adozona.hu
A nyugdíjkorhatárt elérőknek át kell adniuk a helyüket a fiataloknak
//test-adozona.hu/tb_jarulekok_nyugdij/A_nyugdijkorhatart_eleroknek_at_kell_adniuk_0HWDSL
A nyugdíjkorhatárt elérőknek át kell adniuk a helyüket a fiataloknak
Több mint 3 millió olasz közalkalmazottat érint a Matteo Renzi vezette olasz kormány közigazgatási reformcsomagja, amelyet Giorgio Napolitano államfő fenntartásokkal írt alá a szerdai olasz újságok értesülései szerint.
Az intézkedések értelmében október 31-étől az Olaszországban jelenleg 66 év 3 hónapban megszabott nyugdíjkorhatárt elérő közalkalmazottaknak kötelezően nyugdíjba kell menniük. Az eddigi gyakorlattal ellentétben nem maradhatnak állásban. A kormány elképzelései szerint a reform révén 2018-ig hatvanezer olasz közalkalmazott megy nyugdíjba a fiatal munkaerőnek adva át a helyét - hangoztatta Marianna Madia a Corriere della Sera napilap szerdai számában.
Újdonságnak számít az is, hogy az úgynevezett közigazgatási mobilitás értelmében a közalkalmazottakat - akár ezek beleegyezése nélkül is - 50 kilométeres körzetben másik hivatalba helyezhetik át. Fizetésüket azonban megtartják még akkor is, ha alacsonyabb munkakörbe kerülnek.
Az olasz sajtó hangsúlyozta, hogy Giorgio Napolitano köztársasági elnök tizenegy napot várt a törvénycsomag aláírásával, és a közigazgatási reformból végül kimaradtak a bírák és a hatósági dolgozók. A kormány nem csökkentette a jelenleg 75 éves korukban nyugdíjba menő olasz bírók és ügyészek nyugdíjkorhatárát. A bírói kar esetleges nyugdíjreformját 2015 végére halasztották. Az államtitkár elmondta: nem tettek szívességet a bíráknak, de előre hozott nyugdíjazásukkal megbénult volna az olasz jogrendszer.
A reform ellen tiltakozva a bírák és ügyészek korábban az igazságügy-miniszterhez fordultak azt hangoztatva, hogy nyugdíjkorhatáruk csökkentésével az idősebb és tapasztaltabb bírákat foglalkoztató harmadik fokú olasz bíróságokon 44 százalékkal csökkenne a bírói testület létszáma, ami tovább lassítaná az olasz igazságügyi rendszert.
Határidő nélkül a fegyveres erők tagjai, a rendőrség, a büntetés-végrehajtásban dolgozók és az olasz erdészek kimaradtak a közigazgatási reformból.
Hozzászólások (1)
Magyarorszàgon is szorgalmazni kellene,az udvariassàgot a ràszorulokkal szemben,az a tapasztalatom,hogy a gyerekek szaladnak a buszra,villamosrahogy hamarabb érjenek fel a jàrmüre,hogy letudjanak ülni.Az idösnek esélye sincs velük szemben.A helyet nem adjàk àt,söt még megvannak sértödve,ha räjuk szolnak ,hogy a mellettük lévö ülöhelyröl vegyék el a tàskàjukat,el veszik nagy grimasz vàgàsok közepette.Vagy az iskolànak vagy a szülöknek,de szerintem mind kettönek tanitani kellene,hogy az idöseknek,vagy az arra ràszoruloknak àt kell adni a helyet.Egyszer a buszon szoltam egy 10-12 öves fiunak adja àt a helyét egy terhes nönek,az anyuka felcsattant," hogy azö gyereke fàradt mert iskolàban volt és tonaoràjuk volt nekik " és a mama nem engedte ätadni a helyet a gyereknek,mondta adja àt màs.Hàt ilyen primitiv emberek is jàrnak busszal