adozona.hu
Amatőr adócsaló: a cégem pénze az én pénzem, vagy mégsem?
//test-adozona.hu/tarsasagi_jog/Amator_adocsalo_a_cegem_penze_az_en_penzem__FLXJ8M
Amatőr adócsaló: a cégem pénze az én pénzem, vagy mégsem?
Tapasztalatok szerint cégvezetők sokasága óriási tévedésben van, amikor azt gondolja, hogy szabadon rendelkezhet a vállalkozása vagyonával. Egy nemrégiben pórul járt vállalkozó példáján keresztül mutatjuk be, mit ne tegyenek a vállalkozók.
Sajátos módon próbálta vállalkozása vagyonát "menteni" az a cégvezető, akit a NAV észak-alföldi nyomozói csíptek fülön. A milliárdos tartozást felhalmozó (és végelszámolás alatt álló) szabolcsi vállalkozó úgy igyekezett menteni, ami menthető – legalábbis szerinte –, hogy adóssággal terhelt cégéből kivonta egyetlen termelő eszközét, és „átmenekítette” azt egy másik, az adóhatóság szóhasználatával élve „érdekeltségi körébe tartozó” vállalkozásba.
A jó ideje likviditási gondokkal küzdő társaság 190 millió forintért lízingelt egy munkagépet, amelyet évekre bérbeadott – csak papíron – egy másik cégnek (ez volt az a bizonyos, érdekeltségi körébe tartozó vállalkozás).
A gép valós értékénél lényegesen alacsonyabb összegben megállapított bérleti díjból a "bérlő" egy fillért sem fizetett meg, de szépen tollasodott a gép munkája által. Ez alatt a "bérbeadó" tönkrement, tulajdonosának most a csődbűncselekmény vádjával kell szembenéznie.
Az általa felvirágoztatott másik vállalkozás hálája helyett 5 évig terjedő szabadságvesztésre számíthat.
OLVASSA TOVÁBB cikkünket, amelyben – okulva az említett vállalkozó példáján – bemutatjuk, mit is kell érteni csődbűncselekmény alatt.
A teljes cikkhez előfizetőink férnek hozzá, ha email-címük és jelszavuk megadásával belépnek az oldalra.
Hozzászólások (0)