adozona.hu
A próbaidő sem jogosít fel mindenre
//test-adozona.hu/munkajog/A_probaido_sem_jogosit_fel_mindenre_VNPF0J
A próbaidő sem jogosít fel mindenre
Bár egyre inkább elterjedt a köztudatban, hogy a próbanap jogellenes, és a munkaügyi felügyelet szigorúan bírságolja a feketefoglalkoztatást, egyes munkáltatóknál ez sem kellő visszatartó erő. Pedig az egyszerűsített foglalkoztatással sok izgalomtól kímélnék meg magukat.
Tévhit, hogy próbaidő alatt nem adhat ki szabadságot a munkáltató, ahogyan az is, hogy próbaidő alatti azonnali hatályú felmondás esetén elegendő kiállítani a munkaviszony megszüntetésével összefüggő igazolásokat és egyéb teendője nincs a munkáltatónak. Meghosszabbítható? Mikor lehet 6 hónap a tartama? Próbaidő alatt mellőzhető-e a cafeteria megfizetése?
Gyere, tegyünk egy próbát! De meddig?
A próbaidő rendeltetése, ahogyan a nevében is szerepel, hogy a munkáltató és a munkavállaló kipróbálják egymást, meggyőződjenek arról, hogy a szerződésben vállalt kötelezettségek teljesítésére képesek-e. Minimális tartamára nincs korlátozás előírva, akár 1 napos is lehet, maximális időtartama pedig három hónap. Bár a gyakorlatban ritka, de ha úgy döntenek a felek, hogy ennél rövidebb tartamban állapodnak meg, legfeljebb egy alkalommal meghosszabbíthatják a próbaidőt, azonban összességében így sem haladhatja meg a három hónapot.
OLVASSA TOVÁBB CIKKÜNKET, hogy megtudja, hogyan kell rendelkezni a próbaidőről, mit tilt, és mit engedélyez a munka törvénykönyve!
A teljes cikkhez előfizetőink és az oldalunkon próbaregisztrálók (korlátozott ideig) férnek hozzá, ha email-címük és jelszavuk megadásával belépnek az oldalra.
Hozzászólások (0)