98 találat a(z) társaság cimkére

Egyesület jelképes összegű továbbszámlázasa Kérdés

Tisztelt Surányi Imréné! Köszönöm megtisztelő válaszát az alábbi url címet feltett kérdésemre (http://adozona.hu/kerdesek/2017_3_22_egyesulet_jelkepes_osszegu_tovabb_bee)További kérdésként merült fel számunkra, hogy ezen eszközök átadásának bizonylatolása milyen módon történik? A kapott eszközökről, ha társaság adományozza nekünk, akkor bizonyára számlát kell kiállítania a társaságnak felénk. Ha azonban magánszemélytől kapjuk, akkor milyen okmányt, szerződést kell készíteni? Illetve ha mi adjuk tovább a rászorulóknak, akkor minden esetben számlát kell adnunk, vagy egyéb módon történik a bizonylatolás? Segítségét még egyszer köszönöm!

Őstermelő költségelszámolása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Mezőgazdasági őstermelő a 2016-os évben 7 millió forint értékben értékesített gabonát egy gazdasági társaság részére. Ez a gazdasági társaság a 2016-os évben mezőgazdasági munkákat végzett az őstermelő részére bruttó 10 millió forint értékben. A két fél a számlákat az év végével egymással beszámította, így az őstermelőnél a bevétel számla teljes egészében kiegyenlítésre került, azonban a mezőgazdasági munkáról szóló számla, csak részben, 7 millió forint összegben. A különbözet 2017-ben kerül átutalásra. Kérdésem, hogy az őstermelő 2016. évi szja bevallásában a beszámítással "kifizetett" 7 millió forint (ennek nettó összege) költségként figyelembe vehető vagy majd csak a számla második felének kiegyenlítésekor (2017-ben) az egész összeg? Köszönöm mielőbbi válaszát!

Osztalékadó Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy magyarországi kft.-nek a tulajdonosa két osztrák társaság. A magyar kft. osztalékot fizetne a 2016-os év eredménye alapján a tulajdonos társaságoknak. Kérdésünk az, hogy szükséges-e a kft.-nek Magyarországon az osztalék után adót levonni vagy a megállapított osztalékot teljes egészében kifizetheti az osztrák társaságoknak? Válaszát előre is köszönöm! Tisztelettel: Simonné

Kölcsönadás két társaság között. Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy társaság szeretne egy másik társaságnak kölcsönt adni. A társaságok nem kapcsolt vállalkozások. Lehetséges-e ez? Ha igen, milyen feltételekhez van kötve a kölcsönadás? Bognár Lászlóné

Kiegészítés-kérés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdést tettük fel korábban, melyre az e helyen olvasható válasz született: http://adozona.hu/kerdesek/2016_11_29_ugyvezeto_megbizas_efi#utm_source=dailypost&utm_medium=email&utm_campaign=notice Válaszát ezúton is köszönjük. Két kérdésünk lenne még ezzel kapcsolatban: - Egyrészt kérdésünk elsősorban arra vonatkozott, hogy a megbízási díjnál általában figyelembe vehető 10 százalék költséghányad alkalmazásával kell-e megfizetni a járulékokat vagy sem? Tehát az Ön által megadott járulékokat a teljes alap, vagy annak 90 százaléka után számolhatjuk, mint a szja-t? (Elnézést kérünk ha pontatlanul fogalmaztunk, vagy Ön erre válaszolt, de nem jól értettük meg a válaszát.) Kérem, ennek a szempontnak a figyelembevételével legyen kedves még egyszer átfogalmazni a válaszát! - Másrészt válaszának eleljén Ön a következőt írta: "Ha a társaság tagja megbízásban ügyvezető, és nem áll a társasággal tagsági jogviszonyban, akkor társas vállalkozónak minősül." Ezt sajnos nem értjük, legyen kedves kifejteni pontosabban! Mert ha valaki nem áll a társasággal tagi jogviszonyban, akkor hogyan minősülhet társas vállalkozónak? A társas vállalkozói jogviszony alapja az, hogy tagról beszélünk, nem? Kiegészítését ezúton is köszönjük.

Lakásbérbeadás több tulajdonossal Kérdés

Tisztelt Szakértő! Lakást kívánunk bérbeadni, amiben a tulajdonviszonyok kicsit bonyolultak. 50% magánszemély A 27% magánszemély B 23% kft. - amelyben A személy többségi és B személy egyéb - nem többségi, részbeni - tulajdonosok A és B magánszemély közösen szeretné bérbeadni a lakást, amelynek bérbeadási jogáról a kft. lemondana. Lehetséges-e bérbeadás ily módon, és ha igen, mi a feltétele annak (taggyűlés, lemondó nyilatkozat stb.), hogy a kft. lemondjon a bérbeadás jogáról és bevételéről, "átengedve" azt a két magánszemélynek? Ha lehetséges, akkor milyen arányban kell figyelembe venni a bérbeadás kft.-re eső bevételrészét A és B személyek esetében (például eredeti lakástulajdonuk aránya, vagy a kft.-ben levő tulajdonrész aránya, esetleg 50-50%)? A kft. a lakással kapcsolatban felmerült költségekből nem számol el semmit céges költségként. Hogy kell figyelembe venni a rezsiszámlákat ha azok B magánszemély nevére vannak kiállítva, tehát teljesen függetlenül a tulajdonrésztől (például csak B magánszemély bevételéhez adódnak hozzá)? A bevétel tudomásunk szerint a rezsiköltséggel együtt értendő abban az esetben, ha a számlák nem a bérbevevő nevére szólnak. Szíves válaszukat előre is köszönjük!

Telekvásárlás Kérdés

Tisztelt szakértő! A kérdésem az lenne, hogy ha veszünk egy telket és azt felparcellázzuk, aminek eredményeképpen 6 építési telket kapunk, majd ezen telkeket értékesítjük, hogyan járunk jobban, ha magánszemélyként, vagy társaságként tesszük mindezt? Az szja alapján, vagy társasági adó alapján, mármint az adózást tekintve járunk jobban? Az áfában mi vonatkozik az egyik, illetve a másik esetben? Valamint ha apportként bevisszük a társaságba ezen telket, akkor mi vonatkozik ránk? Mielőbbi válaszukat várom. Tisztelettel: Ildikó

Nyílt végű pénzügyi lízing Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó (szja hatálya alá tartozó, áfaalany, nem személytaxis) nyílt végű pénzügyi lízing keretében személygépkocsit vásárol, valamint egy kft. 3,5 tonna feletti tehergépkocsit vásárol (fuvarozó cég) nyílt végű pénzügyi lízing keretében. Kérdésem: az induló, a havonta fizetendő, illetve a maradványérték tekintetében levonható-e a felszámított áfa, és a mi számolható el költségként az egyéni és a társas vállalkozó esetén is? Köszönöm válaszukat!

Így is spórolhatnak az adón az egyéni vállalkozók, őstermelők, társaságok Cikk

Célszerű áttekinteniük az egyéni, illetve társas vállalkozásoknak és az őstermelőknek is az éves bevallás benyújtása előtt az adóhatóság tavaly év végén közzétett értelmezését a leghátrányosabb térségekre és településekről.

Amit tudni akart az uberezésről, de sosem merte megkérdezni a NAV-ot Cikk

Milyen adózási formát választhatnak az Uber-sofőrök, milyen kötelezettséget kell teljesíteniük, hogyan számolhatják el költségeiket? A NAV tájékoztatót tett közzé a tudnivalókról.

Így vérzik el naponta több tucat cég Cikk

Az elmúlt egy év alatt – 2014. június és 2015. május között – 14 518 cég ellen indult felszámolási eljárás. A munkanapokat számolva naponta csaknem 60 cég szűnik meg ilyen módon. Ijesztőnek tűnik ez a szám, annak ellenére, hogy az utóbbi hat esztendőben ez volt a legalacsonyabb. A gazdasági válság kezdete (2008) óta egyébként összesen 116 025 gazdasági társaságot számoltak fel – tájékoztat a feketelista.hu.

Így módosult a társaságok adózása Cikk

Jelentősen változik a társaságok adózása 2015-től, többek között szigorodnak az elhatárolt veszteség felhasználásának szabályai és társaságiadó-alap kedvezményt lehet igénybe venni a felsőoktatási intézmények támogatása esetén is.

Kapcsolt vállalkozás fogalma Kérdés

A társasági adó szerinti kapcsolt vállalkozás fogalma csak cégek, vagy cég és egyéni vállalkozó között is értelmezhető-e? 1. cég: Z. Kft., többségi tulajdonosa XY. Egyéni vállalkozó (EV) XY közvetlen hozzátartozója. A Z. Kft. és az EV alvállalkozói szerződést kötött egy munkára. Kell ezt a 14T201T lapon jelenteni?

Erzsébet utalvány Kérdés

Tisztelt Szakértő! A személyi jövedelemadóról szóló 1995. évi CXVII. törvény 71. § (1) bb) pontja határozza meg, hogy Erzsébet utalvány adható béren kívüli juttatásként a munkavállalónak 8 000 forint összegig. Hivatkozott § (6) bekezdése munkavállalónak minősíti a társas vállalkozó személyesen közreműködő tagját. Szeretném megkérdezni, hogy személyesen közreműködő tagnak tekinthető-e az a társas vállalkozó, akit a társasági szerződés ekként nevesít? Illetve kell-e bármilyen jövedelmet felvennie a személyesen közreműködő tagnak ahhoz, hogy bizonyítani lehessen a közreműködés tényét. A másik kérdésem az lenne, hogy a személyesen közreműködő tag közeli hozzátartozója részére is kifizethető-e az Erzsébet utalvány? Ha igen, akkor milyen adó- és járulékteherrel. Köszönettel: Borsosné Pál Ildikó

Lehet-e nonprofitból jövedelemszerző cég? Szakértői Kommentár

Átalakulhat-e a nonprofit társaság jövedelemszerző céggé? Az Adózóna szakértője a gazdasági társaságokról szóló törvény előírásait elemzi.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 January
H K Sze Cs P Sz V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink