hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Továbbra is a fizetés a munkahelyválasztás első szempontja

  • MTI

Évek óta ugyanazok a munkahelyválasztás legfontosabb szempontjai, az első továbbra is a fizetés, amit az alkalmazottak 85 százaléka tart fontosnak – közölte az MTI-vel pénteken a Randstad.

A nemzetközi munkaerő-közvetítő felmérése alapján a magyarok a jövedelmet jobban értékelik az európai átlagnál, akárcsak a kellemes munkahelyi környezetet, amely a belföldi álláskeresők számára a második legfontosabb szempont. A nem anyagi juttatásokat csaknem ugyanannyian tartják elsődlegesnek, mint a pénzbeli elismerést. A kiszámíthatatlan gazdasági környezet miatt felértékelődött a munkaadó pénzügyi stabilitása, és az állás hosszú távú biztonsága is meghatározó választási szempont a munkavállalók körében – írták.

A Randstad a visszajelzések alapján úgy látja, hogy Magyarországon a munkakör tartalma jóval kevésbé fontos, mint más európai országokban, a nők pedig inkább figyelembe veszik a munkavégzés helyét. Az otthoni munka lehetősége főképp a magasabb végzettségűek számára vonzó. A szektorok élmezőnye a munkahelykeresési szempontokhoz hasonlóan változatlan, a rangsort az informatika vezeti, majd az üzleti szolgáltatások és a telekommunikáció következik.

Megjelent! Munkaügyi iratmintatár – az új Mt.-változásokkal

A munkahelyváltási hajlandóság ugyancsak nem változott jelentősen az elmúlt egy évben, 2022 második felében a dolgozók 14 százaléka helyezkedett el másutt, és 29 százaléknak voltak ilyen tervei. A váltás oka az esetek majdnem 60 százalékában a fizetés – tették hozzá.

A munkaerőközvetítő cég szerint az anyagi megbecsülés a munkaadóknak is érdeke, hiszen ezzel piaci előnyre tehetnek szert. A távmunka lehetőségét ugyancsak érdemes biztosítaniuk, ennek hiányát az álláskeresők 31 százaléka kizáró oknak tartja. Javasolják továbbá a fejlesztési kínálat bővítését, hiszen a munkavállalói igények és a munkaadói elvárások között jelentős a különbség a közlemény szerint.

A Randstad munkaerőpiaci felmérésében 32 ország 163 ezer, 18 és 64 év közötti munkavállalója vett részt 2023 januárjában; Magyarországon 7342-en vettek részt a kutatásban.  A kutatás eredményei alapján ítélik oda évről évre a legvonzóbb munkáltatóknak járó Randstad Award díjakat. Idén a Samsung lett a legvonzóbb magyarországi munkáltató, a második a BT (British Telecommunications), a harmadik a Mercedes-Benz. Különdíjat kapott az IKEA, a Magyar Nemzeti Bank, a Mol, a Richter Gedeon, az Accor-Pannonia Hotels, a Coca-Cola, a McKinsey & Company, a Magyar Telekom, a Wizz Air, a Microsoft, valamint a Market Építő Zrt.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 November
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink