünket, amelyben részletezzük, hogyan érvényesíthetik a kedvezményt a kifizetők!
Hozzászólások (0)