hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Éledezik a használtautó-piac: erősödik a kereslet az autóvásárlási kölcsönök iránt is

  • adozona.hu

Júliusban már visszatértek a vevők a használtautó-piacra, ezzel együtt látszik az is, hogy a vásárlásra szánt hitelek iránti érdeklődés is kezd visszatérni a járvány előtti szintre a Bank360.hu adatai szerint.

Több mint 12 ezer használt import személyautót helyeztek forgalomba Magyarországon júliusban, ami júniushoz képest 13 százalékos, az áprilisi koronavírus miatti mélyponthoz viszonyítva pedig 61 százalékos növekedés a Jóautó.hu és a Datahouse közlése alapján. Az egy évvel korábbi adatokhoz képest már csak 10 százalékkal marad el az idén júliusi forgalomba helyezések száma.

Az, hogy a vásárlók már kevésbé tartanak a járvány pénztárcájukra gyakorolt hatásától és vásárolnának, jól látszik a hitelérdeklődéseken is. Az érdeklődés júliusban – bár az előző hónaphoz képest némileg visszaesett – már kezdett közelíteni az egy évvel korábbi szinthez.

„A legkeresettebb autóvásárlásra szánt kölcsönök ma a szabad felhasználású hitelek, amelyek új és használt autó vásárlására egyaránt igényelhetőek, továbbá nem csak a vételár száz százaléka, de a forgalomba állítás költségei is fedezhetők a hitelösszegből. Ráadásul az autó már a vásárláskor a vevő tulajdonába kerül, ellentétben a lízingkonstrukciókkal” – közölte Veres Patrik, a Bank360.hu szakértője.

Az elemző hozzátette: az önerő, autó- vagy ingatlanfedezet nélküli hiteleket több banknál is lehet már online igényelni. Ez gyors, személyes megjelenés nélküli hitelügyintézést jelent, amely továbbra is fontos biztonsági faktor az ügyfelek számára a járvány első hulláma után.

Ekkora hitelt kerestek a legtöbben júliusban

Tavaly júliusban a leggyakoribb kalkuláció – azok közül, melyet banki igénylés is követett – 1 millió forintos hitelösszegre vonatkozott 60 hónap futamidővel (az összes eset 14,2 százalékát tették ki), ezzel szemben idén júliusra már a 72 hónapos, 2 millió forintos konstrukciókat keresték a legtöbbször.

Több kedvező banki ajánlat közül választhat ma az, akinek ekkora hitelösszegre van szüksége: nettó 250 000 forintos jövedelemérkeztetés mellett 72 hónapra 2 millió forintot bőven 10 százalék alatti THM-mel is lehet igényelni. A banki ajánlatok között a teljes futamidőre vetítve 7,86 százalékos THM-mel és az idei év végéig tartó THM-plafon utáni 34 850 forintos törlesztőrészlettel is igényelhetünk hitelt, így a teljes visszafizetendő összeg 2 498 685 forint lesz a futamidő végére. Érdemes persze a további ajánlatokat összehasonlítani, hiszen ugyanekkora hitelösszeget hasonló futamidővel és jövedelemérkeztetéssel több mint 45 000 forintos törlesztőrészlettel is találhatnak az ügyfelek, a két kölcsön teljes visszafizetendő összege között a különbség pedig nagyjából 700 000 forint.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 January
H K Sze Cs P Sz V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink