hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Putyin sajnálkozott a nyugdíjkorhatár emelése miatt, de elkerülhetetlennek nevezte a reformot

  • MTI

Vlagyimir Putyin orosz elnök sajnálkozásának adott hangott pénteken a tervezett nyugdíjkorhatár-emelés miatt, mindazonáltal leszögezte, hogy reformra van szükség, különben "összeomlik" az oroszországi nyugdíjrendszer.

Putyin az orosz televízióban sugárzott beszédében leszögezte: a tervezett korhatáremelés egyik lehetséges változata sem tetszik neki, mi több, kétli, hogy egyáltalán lenne olyan, aki ne ellenezné a változtatást. Közölte ugyanakkor, hogy a problémák az orosz nyugdíjrendszerben "nem tegnap" keletkeztek, a tervezett változtatást pedig nem érzelmi alapon, hanem a gazdaság jelen helyzete alapján kell értékelni.

Az elnök szerint ha változatlanul hagyják a jelenlegi rendszert, az a munkavállalók érdekeivel fog ütközni, maga a nyugdíjrendszer pedig "összeomolhat".
    
Felhívta arra is a figyelmet, hogy bár az orosz parlament alsóháza, a duma csütörtökön első olvasásban elfogadta a korhatáremelésről szóló törvényt, a végső döntést még nem hozták meg.
    
"Természetesen meg kell hallgatnunk minden véleményt, minden szempontot meg kell ismerni. Természetesen meg kell hallgatni mindazokat, akik nem magukra próbálnak jobb fényt vetni e milliók számára kényes kérdést kihasználva, hanem valami értelmeset javasolnak" – mondta Putyin.

Hozzátette azt is, hogy a várható élettartam növekedése Oroszországban egyre nagyobb nyomást gyakorol a nyugdíjrendszerre.
    
A csütörtökön első olvasásban elfogadott törvény értelmében a férfiak nyugdíjkorhatárát 2028-ig fokozatosan 60-ról 65 éves korra emelik, a nőkét pedig 2034-ig 55-ről 63 éves korra. A változtatást azonban a lakosság nagy része teljes mértékben ellenzi, az orosz elnök népszerűsége is érezhetően csökkent, mióta a kormány júniusban ismertette erre vonatkozó szándékait.
    
Oroszország gazdaságára az utóbbi években rányomták bélyegüket a Krím Ukrajnától történt elcsatolása miatt hozott nemzetközi szankciók és a olaj árának mélyrepülése. Ennek ellenére tavaly 1,5 százalékkal nőtt az ország GDP-je.
Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 November
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink