hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Ausztriában tovább enyhítenek a korlátozásokon

  • MTI

Ausztria az enyhén emelkedő számú napi új koronavírusos megbetegedések ellenére is folytatja nyitási tervét, és július 22-étől tovább enyhít a jelenleg még érvényben lévő korlátozásokon – jelentette be Sebastian Kurz kancellár pénteken Bécsben.

A bejelentés elsősorban a maszkviselési szabályokra vonatkozik. Ezek szerint július végétől már csak az egészségügyi és szociális intézményekben, az alapvető szükségleti cikkeket árusító üzletekben, gyógyszertárakban, hivatalokban és a tömegközlekedésben kell maszkot viselni, az egyéb kereskedelmi egységekben – mint például a cipő- és ruházati boltokban, elektronikai és barkácsüzletekben – viszont már nem.
    
A kancellár hangsúlyozta, "nem lehet állandósult állapot a szabadságjogok korlátozása", és mivel elegendő oltóanyag áll rendelkezésre, mindenkinek önmagának kell vállalnia annak a kockázatát, hogy amennyiben nem veszi fel az oltást, nagy valószínűséggel előbb-utóbb megfertőződik. Egyúttal újra felhívta a lakosság figyelmét arra, hogy a terjedő delta variánssal szemben csak kétszeri oltással lehet eredményesen védekezni, és aki még nem tette meg, az haladéktalanul oltassa be magát.
    
Leszögezte, amíg a jelenlegi oltóanyagok hatékonyak a koronavírus különböző mutációival szemben, a kormány nem tervez további korlátozásokat. Hozzátette, a napi új megbetegedések száma ugyan enyhén növekszik, de – mivel az idősek és veszélyeztettek átoltottsága 85 százalék körül van, és a vírus most már inkább a fiatalokat támadja meg – ez nem jár együtt a kórházban ápoltak számának növekedésével.
    
Wolfgang Mückstein egészségügyi miniszter elmondta, a tárca megbízásából született egy tanulmány, mely különböző vészforgatókönyveket tartalmaz az őszre. Ezek a számítások figyelembe veszik a delta variáns terjedési sebességét és a lakosság feltételezett átoltottsági szintjét is. "Ennek alapján minimum 70-80 százalékos átoltottságra lenne szükség ahhoz, hogy egy negyedik hullámot, és vele együtt a kórházak túlterheltségét el lehessen kerülni" – jelentette ki a miniszter. Mindazonáltal Mückstein optimistának mutatkozott, és véleménye szerint, "ha marad a júniusi oltási tempó, akkor nem lesz baj".
    
Ausztriában eddig mintegy 5 millió ember kapta meg a SARS-Cov-2 koronavírus okozta betegség (Covid-19) elleni vakcina első adagját, mindkettőt pedig 3,5 millióan. Az elmúlt 24 órában 163 embernél igazolták újonnan a vírusfertőzést, a járvány kezdete óta 651 291 pozitív esetet regisztráltak. A kórházban ápoltak száma jelenleg 109, az intenzív kezelésre szorulók 43-an vannak. A Covid-19 szövődményeibe az elmúlt napon egy ember halt bele, a járvány halálos áldozatainak száma így 10 722-re emelkedett. A betegségből felgyógyultak száma 638 719.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 November
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink