adozona.hu
Itt van, hányan kérték eddig a családi adó-visszatérítést
//test-adozona.hu/koronavirus_jarvany/Itt_van_hanyan_kertek_eddig_a_csaladi_adovi_SBTK16
Itt van, hányan kérték eddig a családi adó-visszatérítést
A családi adóvisszatérítésre 835 ezer nyilatkozat érkezett tavaly, ennek 81 százalékát online töltötték ki és csak 132 ezer volt a papíralapú dokumentum – tájékoztatta a Pénzügyminisztérium parlamenti államtitkára az MTI-t.
A személyes, papíralapú adóügyintézést felváltotta a digitális – jelentette ki Tállai András, aki szerint ez nem változtatott azon, hogy még mindig sokan hagyták az utolsó hétre a családi adó-visszatérítés februári kiutalásához szükséges nyilatkozat kitöltését. Az utolsó öt napban, december 27-e és 31-e között mintegy 140 ezer nyilatkozat érkezett.
December 31-én járt le az úgynevezett VISSZADO-nyilatkozat benyújtására előírt határidő – emlékeztetett az államtitkár. A tavaly év végéig beküldött nyilatkozat kijavítására, helyesbítésére január 14-éig még van lehetőség, így például az utalási adatok is javíthatóak – jegyezte meg Tállai András.
Hangsúlyozta, hogy az adóvisszatérítéshez való jogot a szülők nem veszthetik el. Aki elmulasztotta 2021. december 31-éig benyújtani nyilatkozatát, és adatait az utaláshoz az adóhatóság nem ismeri, ő az adóhivatal által elkészített bevallási tervezetben, vagy az szja-bevallásában veheti igénybe az adóvisszatérítést.
A családi kedvezményre jogosultak, így többek között a gyermekes családok, a rokkantsági járadékban részesülők, a várandós édesanyák összességében több mint hatszázmilliárd forint adót kapnak vissza az idén – fogalmazott Tállai András.
Mint mondta: nemcsak a munkabérből származó jövedelem adója jár vissza, hanem például a vállalkozói kivétet, a gyedet, az őstermelői és az ingatlan bérbeadásból származó jövedelmet terhelő adó is. Az ekhósok (egyszerűsített közteherviselési hozzájárulás) az adóból szja-nak minősülő 9,5 százalékos részt, a katások (kisadózó vállalkozások tételes adója) pedig a befizetett adó negyedét kapják kézhez, a főállású katások például évi 150 ezer forinttal számolhatnak – részletezte az államtitkár.
Hozzászólások (0)