167 találat a(z) teljesítési időpont cimkére

Termékértékesítés Kérdés

Ha egy vállalkozás eszközértékesítés jogcímen úgy kap pénzösszeget, hogy az a vevő részére nem eredményez tulajdonszerzést, illetve birtokbaadás sem történik, akkor számlázási és számviteli szempontból a pénzmozgás csak előlegnek minősül? Csak később a teljes vételár kiegyenlítésekor áll be a tulajdonszerzés vevő részére, illetve a birtokbaadás időpontjában. Csak ekkor állítható ki termékértékesítésről számla? Mi a teljesítés időpontja ebben az esetben?

Áfatörvény 58. paragrafusa 2016. január 1-jétől Kérdés

Tisztelt Adószakértő! Az áfatörvény 58. §-át érintő változások tükrében az alábbi számlázási kérdésre szeretnék választ kapni. A szerződésben csupán annyi szerepel, hogy a szolgáltatás ellenértéke havi X forint plusz áfa. A számla kiállítási dátuma a hónap utolsó napja, a fizetési dátum pedig a számlán megjelölt időpont, ami a kiállítás dátumától számított 8 nap. Kérdésem, hogy ebben az esetben mi a számla teljesítési dátuma? Köszönettel.

Időszakonkénti elszámolás 2015-2016. év között Kérdés

Tisztelt Szakértő! GDF SUEZ Zrt. kiállított egy számlát, melynek elszámolási időszaka 2015. 09. 11.- 2015. 12. 31.; a számla kelte 2015. 10. 06-a, a teljesítési időpont 2016. 01. 05-e, fizetési határidő 2016. 01. 05-e. 2016. évi törvényváltozások esetében, mivel a számla kelte az elszámolási időszakban van, és az én olvasatomban ilyenkor a teljesítési időpont a számla kelte. Mi van jelen esetben, amikor átmeneti időszakban van a fizetési határidő, és a 2015. évi jogszabályoknak megfelelően a teljesítési határidő is 2016. évi? Helyes ez a számlázás? Úgy tudom, hogy az átmeneti rendelkezések nem tartalmaznak egyértelmű szabályokat. Ezzel a számlával mit lehet kezdeni? Köszönettel!

Többféle teljesítési időpont egy számlában Kérdés

Tisztelt Szakértő! Bérelhető eszközök bérbeadásával és üzemeltetésével foglalkozunk. Ez azt jelenti, hogy a hónap (például február) első napjaiban kiállítunk egy számlát az ügyfeleinknek, amely tartalmazza a következő tételeket: – bérleti díj arra a hónapra (februárra eső havi bérleti díj) – az eszközök üzemeltetési díját az előző havi használatuknak megfelelően (például január havi másolatok után utólagosan kiszámított havi díj. Ezeket egy számlára tesszük jelenleg, arányukban az előre mutató bérleti díj általában kisebb, mint az üzemeltetési díj. Kérdésünk: a január 1-jétől hatályos teljesítési idő számítási szabályai szerint továbbra is szerepelhet egy számlán, annak ellenére, hogy a teljesítési idő a kétféle tételre eltérő, vagy mindenképpen két külön számla kiállításával és ennek fölösleges adminisztrációjával kell együtt élni?

Közüzemi díjak továbbszámlázása 2016-tól Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk (nem lakó)ingatlanok bérbeadásával foglalkozik, tevékenységére adókötelezettséget választott. (Áfásan számlázza a bérleti díjakat). A bérleti szerződés értelmében a felmerült közüzemi díjakat továbbhárítja a bérlő felé. Kérdés: 2016-tól, hogyan kell a továbbszámlázott közüzemi díjak számláinak teljesítési időpontját meghatározni az életbe lépő határozott idejű elszámolás figyelembe vételével? - A legegyszerűbb esetben például az áramszolgáltatók számláin a tényleges (leolvasott) óraállás alapján a tényleges múltbeli fogyasztás adatai szerepelnek, ám a következő havi rendszerhasználati díj kerül kiszámlázásra - Van olyan szolgáltatónk, amely átalánydíjat számláz havonta (vagy előre, vagy utólag) és évente egyszer készít elszámolást, illetve - havonta kiállít egy részszámlát, majd utólag egy elszámoló számlát, vagy - a tárgyidőszakot jóval meghaladóan kapunk csak számlát az adott havi teljesítésről. Az egyéb, szerződésben meghatározott költségek átterhelésére ugyanezen számlázási szabályok vonatkoznak? Köszönettel

Önellenőrzés téves áfakulcs miatt Kérdés

Téves áfakulcs alkalmazása miatt önellenőrzésre van szükség a benyújtott áfabevallásoknál. A téves áfakulcs folyamatos szolgáltatású számlák esetében került alkalmazásra, az önellenőrzés eredményeképpen a fizetendő adó utólagosan növekedik. Ha jól értelmezzük az önrevíziót ebben az esetben arra az időszakra kell elkészíteni, amely időszakban, tévesen az alacsonyabb kulcsú áfával került bevallásra az áfa. Kérdés: Folyamatos szolgáltatásról van szó, ezért a helyesbítő számlán milyen dátumokat kell alkalmazni? - a teljesítés időpontja: az eredeti számla szerinti teljesítés időpontja ? - a számla kelte: a számla helyesbítés időpontja ? - a fizetési határidő: az egy jövőben meghatározott időpont lesz? Ebben az esetben a helyesbítő számlánál a teljesítés időpontja és a fizetési határidő nem fog megegyezni, hiába van szó egy folyamatos szolgáltatásról, helyes- e ez így? Szabályos az a helyesbítő számla, amely a régi számlából, téves áfa kulcs miatt, csak egy tételt helyesbít (a helyesbítő számlában 2 tétel szerepel, mínusz előjellel a rossz adatok és pozitív számként a jó adatok)?

Áfa időszaki elszámolás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy társaság szőlő értékesítésére szerződést kötött az áfatörvény 58, § időszaki elszámolással. A szőlő szállítása szeptember és október hónapokban 4 alkalommal történt. A szőlő átvételét szállítólevelek igazolják. Az eladó a számláját az októberi szállítást követően állította ki. A számlán a teljesítési időpont a fizetési határidővel egyező. Kérdésem, hogy a helyesen járt-e el a fenti ügylet esetében? Válaszukat előre is köszönöm.

Számla kiállítása Kérdés

Ügyfelem (kft.) lakóingatlant kívánt értékesíteni áfamentesen. A foglalóról számlát állított ki 2014-ben, 2015 februárjában pedig az első vételárrészt is leszámlázta. 2015 májusában az ügylet ügyfelem hibájából meghiúsult, ezt követően a vevő kétszeres foglalót, vételárrészt, bánatpénzt és elállás miatt kötbért kapott ügyfelemtől (ügyfelem ezekről a tételekről számlát nem állított ki). Az eredeti adás-vételi szerződést felbontó megállapodás, mely részletezi a fenti összegeket tételesen, 2015. májusi keltezésű. Mit kell tenni az eddig kiállított számlákkal, és milyen teljesítési időponttal? Kell-e újakat kiállítani? Köszönöm ha válaszolnak, üdvözlettel CsK

Időszakos elszámolás Kérdés

Tisztelt Szerkesztőség! Könyvviteli szolgáltatást végző társaság, ha ügyfelének 2015.10.15. készpénzfizetési számlát állít ki a 2015. 05. 06. havi könyvvezetési dijról, akkor hogyan kell az áfa teljesítési időpontját meghatározni?

Áfatörvény 58. § (1) szerinti ügylet teljesítés időpont számlán feltüntetése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Tudomásom szerint az áfatörvény 58. § (1) szerinti ügyletekről kiállított számlán, a számlán szereplő teljesítési időpont megegyezik a fizetési határidővel. Például egy március havi számviteli teljesítésről szóló számla esetében, ha a szerződés szerinti fizetési határidő a teljesítést követő 15. nap, akkor mind a teljesítési idő, mind a fizetési határidő egyaránt április 15. napja. Szabályszerűen állították-e ki azt a számlát, amely az áfatörvény 58. § (1) szerinti gazdasági eseményről szól, és a számlán feltüntetett teljesítési időpont eltér a számlán feltüntetett fizetési határidőtől? (Ez utóbbi átcsúszik a következő hónapra. ) Mi történik az ilyen számla befogadójánál, ha az előzetesen felszámított áfát nem a számlán feltüntetett teljesítési idővel, hanem a számlán feltüntetett fizetési határidővel számolja el? Válaszát előre is köszönöm

Számlák árfolyamának meghatározása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérem írják meg, hogy az alábbi esetekben milyen árfolyamon kell átszámítani az összeget: a számla kiállítási vagy teljesítési időpontja napján érvényes árfolyamon? 1) Közösségi termékbeszerzés 2) Közösségi termékértékesítés 3) Közösségi adóalanytól igénybe vett szolgáltatás 4) Közösségi adóalanynak nyújtott szolgáltatás 5) Harmadik országból történő termékbeszerzés/szolgáltatás igénybevétel 6) Harmadik országi termékértékesítés/szolgáltatásnyújtás.

Áfa elszámolása Kérdés

Kibocsátott számla esetében, melyen javított volt a teljesités időpontja, nem volt teljesen egyértelmű hogy az o5. hó vagy o6. hó, (az egyéni vállalkozó nem volt elérhető az egyeztetésre), ezért o5. hóban került elszámolásra. Utólagos ellenőrzés során kiderült, hogy a vevő o6. hóban számolta el. A számla banki kiegyenlitése után, azon napon került bevételként elszámolásra a pénztárkönyvben, mely napon az ellenérték befolyt. A kérdés az, hogy ezen téves befizetendő áfa bevallásért mindenképpen bírság jár ?

Áfa teljesítési időpont Kérdés

Az áfatörvény 142. § (1) bekezdés c) pontja szerinti belföldi, fordított adózású, időszakos elszámolású ügyletnél 2015. évben melyik paragrafus alapján kell megállapítani a teljesítés időpontját? Mindkét fél esetén teljesül a 142. § (3) bekezdés előírása. Az ügyletben naptári hónap szerinti elszámolás történik, mindkét fél havi áfabevalló. Az érintett időszak(ok) kezdő időpontja és a számla kiállítása is 2015. 01. 01. utáni időpont. Az 58. § szerint az ellenérték megtérítésének esedékessége szerint, míg a 60. § (1) bekezdés szerint az ott megjelölt három időpont közül a legkorábbi lesz a teljesítési időpont. Mindkét szabály a különös szabályok közé tartozik, eltér a főszabálytól. A teljesítés időpontjára vonatkozóan azonos szabályok érvényesek a számlakiállítóra és a számlabefogadóra? Azaz ugyanabban az időszakban szerepeltetik az ügyletet az áfabevallásukban, esetleg eltérő időszakban?

Teljesítési időpont építőiparban Kérdés

Építőipari kivitelezések során gyakran előfordul, hogy a kész munkát a megrendelő oly módon veszi át, hogy például a november 27-én készre jelentett munkáról kiadja a teljesítési jegyzőkönyvet 2015.01.08-ai dátummal, és beleírja, hogy a teljesítés időpontja 2014. november 27. Amennyiben a szerződés a teljesítésre vonatkozóan azt tartalmazza, hogy a megrendelő műszaki szakértője által elfogadott teljesítés alapján tekinthető elfogadottnak, jelen esetben ez a januári vagy a novemberi hónapra értendő?

Mezőgazdasági őstermelő áfavisszaigénylése Kérdés

Egy mezőgazdasági őstermelő 2014. április 15-én kezdte tevékenységét, és a bejelentőlapon az alanyi mentes státuszt jelölte. Kérelmére a NAV 2014. május 1-jétől átsorolta áfakörbe, ahol az áfafizetési kötelezettséget az általános szabályok szerint állapítja meg. 2014. április 22-én vetőmagot (kukoricát) vásárolt, melyről az eladó 27 százalékos áfát tartalmazó számlát állított ki a következőképpen: a teljesítés kelte: 2014. április 22., a kiállítás kelte: 2014. május 05., a fizetési határidő: 2014. november 30. A számla kifizetése november 30-án megtörtént, s mivel az őstermelő egyszeres könyvelést folytat, ezért a számlát 2014. november 30-án könyveltem. Kérdésem, hogy a kiállított számla alapján a vetőmag áfája visszaigényelhető-e? Márkus Jánosné

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 January
H K Sze Cs P Sz V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink