adozona.hu
Végkielégítés: kinek jár, kinek nem, ha igen, mennyi?
//test-adozona.hu/munkajog/Vegkielegites_kinek_jar_kinek_nem_ha_igen_m_FL5O3U
Végkielégítés: kinek jár, kinek nem, ha igen, mennyi?
Felmondott a munkáltatóm, mégsem kapok végkielégítést. Közös megegyezéssel szűnt meg a munkaviszonyom, végkielégítés kifizetésben mégsem részesültem. Fizetés nélküli szabadságon voltam a férjem külföldi munkája miatt 2 évig, mely tartamot a munkáltató nem számított bele a végkielégítés mértéke. Rokkantsági ellátásban részesülök, a munkáltató felmondott és nem fizetett végkielégítést. Jogerősen pert nyertem a munkáltatómmal szemben és vissza kell fizetnem a végkielégítés összegét. Mi indokolja a fenti eseteket? Megválaszoljuk.
Munkáltatói felmondás esetén sem mindig jár
Abban az esetben, ha a munkáltató azzal indokolja a felmondást, hogy például a munkavállaló nem megfelelően végezte a munkáját, összeférhetetlen volt a kollégáival, elveszítette a munkáltatója bizalmát, szakmailag alkalmatlan a munkavégzésre stb., a munkavállaló nem jogosult végkielégítésre. Ezzel ellentétben, ha a felmondás indoka a munkáltató működési körébe tartozik, így például átszervezésre, munkakör megszüntetésre vagy létszámcsökkentésre került sor, jár a végkielégítés.
Munkavállalói felmondásnál nem jár
Ha a munkavállaló szünteti meg felmondással a munkaviszonyát, nem jogosult végkielégítésre és – amennyiben attól a munkáltató nem tekint el –, köteles teljes felmondási idejét munkában tölteni.
OLVASSA TOVÁBB CIKKÜNKET, hogy megtudja, mit ajánlott tenni közös megegyezésnél, mikor illeti meg mindenképpen végkielégítés a munkavállalót, és mekkora ennek mértéke!
A teljes cikkhez előfizetőink és az oldalunkon próbaregisztrálók (korlátozott ideig) férnek hozzá, ha email-címük és jelszavuk megadásával belépnek az oldalra.
Hozzászólások (0)