hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Több ezer közalkalmazott tüntetett Tunéziában béremelésük befagyasztása miatt

  • MTI

Több ezer közalkalmazott vett részt az egész országra kiterjedő általános sztrájkban Tunéziában csütörtök, hogy az alapvető termékek árának emelkedése és a béremelések befagyasztása ellen tiltakozzanak.

A megmozdulásokon mások mellett köztisztviselők, oktatási és egészségügyi intézmények alkalmazottai adtak hangot elégedetlenségüknek.
    
A fővárosban, Tuniszban a tüntetők a parlament épülete előtt gyűltek össze, egyebek mellett magasabb béreket és a korrupció elleni szigorúbb fellépést követeltek.
    
Az észak-afrikai ország más részein ezrek gyűltek össze az ország általános szakszervezetének épületeinél. A csütörtöki általános sztrájkot a szakszervezet hirdette meg, miután zátonyra futottak tárgyalásai a kormánnyal a béremelésekről.
    
A szakszervezet vezetője, Nurradín Tabúbi meg nem határozott válaszlépésekkel fenyegetett, ha az állami alkalmazottak életkörülményei nem indul javulásnak.
    
"A fizetések nem teszik lehetővé a tisztességes megélhetést a tunéziai családok számára" – hangsúlyozta. Tabúbi korábban figyelmeztetett arra, hogy a helyzet az "üres hasak forradalmáig" fajulhat.
    
Hamma Hammami ellenzéki politikus a kormányt okolta a gazdasági válságért. Hangsúlyozta: annak ellenére, hogy mintegy 670 ezer közalkalmazott dolgozikTunéziában, számos szektorban munkaerőhiány van, főként az oktatásban.
    
Tunéziára nyomást gyakorolnak nemzetközi hitelezői, elsősorban a Nemzetközi Valutaalap (IMF), hogy hozzon drasztikus megszorító intézkedéseket annak érdekében, hogy fellendüljön az évek óta rosszul teljesítő gazdaság.
    
Tunézia 2016 decemberében állapodott meg az IMF-fel egy 2,8 milliárd dolláros segélycsomagról, amely az észak-afrikai ország küszködő gazdaságának fellendítését hivatott szolgálni.
    
Bár széles körben úgy tartják, hogy a 2011-es "arab tavasznak" – az elnyomó rezsimek elleni térségbeli tüntetéssorozat – egyedül Tunéziában lett demokratikus kimenetele, az ország gazdasága viszont elindult a lejtőn, nagy a munkanélküliség és az infláció, ami súlyosbítja az egyébként is erős társadalmi feszültségeket. A tunéziai munkanélküliség ráta jelenleg 15,5 százalék körül mozog.
   
 Tunézia számít az "arab tavasz" bölcsőjének.
Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 January
H K Sze Cs P Sz V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink