adozona.hu
Munkáltatói felmondás: kockázatos a postázás, tértivevénnyel is bizonytalan, hogy célba ér-e – egy Kúria-döntés tanulságai
//test-adozona.hu/munkajog/Munkaltatoi_felmondas_tertivevennyel_is_biz_7RAE27
Munkáltatói felmondás: kockázatos a postázás, tértivevénnyel is bizonytalan, hogy célba ér-e – egy Kúria-döntés tanulságai
Hogyan kell megítélni azt a körülményt, ha a munkaviszonyt felmondó nyilatkozatot téves címre küldi ki a munkáltató? – vizsgálta meg a Kúria egy egyetemi docens peres ügyében. Cikkünkben ismertetjük a BH2024.118. számú döntés részleteit és tanulságait.
Nem jelentette be a munkavállaló a lakcímváltozást
A felperes egyetemi docens a munkáltató részére megjelölte ugyan a lakcímét, ahonnan azonban elköltözött, így életvitelszerűen már más volt a lakóhelye. Az új címét a munkáltatónak nem jelentette be, de a Magyar Posta Zrt.-nél utánküldési szolgáltatást vett igénybe, amelynek tényét a lakása postaládáján is feltüntette.
A munkáltatói jogkör gyakorlója 2020. szeptember 14-én írásban indokolt felmondást küldött a felperes részére. Annak átadására személyesen nem volt lehetőség, ezért az alperes munkáltató a jogviszonyt megszüntető iratot 2020. szeptember 15-én tértivevény külön szolgáltatású postai küldeményként feladta. A kézbesítést végző postai kézbesítő a küldemény tértivevényére felvezette, hogy a kézbesítés 2020. szeptember 17-én megtörtént. A felperesi munkavállaló vitatta a felmondás kézbesítésének megtörténtét, az átvételt igazoló tértivevény bemutatását kérte, amelyre az alperesi munkáltató nem reagált. 2020. október 9-én azonban kizárta a felperest a teljes egyetemi informatikai rendszerből, 2020. október 13-án pedig e-mailben arról tájékoztatta a munkavállalót, hogy a felmondása közöltnek tekintendő.
A munkavállaló október 15-én felhívta a munkáltató figyelmét arra, hogy a felmondást vele nem közölték, az iratot postai úton nem vette át, az indokokat nem ismeri. Az alperesi munkáltató ennek ellenére 2020. november 12-én a társadalombiztosítási szerveknél a felperest kijelentette, és ezen időponttól kezdve részére munkabért sem fizetett. A felperesi munkavállaló munkaügyi bírósághoz fordult, a felmondás jogellenességének megállapítását, valamint a jogviszonya helyreállítását kérte.
OLVASSA TOVÁBB cikkünket, amelyből megtudhatja, hogyan döntött az adott ügyben a Kúria!
Hozzászólások (0)