hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Egy hajszálon múlik az adókedvezmény

  • adozona.hu

Januártól új feltételei vannak a sporttámogatás utáni kedvezmény érvényesítésének. A szabályokról a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) közleményt adott ki.

A látvány-csapatsport támogatását biztosító támogatási igazolás kiállításáról, felhasználásáról, a támogatás elszámolásának és ellenőrzésének, valamint visszafizetésének szabályairól szóló 107/2011. (VI. 30.) kormányrendelet 2. § (6a) bekezdése értelmében a támogatás igénybevételének feltétele, hogy a támogató a képzéssel összefüggő feladatok, a személyi jellegű ráfordítások, a tárgyi eszköz beruházás, felújítás, az utánpótlás-nevelési feladatok ellátásának, illetve a versenyeztetéssel összefüggő feladatok támogatása jogcímén nyújtott juttatás támogatási időszakonként számított teljes összegéből 1 százalékot a látvány-csapatsport támogatás ellenőrzésével kapcsolatos feladatok ellátására befizessen - írja a közlemény.

A kormányrendelet 2. §-a 2014. január 1-jei hatállyal új (6b) bekezdéssel egészült ki, amely értelmében az 1 százalék 1/3 részét a sportpolitikáért felelős miniszter által vezetett minisztérium által közzétett fizetési számlára, míg a további 2/3 részt a szakszövetség által közzétett fizetési számlára kell megfizetni a támogatás megfizetésével egyidejűleg - figyelmeztet a NAV.

Amennyiben az adózó nem a hatályos szabályoknak megfelelően teljesíti az 1 százalékos befizetési kötelezettségét, úgy az alábbi jogkövetkezményekkel jár.

1) Abban az esetben, ha az adózó egyáltalán nem teljesíti az 1 százalékos befizetési kötelezettségét, akkor elveszíti az adókedvezmény igénybevételére vonatkozó jogosultságát és addig nem veheti igénybe az adókedvezményt, ameddig ezen mulasztását igazoltan nem pótolja. Ez azt is jelenti, hogy az adózó az alaptámogatás 99 százaléka vonatkozásában sem érvényesítheti a kedvezményt, ameddig az 1 százalékot nem fizeti meg.

2)     Abban az esetben, ha az adózó késedelmesen fizeti meg az 1 százaékot, szintén csak attól az adóévtől kezdődően veheti igénybe az adókedvezményt, amelyben a befizetés megtörtént, tehát a társasági adóról és az osztalék adóról szóló 1996. évi LXXXI. törvény 22/C § (2) bekezdése szerint rendelkezésére álló hét adóév (eltérő üzleti éves adózóknál bizonyos esetben hat adóév) helyett csak a késedelmes teljesítést követően fennmaradó adóévekben érvényesítheti az adókedvezményt.

3)Ha az adózó nem a hatályos szabályok szerinti megosztásban fizeti meg az 1 százalékot, de dokumentumokkal (átutalási bizonylat, számlakivonat) igazolható, hogy az 1 százalék megfizetése egyébként megtörtént, akkor nem veszíti el az adókedvezmény igénybevételének lehetőségét.

[NGM/11251/2014., NAV Ügyfélkapcsolati és Tájékoztatási Főosztály 3156652769/2014.]

 

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 November
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink