hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Csapatépítő tréninget szervez? Ennyi adót és járulékot kell fizetnie

  • Szolnoki Béla adószakértő, könyvvizsgáló

A csapatépítő tréningek célja az egyéni és csapatteljesítmény növelése. A tréningek elemei sokfélék, lehet bennük képzés, egymáshoz tartozást és egymást segítő játék, kalandtúra, közös vacsora. Melyiket hogyan kell elszámolni, mennyi adót, járulékot kell utána fizetni? Összefoglaltuk.

A csapatépítő tréningnek nincs szabályozása, csak szakmai meghatározása. Általában nagyon sokfélék, színesek, azonban közös jellemzőjük, hogy olyan programot értenek alatta, amely tartalmaz munka, (workshop-) elemet és tréningelemeket is. Sokan különbséget tesznek a készségfejlesztő és csapatépítő tréning közt. Ezen kívül eltérő arányban vannak az összetartozást segítő, vagy a szabadidő programok, amelyek a legkülönbözőbbek is lehetnek, például elviszik a dolgozókat vacsorázni, gokartozni, vadvízi túrára, sziklát mászni stb., amelyek során egy közös élményben van részük, amely javíthatja az összetartást.

A lényege abban rejlik, hogy a csapattagok jobban tudják egymást támogatni szervezetileg és egyénileg, annak érdekében, hogy a csoport együttesen nagyobb teljesítményt nyújtson és a vállalkozás teljesítménye – az egyes tagok közös motivációja révén – bizonyos időtávon emelkedjen. A gyakorlatban már kisebb vállalkozási méretektől megjelenő formáció a korábbi évtizedekben nálunk is elterjedt, ugyanakkor ezt a marginálisan kezelt jogintézményt az új Munka törvénykönyve sem érdemesíti külön rendelkezésekre. A gyakorlati példákban általában jellemző, hogy a munkáltató ezt jellemzően nem opcionális (nem szigorúan kötelező, de legalábbis elvárt) rendezvényként hirdeti meg és költségeit is jellemzően teljes körűen állja. Az oldottabb légkör és a kötetlenebb napirend ellenére ezeket az alkalmakat a munkáltató a rendes üzemmenet részeként kezeli. Így a csapatépítésre vagy a munkavállalók rendes napi (fizetett) munkaideje helyett, vagy (és) azon kívül (az esti órákban és/vagy a hétvége folyamán) kerül sor, de a rendezvény oldottabb légköre sem változtat azon, hogy a munkáltatói kezdeményezésre tekintettel ez sokszor túlórának minősíthető, még akkor is, ha ezen alkalmak tényleges túlóraként történő elszámoltatásával a legritkább esetben találkozhatunk.
OLVASSA TOVÁBB cikkünket, hogy megtudja, a különböző költségeket mekkora adó terheli!

A folytatáshoz előfizetés szükséges.
A teljes cikket előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink olvashatják el! Emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 November
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink