hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Munkáltatói felmondás: kockázatos a postázás, tértivevénnyel is bizonytalan, hogy célba ér-e – egy Kúria-döntés tanulságai

  • dr. Kéri Ádám ügyvéd, compliance szakértő

Hogyan kell megítélni azt a körülményt, ha a munkaviszonyt felmondó nyilatkozatot téves címre küldi ki a munkáltató? – vizsgálta meg a Kúria egy egyetemi docens peres ügyében. Cikkünkben ismertetjük a BH2024.118. számú döntés részleteit és tanulságait.

Nem jelentette be a munkavállaló a lakcímváltozást

A felperes egyetemi docens a munkáltató részére megjelölte ugyan a lakcímét, ahonnan azonban elköltözött, így életvitelszerűen már más volt a lakóhelye. Az új címét a munkáltatónak nem jelentette be, de a Magyar Posta Zrt.-nél utánküldési szolgáltatást vett igénybe, amelynek tényét a lakása postaládáján is feltüntette.

A munkáltatói jogkör gyakorlója 2020. szeptember 14-én írásban indokolt felmondást küldött a felperes részére. Annak átadására személyesen nem volt lehetőség, ezért az alperes munkáltató a jogviszonyt megszüntető iratot 2020. szeptember 15-én tértivevény külön szolgáltatású postai küldeményként feladta. A kézbesítést végző postai kézbesítő a küldemény tértivevényére felvezette, hogy a kézbesítés 2020. szeptember 17-én megtörtént. A felperesi munkavállaló vitatta a felmondás kézbesítésének megtörténtét, az átvételt igazoló tértivevény bemutatását kérte, amelyre az alperesi munkáltató nem reagált. 2020. október 9-én azonban kizárta a felperest a teljes egyetemi informatikai rendszerből, 2020. október 13-án pedig e-mailben arról tájékoztatta a munkavállalót, hogy a felmondása közöltnek tekintendő.

A munkavállaló október 15-én felhívta a munkáltató figyelmét arra, hogy a felmondást vele nem közölték, az iratot postai úton nem vette át, az indokokat nem ismeri. Az alperesi munkáltató ennek ellenére 2020. november 12-én a társadalombiztosítási szerveknél a felperest kijelentette, és ezen időponttól kezdve részére munkabért sem fizetett. A felperesi munkavállaló munkaügyi bírósághoz fordult, a felmondás jogellenességének megállapítását, valamint a jogviszonya helyreállítását kérte.

OLVASSA TOVÁBB cikkünket, amelyből megtudhatja, hogyan döntött az adott ügyben a Kúria!

A folytatáshoz előfizetés szükséges.
A teljes cikket előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink olvashatják el! Emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 November
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink