adozona.hu
Nyolc jó dolog adóforintokból
//test-adozona.hu/szja_ekho_kulonado/Nyolc_jo_dolog_adoforintokbol_Q13RY1
Nyolc jó dolog adóforintokból
Az adónk újraelosztása közben, a méretes bakik mellett találni néhány olyan projektet is, aminek akár örülhet is az, aki befizette rá a beugrót. A lista természetesen nem tükröz semmilyen sorrendet és teljességet. Kedves olvasók, kommentben várjuk a Ti kedvenceiteket!
Közvetlenül célbaér: 1 százalék
Aktuális jóérzésnek itt a magánszemélyeknek hamarosan esedékes éves adóbevallás és a hozzá társuló felajánlás, amelyet remélhetőleg mindenki jól ismer. A civil szervezetek és egyházak az adónk 1-1 százalékát kaphatják meg, a gyors és fájdalommentes ügymenet miatt tulajdonképpen érthetetlen, hogy ez az adakozási forma miért nem népszerűbb. Tavaly az adózók az összesen lehetséges 11 milliárd helyett mindössze 7,23 milliárd forint sorsáról rendelkeztek. Külön egy szervezetet sem szeretnénk most kiemelni, de azt lehet tudni, hogy a toplista élmezőnyét évről-évre a gyermekmentő, állat- és természetvédő szervezetek töltik meg. Az oktatási intézmények is nagy részt hasítanak ki a tortából a közvetlenül érdekeltek körében, de kultúrára, sportra, jogvédelemre vagy éppen kutatásra is lehet költeni, ha valaki nemes célt keres.
Érdekes kérdés az egyházak ügye: jelenleg 31 egyház szerepel azon a listán, amelyből választani lehet, ugyanakkor ugyanezen felsorolásban szerepel a kiemelt költségvetési előirányzatból finanszírozott Nemzeti Tehetség Program is, amelyet azoknak ajánlunk, akik egyik felekezethez tartozónak sem érzik magukat, mégis szeretnék a másik egy százalékukat is jó helyen tudni. A 2012-es évben összesen 1,24 milliárd adóforinttal támogatták a programot.
Oktatás: startup-képző és pénzügyi alapozó
Ami a központi költségvetésből indirekt módon finanszírozott projekteket illeti, hadd hajoljon magunk felé is a kezünk, és emeljük ki az adózási, illetve startup-szempontból érdekes kezdeményezéseket. Az egyetemek között a Műegyetem élen jár , de azért több példa is akad arra, hogy a felsőoktatási intézmények a rájuk bízott keretből (is) az innovatív vállalkozási formát, vagyis a startup-létet megismertessék, népszerűsítsék a hallgatók körében. A konkrét, indexbe felvehető kurzusokon kívül a legnagyobb egyetemek hagyományosan helyt adnak a startupos rendezvényeknek is.
Friss hír , hogy hamarosan a középiskolákban is elindulhat valami változás, ami a pénzügyi kultúrát illeti, mivel a régen várt pénzügyi ismereteket alapozó tantárgyat a tervek szerint idén szeptembertől választhatják majd a diákok. Jogos meglátás, hogy ezzel egyidőben a tanárok továbbképzésére is nagyobb gondot kellene fordítani, nem beszélve az őket oktatók válogatásáról.
Hozzászólások (0)