adozona.hu
A munkaerő-kölcsönzés előnyei és hátrányai munkavállalói szemszögből
//test-adozona.hu/munkajog/munkaerokolcsonzes_atipikus_foglalkoztatas__JG5UT8
A munkaerő-kölcsönzés előnyei és hátrányai munkavállalói szemszögből
A munkaerő-kölcsönzés gyakori atipikus foglalkoztatási forma, speciális együttműködés a kölcsönvevő, a kölcsönbeadó és a kölcsönzött munkavállaló között. Érdemes megvizsgálni a legjellemzőbb tulajdonságait, ezzel együtt megnézni, miért érdemes a munkavállalónak kölcsönzöttként dolgozni, illetve ez a foglalkoztatási forma milyen előnyökkel vagy éppen hátrányokkal jár munkavállalói szempontból.
A munka törvénykönyvéről szóló 2012. évi I. törvény (Mt.) XVI. fejezete foglalkozik a munkaerő-kölcsönzés különös szabályaival. Nézzük meg először az alapvető fogalmakat a kölcsönzésre vonatkozóan!
Megjelent! Az Mt. új szabályai – változások a munkajogban 2023. január 1-jétől – videó |
214. § (1) a) munkaerő-kölcsönzés: az a tevékenység, amelynek keretében a kölcsönbeadó a vele kölcsönzés céljából munkaviszonyban álló munkavállalót ellenérték fejében munkavégzésre a kölcsönvevőnek ideiglenesen átengedi (kölcsönzés). – Ahogy látható, a munkavállaló a kölcsönbeadóval áll munkaviszonyban, nem a kölcsönvevővel. Az utóbbi részére látja el a munkát a kölcsönzött munkavállaló, és ezt csak ideiglenesen teszi.
OLVASSA TOVÁBB cikkünket, hogy megtudja kik a munkaerő-kölcsönzés szereplői, mennyi lehet a kikölcsönzés időtartama, illetve mivel jár a kölcsönzés megszűnése, megszüntetése, milyen járandóságok illetik meg a kölcsönzött munkaerőt!
Hozzászólások (0)