adozona.hu
Ezért is érdemes megváltozott munkaképességűeket foglalkoztatni
//test-adozona.hu/rehabilitacios_jarulek_szakkepzes_eho/Ezert_is_erdemes_megvaltozott_munkakepesseg_CV5Z70
Ezért is érdemes megváltozott munkaképességűeket foglalkoztatni
Korábbi cikkünkben példákkal illusztrálva támasztottuk alá, hogy a rehabilitációs hozzájárulás megfizetése drágább megoldás, mint a megváltozott munkaképességű személyek foglalkoztatása. Most összegyűjtöttük, milyen más előnyt kovácsolhat még a munkáltató a megváltozott munkaképességű személyek foglalkoztatásából.
A munkavállaló rehabilitációs kártya birtokában további kedvezményt biztosít foglalkoztatójának, méghozzá a szociális hozzájárulási adóból adókedvezményt vehet igénybe, melynek mértéke 2017-ben a bruttó munkabér, de legfeljebb a minimálbér kétszeresének 22 százaléka (2018-ban 19,5 százaléka lesz).
Idén január elsejétől bővült a rehabilitációs kártyára jogosultak köre. Már nemcsak azok vehetik igénybe, akiket a komplex orvosi vizsgálaton rehabilitálhatónak minősítettek, hanem azok is, akiknek a rehabilitációja nem javasolt, illetve azok, akiknek egészségi állapota alapján a foglalkoztathatósága rehabilitációval helyreállítható, azonban egyéb körülményei miatt foglalkozási rehabilitációjuk nem javasolt.
A munkáltató részéről egyéb pályázat alapján elnyerhető bértámogatásokat sem szabad elfelejteni, mint kedvező lehetőségeket. Ha a foglalkoztató a kötelező foglalkoztatási szint felett alkalmaz megváltozott munkaképességű dolgozókat, lehetősége nyílik akkreditált foglalkoztatóvá minősítését kérni.
Ebben az esetben a vállalkozás ugyan plusz feladatokat vállal magára – mint például a rehabilitációs terv végrehajtását vagy tanácsadó foglalkoztatását –, azonban ezen feladatok ellentételezéseként a bérköltségekre és egyéb felmerült többletköltségekre, például munkaállomás átalakítására, akár 100 százalékos állami támogatás is lehívható.
OLVASSA TOVÁBB cikkünket, amelyben a társasági adóból, illetve a személyi jövedelemadóból igénybe vehető kedvezményeket is részletezzük.
A teljes cikkhez előfizetőink, illetve 14 napos próba-előfizetőink férnek hozzá, ha e-mail-címük és jelszavuk megadásával belépnek az oldalra.
Hozzászólások (0)