hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Válságban az egészségügy Dél-Koreában

  • MTI

Jun Szogjol dél-koreai elnök a tiltakozó orvosgyakornok és rezidensek szövetségének egyik vezetőjével tárgyalt a több mint egy hónapja tartó sztrájk megoldásáról – jelentette a helyi elnöki hivatal.

Pak Dan, a szervezet sürgősségi bizottságának vezetője és Jun több mint két órán át tárgyalt, hogy közös nevezőre juthassanak a medikuskvóta emelése és a rezidensek tömeges felmondása miatt kialakult konfliktusról, nem sok sikerrel.

„A dél-koreai orvosi ellátásnak nincs jövője” – írta közösségi oldalán Pak a találkozó után.

A tiltakozás oka, hogy a dél-koreai kormány egy egészségügyi reform keretei közt jövőre 2000-rel akarja növelni az orvosi egyetemekre felveendő hallgatók számát, arra hivatkozva, hogy kevés az orvos az országban.

Pak szerint a jelenlegi helyzet előidézéséhez nagyban hozzájárult az elnök elszántsága az egészségügyi reform ügyében, ezért szervezetének többi tagjával egyetemben továbbra is követeli, hogy a kormány vonja vissza a kvótaemelésről szóló tervezetet.

Az elnöki hivatal szerint Jun figyelemmel hallgatta a szervezet képviselőinek érveit, ugyanakkor nem közölt információt konkrét döntésről, változtatásról.

„Az elnök egyetértését fejezte ki afelé, hogy az egészségügyi reformról az orvostársadalommal folytatott megbeszélés során – beleértve az orvosok számának növelését is – tiszteletben kell tartani a gyakornokok pozícióját” – közölte írásban az elnöki hivatal szóvivője, Kim Szugjong.

A február 20. óta tartó sztrájkban az orvosgyakornokok és rezidensek több mint 90 százaléka adta be felmondását és hagyta ott állását, egészségügyi válságot előidézve az országban. A tiltakozáshoz az egyetemi hallgatók és az orvosprofesszorok is csatlakoztak. A kórházakban az ápolók, az egészségügyi intézetek dolgozói és az átvezényelt katonaorvosok tartják a frontot.

A helyzet eszkalációjaként a hatóságok megkezdték a felmondásukat tömegesen benyújtó orvosok praxisengedélyének minimum három hónapig tartó felfüggesztését.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 January
H K Sze Cs P Sz V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink