hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

K&H: kisebbségben vannak az elismert fiatalok

  • adozona.hu

A dolgozó huszonévesek mindössze harmada érzi azt, hogy megbecsülik a munkahelyén. Továbbra is kisebbségben vannak azok a dolgozó fiatalok, akik úgy érzik, megbecsülik a munkájukat – derül ki a K&H ifjúsági indexből, amely a 19-29 éves korosztály állásban lévő tagjainak helyzetét vizsgálta. A megkérdezettek 52 százaléka stabilnak érzi a munkahelyét, 14 százalékuk azonban úgy látja, nem igazán biztos az állása.

Összességében felemás véleményen vannak a dolgozó fiatalok a munkahelyükről. Tartósan kisebbségben vannak, akik nem érzik megbecsültnek a munkájukat, emellett az állását a minimális többség (52 százalék) biztosnak érzi – egyebek mellett ez derül ki a K&H ifjúsági indexből az idei első negyedévben. A reprezentatív kutatás keretében a 19-29 évesek mondtak véleményt a munkájukról.

Hiányzik az elismerés a fiatalok munkájából

A részeredmények szerint a dolgozó fiatalok mindössze 36 százaléka számolt be arról, hogy elismerik a munkáját. Ez az eredmény – a nagyobb kilengésektől eltekintve – lényegében megfelel a 2012 óta minden negyedévben rendszeresen elkészülő felmérés hosszú távú átlagának, egyúttal azt mutatja, hogy évek óta nincs előrelépés ezen a téren. A válaszadók 41 százaléka a megbecsültséget átlagosnak mondta, 23 százalékuk viszont hiányolja azt.

Csak a huszonévesek fele látja biztosnak az állását

Az elismerés szempontjából kedvezőtlen a kép, a munkahely stabilitását tekintve sem sokkal jobb a helyzet. A dolgozó fiataloknak alig több mint fele, 52 százaléka szerint biztos az állása, ez az elmúlt négy negyedév – egyébként alacsonynak számító – értékeinek megfelelő eredmény. A felmérés történetében 2017 végétől a koronavírus-járvány okozta hanyatlásig, 2020 közepéig a dolgozó fiatalok 60-70 százaléka érezte stabilnak a munkahelyét. A friss kutatás szerint az idei első negyedévben a válaszadók 34 százaléka szerint átlagosnak mondható a munkahely stabilitása, 14 százalékuk szerint van félnivalójuk ezen a téren.

Arra a kérdésre, ha úgy adódna, akkor mennyire könnyen találnának új munkát, a fiatalok 33 százaléka azt mondta, hogy ez egyszerűen menne. Több mint negyedük, 27 százalékuk átlagos forgatókönyvvel számol erre az esetre, 40 százalékuk ugyanakkor nehézségekre számítana ezen a téren. Egy esetleges külföldi munkahely az érintettek 32 százalékánál opció, több mint 40 százalékuk azonban nem számol ezzel a forgatókönyvvel – derül ki a K&H sajtóközleményéből.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 November
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink