469 találat a(z) tagi kölcsön cimkére
Tagi kölcsön kényszertörlési eljárásban Kérdés
Tisztelt Szakértő! Mivel egy kétszemélyes betéti társaságban a kültag halála következtében nem rendezték időben a tagi viszonyokat (nem jelentettek be újabb kültagot), a cégbíróság elrendelte a kényszertörlési eljárás lefolytatását. A bt. "tiszta", nincsenek sem követelései, sem tartozásai, egyet kivéve: másfél milliós tagi kölcsön, melyet a hátra sorolt kötelezettségek között tartanak nyilván. Mivel sem a pénztárban, sem a bankszámlán nincsen pénz, ezért a bt. nem tudja visszafizetni a tagi kölcsönt. Emiatt azt nyilvánvalóan rendkívüli bevételként fogja kezelni, és megfizeti utána a társasági adót. Viszont a kölcsönt nyújtó tag NEM ENGEDI el ezt a követelését! Ez esetben mi alapján kötelezhető, vagy kötelezhető-e egyáltalán az ajándékozási illeték megfizetésére? Előre is köszönöm a választ! :)
Tagi kölcsön és a kapcsolt vállalkozás Kérdés
A egyszemélyes kft. ügyvezetője 100 százalékos tulajdonnal rendelkezik. Tagi kölcsönt nyújt kamatmentesen a kft. részére. Létrejön a kapcsolt vállalkozás a tag és a kft. között? Ha igen, azt jelenteni kell a NAV felé 15 napon belül? Egyáltalán az egyszemélyes kft. köthet-e szerződést a taggal? A több taggal rendelkező kft., bt. esetében a bt. beltagjának, a kft. ügyvezetőjének többségi tulajdona van. Tagi kölcsönt nyújtanak kamatmentesen. Létrejön a kapcsolt vállalkozás? Több tulajdonossal rendelkező kft., bt. már köthet szerződést a kölcsönadóval?
Valutában nyújtott tagi kölcsön Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy társaságban a tag – külföldről történő árubeszerzés miatt – euróban nyújt tagi kölcsönt. Ezt a kölcsönt a társaság nem tudja euróban visszafizetni, csak forintban, mert a beszerzett áru értékesítése forintban történik. Nem tudom, hogy ez szabályos-e? Kell-e árfolyamkülönbözettel számolni, vagy vissza lehet fizetni az kölcsön nyújtásakor számított árfolyammal? Ha árfolyamkülönbözet keletkezik, azt hogyan kell a tagnak számfejteni és leadózni, ha a társaságban ő heti 36 óra munkaviszonnyal rendelkező társas vállalkozó? A társaságtól jövedelmet nem vesz ki.
Kata előtti tagi hitel Kérdés
Tisztelt Szakértő! Jelenleg katás bt. szeretne a számviteli törvény hatálya alá ismét bekerülni. Kérdésem, hogy a megmaradt tagi kölcsönnel mit lehet tenni? Azt is kötelezettségként át lehet hozni a nyitó mérlegebe? Ugyanez a kérdésem a tárgyi eszközök vonatkozásában is, természetesen az értékcsökkenéssel kiegészítve. Előre is köszönöm a válaszukat.
Valutapénztár Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem az lenne, hogy ütközik-e törvényi szabályozásba, ha egy kft. tulajdonosa a vállalkozás rendelkezésére bocsát, mint tagi kölcsönt, valutát, és utána ezt a tagi kölcsönt a visszafizetés napján érvényes MNB-középárfolyamon forintban visszafizeti a vállalkozás a tulajdonosnak? Így nem kell a cégnek valutát váltani. Válaszát köszönöm!
Törzstőkeemelés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Azzal a kérdéssel fordulok Önhöz, hogy tagi kölcsönből lehet-e tőkét emelni? Ha igen, akkor hogyan? Hogyan kell könyvelni? Milyen papírok, dokumentumok kellhetnek az ügyvédnek? Válaszát előre is köszönöm.
Jegyzett tőke emelése tagi kölcsönből Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. tagi kölcsön apportálásával szeretne jegyzett tőkét emelni. Kérdésem az lenne, hogy az ügylet érint-e illetékfizetési kötelezettséget, illetve, hogy egy későbbi megszüntetés esetén az így megemelt jegyzett tőke rész adómentesen vehető-e ki a cégből? Az ügylet könyvelése helyes-e az alábbi módon: T 476 tagi kölcsön K 479 alapítókkal szembeni r.l.köt. a társasági szerződés módosításakor T 479 alapítókkal sz.r.l.k. K 411 jegyzett tőke a cégbírósági bejegyzéskor A tőkeemeléshez az ügyvédnek szüksége lenne egy közbenső mérlegre a módosítás dátumával, 09.18-ával. Ilyen esetben például az ügyvezető időarányos kivétjét, illetve az azt terhelő járulékokat is könyvelni kell? A banktól kérni kell egy kivonatot 09.18-ai dátumra, és azt is könyvelni kell? Ha a számviteli politika szerint az értékcsökkenés elszámolása negyedévente történik, el kell-e számolni az időarányos értékcsökkenést 09.18-áig? Válaszát előre is köszönöm! Tisztelettel: Erdélyi Andrea
Tagi kölcsön és illeték Kérdés
A megjelent "Tagi kölcsön a beszámolóban..." című cikkel kapcsolatos a kérdésem: Bt. magánszemély beltagja nagyobb összegű tagi kölcsönt nyújtott a veszteség fedezetére. A bt. nem működik már. A végelszámolással tervezett megszüntetés előtt van-e arra lehetőség, hogy a jegyzett tőkének tagikölcsön-követeléssel történő emelését a taggyűlés elhatározza? Az ily módon történt tagi kölcsön kivezetése jár-e illetékfizetési kötelezettséggel, mint a tagi kölcsön elengedése esetén? Köszönöm válaszukat, Zsigmond László
Tagi kölcsön Kérdés
Tisztelt Szakértő! Abban az esetben, ha az ügyvezető kölcsönt ad a cégének, vagyis tagi kölcsönt nyújt a cégnek, de le is mond róla, akkor a kapott összeg után terheli-e illetékfizetési, illetve bejelentési kötelezettség? Köszönöm mielőbbi válaszát! Üdvözlettel: Cs. Éva
Tagi kölcsön a beszámolóban és a társaságiadó-alapban Cikk
A futamidőtől, a vállalkozások közti kapcsolattól is függ a tagi kölcsön megjelenítése a beszámolóban. Bemutatjuk azt is, hogy a tagi kölcsön különböző helyzetekben miként módosítja a társasági adó alapját.
Tagi kölcsön kapcsolt vállalkozás között Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem a következő lenne. Két kft.-ről van szó, ahol az egyik kft. 100 százalékban tulajdonosa a másik kft.-nek. Az ügyvezető személye mind a két kft.-ben ugyanaz. A 100 százalék tulajdonosú kft. tagi kölcsönt adott (kamatmentesen) a másik kft.-nek, mivel ott egy nagyobb beruházásra került sor. Kérdésem, hogy hogy szerepelnek a tagi kölcsön könyvelési tételei mind a két kft. esetében? Válaszát előre is köszönöm.
Tagi kölcsön, ha meghalt a kölcsönadó Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretnék segítséget kérni. Van egy kft., ahol két tulajdonos volt 50-50 százalékban. Az ügyvezető egyedüli aláírásra jogosult volt 2015. 01. 14-én meghalt. A kft.nek összesen 2 700 000 forint tagi kölcsönt adott. A kft.-nek az új tulajdonosa és egyben az ügyvezetője is az elhalálozott lánya lesz. A másik tulajdonos változatlanul marad. Kérdésem: a befizetett tagi kölcsönnel mi a teendő és hogyan kell a könyvelni? Válaszát előre is köszönöm.
Tagi kölcsön rendezés (két cég összeolvadása kapcsán adott válasz miatt) Kérdés
Tisztelt dr. Szeiler Nikolett! Mivel Ön válaszolt a két cég beolvadása kérdésemre, szeretnék tovább kérdezni. A kérdésem az lenne, hogyan lehet a tagi kölcsönt rendezni a veszteséges cégnél, ha nincs egyetlen forintja sem a cégnek? Van valami egyszerű megoldás? Merthogy pont azért kellene megszüntetni, hogy ez ne halmozódjon tovább, meg hát véges az anyagi kerete a családnak értelmetlen dolgokra. A két céget ugyanaz a két személy alapította. Az első cég elég jól működik, viszont el akartak indítani egy másik tevékenységet, de ez bizonytalan üzletnek tűnt már az elején is, Ezért alapítottak egy másik céget, ami azt hiszem nem igazán lett jó ötlet. A veszteséges cégnek nincs semmi különös vagyona, csupán számítógép és nagyon apró dolgok, amelyek az induláshoz kellettek, de azok nem fedezik a veszteséget. A lehető legegyszerűbb megoldást keressük a megszűnésére. Válaszát nagyon köszönöm: Asbóth Istvánné
Kölcsön ügyvezetőtől, amely nem tag a cégben Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kft. kapott kölcsönt ügyvezetőtől, amely nem tag a cégben. A kölcsön kamatmentes. Esetleg van olyan előírás, amely magánszemélynek vagy akár kft.-nek adó-, illetve járulékfizetéssel járna? Köszönöm szépen.
Kényszertörléskor mi lesz a tagi kölcsönnel? Kérdés
Tisztelt Szakértő! A kérdésem az lenne, hogy a vállalkozást kényszertörléssel szüntetik meg, mert a tagi kölcsön miatt nem tudtuk három év alatt megszüntetni. A kényszertörlés alatt a tagi kölcsönnel (11 millió forint) mi a teendő? Milyen bevallásokat kell beadni? Kinek kell leadózni? Köszönettel.