adozona.hu
Munkaviszony határozott időre: hosszabbítás és jogellenesség
//test-adozona.hu/munkajog/Munkaviszony_hatarozott_idore_ezekre_kell_f_IZ6MZO
Munkaviszony határozott időre: hosszabbítás és jogellenesség
A határozott idejű munkaviszonynak számos előnye van a munkavállaló és a munkáltató számára egyaránt. Jogellenes, sorozatos meghosszabbítása azonban súlyos következményekkel járhat.
Ha a felek határozott időtartamú munkaviszonyban állapodnak meg, arról kifejezetten rendelkezniük kell a munkaszerződésben, ennek hiányában ugyanis a munkaviszony határozatlan időre jön létre. A tartamot naptárilag vagy más alkalmas módon kell meghatározni azzal, hogy amennyiben erre nem naptári napban kerül sor, a munkaviszony megszűnésének időpontja nem függhet kizárólag egyik fél akaratától sem. Abban az esetben, ha a felek a megszűnés időpontját nem naptárilag határozták meg, a munkáltatónak tájékoztatnia kell a munkavállalót a munkaviszony várható tartamáról (ha ez időközben módosul, a munkáltató erről is köteles tájékoztatást adni). A megszűnés időpontja tehát objektív alapú, például meghatározott időpont elérése (például2015. december 31.), meghatározott munka elvégzése (például adott projekt) vagy meghatározott esemény bekövetkezése (például adott személy fizetés nélküli szabadságának tartamára, de legfeljebb 2016. augusztus 1. napjáig).
Ha a munkaviszony más munkavállaló helyettesítésére létesül, a helyettesített munkavállaló újbóli munkába állásakor az megszűnik, abban az esetben is, ha a visszatérés időpontja a vártnál korábbi.
OLVASSA TOVÁBB CIKKÜNKET, hogy megtudja, összesen mennyi lehet két szerződő fél közötti határozott idejű jogviszonyok időtartama, mikor lehet ettől eltérni, mikor jogellenes a hosszabbítás!
A teljes cikkhez előfizetőink és az oldalunkon próbaregisztrálók (korlátozott ideig) férnek hozzá, ha email-címük és jelszavuk megadásával belépnek az oldalra.
Hozzászólások (0)