395 találat a(z) továbbszámlázás cimkére
Útdíjáfa (HU-GO) Kérdés
Tisztelt Szakértő! Építőipari alapanyag értékesítésével foglalkozó cég saját teherautójával fuvarozza az értékesített terméket. A kérdésem az lenne, hogy a felmerülő útdíj (3,5 tonna feletti teherautó esetén) áfája levonható-e továbbszámlázás esetén? Vagy továbbszámlázás esetén sem vonható le a 124. § (2) f) pontja miatt?
Terrmékdíjköteles termék továbbszámlázása Kérdés
Tisztelt Szakértők! Nyomdász ügyfelem termékdíjköteles alapanyagból termékdíjköteles csomagolószert állít elő. Ezekben az esetekben a számláin termékdíjat tüntet fel, mivel ő az első belföldi forgalomba hozó. A bejövő termékdíjas számlák termékdíjtartalmát visszaigényli, a kimenőkét befizeti. Példának okáért kartonívekből nyomtatott termékdobozokat készít. Most annyiban változott a helyzet, hogy alvállalkozónak kiadott egy munkát, amely során az alvállalkozó elkészíti a kartondobozokat, majd ügyfelem ezeket változatlan formában továbbértékesíti. Az alvállalkozó a kiállított számláin termékdíjat tüntet fel, mivel ő az első belföldi forgalomba hozó. Ügyfelem, amikor továbbszámlázza, akkor ő is termékdíjat tüntet fel. Meglátásom szerint ebben az esetben ügyfelemnek nem kell termékdíjat felszámolni. Kérem szíves állásfoglalásukat. Köszönettel, Z.
Alapítvány – rezsiköltség továbbszámlázása Kérdés
Tisztelt Szakértő! 1. Abban az esetben, ha egy alapítvány alapcél szerinti tevékenysége egy közösségi épület üzemeltetése, és kizárólag tárgyi adómentes tevékenységet végez (áfamentessége erre vonatkozik), de a rezsiköltség egy részét továbbszámlázza az épületet használó másik szervezet felé, akkor a rezsiköltség számlája szintén tárgyi adómentes tevékenység lesz, vagy áfát kell rá felszámítani? 2. Ha áfásan kell továbbszámlázni a rezsiköltség egy részét, akkor az erre vonatkozó szolgáltatói számla áfaösszegét vissza lehet igényelni vele párhuzamosan? 3. Ha az eddigi gyakorlat az volt, hogy tárgyi adómentesen számlázták tovább a rezsiköltséget, hogyan kell ezt javítani, illetve 5 évre visszamenőleg kell-e? Köszönöm a segítségét! üdv., P.Zs.
Ingatlan-bérbeadás: a közműdíj továbbszámlázása Cikk
Melyik évre számlázható tovább a bérbeadott ingatlan közműdíja? Az elszámolási időszakra, a számla beérkezésének évében, vagy részletfizetés esetén a kiegyenlítés évében? Olvasói kérdésre Juhász Tibor okleveles nemzetközi és ellenőrzési szakértő válaszolt.
Kiküldetés továbbszámlázása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adott egy munkaerő-kölcsönzéssel foglalkozó kft. A munkaerőt kölcsönbevevő vállalat a munkaerőt külföldre szeretné kiküldeni. Ilyen esetben lehet-e a kölcsönbe adó cég a kiküldő? A munkaerő-kölcsönzés 2015. 01. 01-től fordítottan adózik. Amennyiben a kiküldő a munkaerő-kölcsönző cég, így a munkavállaló napidíjának és egyéb, a kiküldetéssel összefüggő költségének kiszámlázása is fordítottan adózik? Vagy ilyen esetben szét kell választani a közvetített szolgáltatásokat (szállás, taxi, repülőjegy), és azokat áfásan kiszámlázni? Válaszát előre is köszönöm!
Ügyvéd továbbszámlázás Kérdés
Ügyvéd egyéni vállalkozónak minden hónapban a Közigazgatási és Elektronikus Közszolgáltatások Központi Hivatala kiszámlázzá a személyi és okmányellenőrzést, amely tevékenység áfa hatályán kívüli értékesítés. Az ügyvéd továbbszámlázná az ügyfelek felé ezt a költséget, mint közvetített szolgáltatást. Ha továbbszámlázhatja, akkor áfát kell felszámítani az ügyletre, vagy pedig áfa hatályán kívüli értékesítés lesz?
Telefonköltség Kérdés
Tisztelt Sinka Júlia! Ön részletesen írt a telefonköltség elszámolásáról. Ennek kapcsán kérem szíveskedjék a véleményét elmondani, hogy a nálunk előforduló esetben jól alkalmazom-e az Ön által leírtakat. Egy panziót üzemeltetünk és 2 telefon fővonalunk van, az egyiket nem használjuk beszélgetésre, csak fax, internet és bankterminál használatára szolgál. Ezért ennél a telefonnál nem számlázok a dolgozók felé. A szabályzatban rögzítettük ezt. A másik telefonvonalat használjuk a beszélgetésekhez. Nem tudjuk mérni, kimutatni, hogy ki, mikor, milyen célból használja a telefont. Ezért a telefonszámla bruttó összegének a 30 százalékát kiszámlázom a tulajdonosoknak, amit a házipénztárba befizetnek. A számlát áfásan állítom ki. Az Ön által leírtak alapján nem könyvelhetem közvetített szolgáltatásnak, és csak a számla 70 százalékának az áfáját igényelhetem vissza. Például 26 093 forint a bruttó számla, a 70 százalék 14 382 forint (52-re könyvelve), az áfája 3 883 forint. Ezt igényelem vissza, a 30 százalék 7828 forintot (52-re könyvelve) pedig továbbszámlázom, és a 96-os számlacsoportba könyvelem. Személyi jövedelemadót nem fizetek. Amit nem értek az írásában, az az utolsó két mondat: ezekben az esetekben áfa felszámítása nem történik. Továbbá a magáncélú használat után nem kell közterheket lerónia a vállalkozásnak. Akkor hány forintot kell kiszámláznom? Nem 7828 forintot? Köszönettel: Zsuzsa
Bérbeadott lakás rezsiköltsége Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. lakást vásárolt bérbeadás céljából. Havonta számlázza a bérleti díjat, és továbbszámlázza a járulékos költségeket (gázdíj, áramdíj, vízdíj, csatornadíj, közös költség). A járulékos költségek könyvelésére többféle megoldást is találtam a szakirodalomban. Kérem írják meg, hogyan kell könyvelni helyesen a továbbszámlázott rezsiköltséget, illetve a továbbszámlázott közös költséget? Üdvözlettel: Tulogdi Mária
Építményadó továbbszámlázása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyfelünk ingatlanokat ad bérbe (lakás, üzlethelyiség). A bérleti szerződések tartalmazzák, hogy az ingatlan után fizetett építményadót, biztosítási díjat a bérbeadó áthárítja a bérbevevőnek. Helyesen jár-e el a bérbeadó, ha az áfatörvény 70. § (1) bekezdés b) pontja alapján számlázza tovább az építményadót, biztosítási díjat a bérbevevőnek, mely osztja a főszolgáltatás, azaz a bérbeadás áfarendszerbeli megítélését. Köszönettel: Schmidtkáné Hartai Angela
Szállás és étkezés továbbszámlázása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy sportegyesület egy nemzetközi versenyre érkező harmadik országbeli csapat részére szállást és étkezést biztosít olyan formában, hogy a sportegyesület a szállást és éaz tkezés költségét az érkező nemzetközi csapat részére továbbszámlázza. A sportegyesület helyesen jár-e el a számlázáskor, ha a szállás díját 18 százalékos (ő nem kereskedelmi szálláshely-szolgáltató), az étkezés díját pedig 27 százalékos áfával növelten számlázza tovább a nemzetközi csapat részére? Válaszát előre is köszönöm.
Téves tankolás továbbszámlázása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk sofőrje tévesen egy másik cég üzemanyagkártyájával tankolta meg a kamiont (gázolajjal). A számla beérkezése után vettük észre a hibát. Tekintettel arra, hogy a gázolaj jövedéki termék, alkalmazhatjuk-e a 2003. évi CXXVII. törvény 103. § (6) pontját, és ez alapján továbbszámlázhatjuk az összeget? Áfásan? Ha ez nem járható út, akkor mit tegyünk? A gázolajat kiszámlázó társaság elzárkózik attól, hogy ő adjon a másik társaság nevére a gázolajról számlát. Köszönettel! NV
Cégtelefon Kérdés
Tisztelt Szakértő! Telefon magánhasználat továbbszámlázásával kapcsolatosan szeretnék érdeklődni. Ha a 30 %-a van továbbszámlázva, akkor az áfa 100%-a levonható. Az lenne a kérdésem,hogy ez magánszemélynél egyéb jövedelemnek minősül-e, s kell -e adózni utána? Segítségét előre is köszönöm .
Kötelezettségek viszonteladóként Kérdés
Informatikai végzettséggel rendelkező, informatikai tanácsadással, javítással foglalkozó egyéni vállalkozó viszonteladóként is szeretne tevékenykedni: a javításaihoz kapcsolódó anyagokat, alkatrészeket, stb. viszonteladóként megvásárolni és vevőinek továbbszámlázni. Szükséges-e ehhez kereskedelmi végzettség, netán online pénztárgép? Ha esetenként egy-egy, készen vásárolt számítógépet szeretne értékesíteni, van-e valamilyen egyéb kötelezettsége?
Közérdekű tevékenység adómentes szolgáltatás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy társaság szerződés keretében humán-egészségügyi szolgáltatást vesz igénybe dolgozói részére, egészségügyi alkalmassági vizsgálatok elvégzése céljából. A humán-egészségügyi szolgáltatásról kapott számla –a tevékenység közérdekű jellegére tekintettel – mentes az adó alól. A szolgáltatást nem csak saját dolgozói, hanem a cégcsoporthoz tartozó további társaságok dolgozói részére is igénybe veszik ugyanezen szerződés keretében. A nem saját dolgozó részére nyújtott szolgáltatást tovább kívánják számlázni az érintett társaságok felé. Kérdésem, hogy a továbbszámlázás során a számlákat áfamentesen vagy áfa felszámításával kell kiállítani? Válaszukat előre is köszönöm!
EU-s vásárlás és annak továbbszámlázása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem az lenne, hogy Lengyelországból gépkocsi-alkatrészeket hozok be ügyfelem számára. Ez történt egy alkalommal. A vásárlást úgy kell elképzelni, mint Magyarországon a piacot (Gyál). Ezen a helyen több eladótól vettem árut. Megdöbbenésemre számlát nem kaptam ,csak a pénztárgépbe beütött blokkot. Egy helyen ugyan kaptam számlát, de nincs rajta sorszám, amin ugyancsak megdöbbentem. Az eladó azt mondta, hogy számlát akármelyik boltban vehetek. Kíváncsiságomat, hogy kielégítsem, elmentem a boltba, és tényleg kaptam számát, igaz, ezek üres nyomtatványok voltak. Itthon első dolgom az volt, hogy megnézzem az adószámokat. Hét helyen vásároltam, ebből három be van jelentve, mint közösségi áfás, négy nincs. Kérdésem az lenne, hogyan tudom ezt ügyfelem felé számlázni? Hiszen a nevemre szóló vásárlási számla nincs, csak blokk. Ezek nem nagy értékű vásárlások voltak, összesen forintra átszámítva 80 ezer forint értékről van szó, mert nem mertem vásárolni. Hiszen Magyarországon hozzá vagyok szokva, hogy ha vásárolok, és kérek számlát, de nem is kell kérnem, kapok, sorszámmal, megfelelő adattartalommal. Azt nem tudtam eldönteni, hogy Lengyelországban hogyan működik az adózási rend. Ami érdekes volt, hogy a blokk nagyon hasonlított a Magyarországon is bevezetett új pénztárgép blokkjához. Feltüntetve: BAV, vagy AEB. További kérdésem az lenne, ha az árut nem is tudom ügyfelem számára továbbszámlázni, akkor az ügynöki tevékenységet ebben az esetben számlázhatom-e? Köszönettel: Margit