adozona.hu
Hallgatók szakmai gyakorlaton – társadalombiztosítási előírások
//test-adozona.hu/tb_jarulekok_nyugdij/Hallgatok_szakmai_gyakorlaton__tarsadalombi_IM785A
Hallgatók szakmai gyakorlaton – társadalombiztosítási előírások
Folyamatosan érkeznek kérdések a szakmai gyakorlat keretében alkalmazott, felsőoktatásban tanuló hallgatók társadalombiztosítási, illetve adó- és munkaügyi jogállását illetően, így talán nem haszontalan, ha röviden ismét áttekintjük ezt a témakört.
A nemzeti felsőoktatásról szóló 2011. évi CCV. törvény 44. § (1) bekezdése értelmében a duális képzés képzési ideje alatt külső gyakorlóhelyen, a képzési program keretében, illetve a képzés részeként megszervezett szakmai gyakorlat vagy gyakorlati képzés során az intézményben, az intézmény által alapított gazdálkodó szervezetben vagy külső gyakorlóhelyen a hallgató főszabály szerint csak hallgatói munkaszerződés alapján végezhet munkát.
A hallgatói munkavégzés feltételeit, a hallgatói munkaszerződés tartalmát, illetve a külső gyakorlóhely és a felsőoktatás intézmény közötti együttműködési megállapodás – ez utóbbi megkötésétől egyébként csak akkor nem lehet eltekinteni, amennyiben a szak-, felsőoktatási szakképzés képzési és kimeneti követelményei hat hét vagy annál hosszabb szakmai gyakorlatot határoznak meg – szabályait a felsőoktatási szakképzésről és a felsőoktatási képzéshez kapcsolódó szakmai gyakorlat egyes kérdéseiről szóló 230/2012. (VIII. 28.) Korm. rendeletben találjuk.
Segítségre lenne szüksége munkáltatói kérdésekben? Rendelje meg kedvezményesen a Kedvező adózású munkavállalás 2019-ben című kiadványt. Kiadványunk bemutatja, hogy a jelenlegi jogszabályi környezetben melyek a legkedvezőbb foglalkoztatási formák, és ötleteket ad a juttatások optimalizálásához. Részletek >> |
Ugyanakkor a törvény említett szakaszának (3b) bekezdése értelmében, az annál a munkáltatónál végzett szakmai gyakorlat esetén, amelynél a hallgató foglalkoztatásra irányuló jogviszonyban áll, a hallgatói munkaszerződést nem szükséges megkötni. Ebben az esetben a hallgató társadalombiztosítási jogállását, illetve a fizetendő közterheket értelemszerűen az adott jogviszonynak megfelelően kell megállapítani.
OLVASSA TOVÁBB cikkünket, hogy megtudja az egyéb részleteket!
A teljes cikkhez előfizetőink, illetve 14 napos próba-előfizetőink férnek hozzá, ha e-mail-címük és jelszavuk megadásával belépnek az oldalra.
Hozzászólások (0)