1217 találat a(z) táppénz cimkére
Munkavégzés táppénz, csed alatt
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Jelenleg heti 40 órás munkaviszonyban dolgozom könyvelőként apósom vállalkozásában. Veszélyeztetett terhesként táppénzre mennék, majd a szülés után 168 napig csedben részesülnék. Megtehetném-e hogy a táppénzes, csedes időszak alatt munkát nem végzek, de az esetleges NAV-ellenőrzésen képviselem a korábban általam könyvelt vállalkozásokat (elsősorban a még általam könyvelt időszakok ellenőrzéséről lenne szó)? A képviseletért díjazást nem kérnék (szívességi alapon tenném, a rokoni kapcsolatra hivatkozással). A gyermek fél éves kora után napi 2 órás munkaviszonyban visszamennék dolgozni, ha jól tudom, ennek a hatályos jogszabályok alapján már nincs akadálya, és a munkaviszony mellett is megilletne a gyed, illetve majd a gyes. Válaszát előre is köszönöm! Tisztelettel: Erdélyi Andrea
Katás egyéni vállalkozó táppénz, csed, gyed
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi eset kapcsán kérem segítségét a juttatások összegének megállapításához. Munkaviszony: 2008.12.02. – 2016.05.19. Főállású (havi 50eFt) katás egyéni vállalkozó 2016.05.20.– Gyed folyósítása: 2015.07.20. – A hölgy most a második babával állapotos, és valószínűleg veszélyeztetett terhes lesz. Ebben az esetben jogosult lesz-e táppénzre? Hogyan számolják ki az ellátások – ha jár, akkor a táppénz, illetve a csed, gyed – összegét? Köszönöm szépen a segítséget!
Táppénz betegszabadságot követően
Kérdés
Tisztelt Szakértő! "Betegszabadság és táppénz: most megtudhatja, mi a különbség", 2016. 06. 08-ai cikkükben írják a következőt: A táppénz naptári napokra jár. Ha a biztosított betegszabadságra jogosult, akkor a táppénz kizárólag a betegszabadság lejártát követő naptól jár. Tudni kell azt is, hogy nem jár a táppénz a betegszabadság lejártát követő szabadnapra és heti pihenőnapra, ha az azt követő munkanapon (munkaszüneti napon) a keresőképtelenség már nem áll fenn. Kérdésem, hogy az utolsó információ milyen joghelyről vagy tájékoztatóból származik? Válaszát előre is köszönöm..
Próbaidő alatti felmondás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Határozott idejű munkaszerződéssel dolgozó munkavállaló, aki még a próbaidejét tölti, elment táppénzre. Felmondhat-e a munkáltató a próbaidős, de táppénzen lévő dolgozónak? Köszönettel.
Kaphat-e táppénzt más tb-ellátás mellett? Amikor igen, és amikor nem
Cikk
Jogosult-e táppénzre, betegszabadságra, baleseti táppénzre, ha nyugdíjas, ha szünetel nyugdíjának folyósítása, ha korhatár előtti, vagy rokkantsági ellátásban részesül? A válasz több jogszabály együttes értelmezését igényli.
Szociális szövetkezet
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Alakult egy szociális szövetkezet. Tagjai munkaviszony alapján végeznek személyes közreműködést, amelyért pénzbeli juttatást is kapnak.Szeretném megkérdezni, jól gondoljuk-e, hogy természetbeni ellátásra és nyugdíjra jogosultak lesznek, de pénzbeli ellátásra (táppénz, gyed) nem? Munkaidő-nyilvántartásra nem kötelezettek? Nem vonatkozik rájuk a minimálbér kifizetésének kötelezettsége? Válaszát köszönöm.
Többes társas vállalkozó
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Heti 36 órát elérő munkaviszony melletti társas vállalkozó (kft. ügyvezetője) táppénzre kerül. Kérdésem, hogy a táppénz első napjától – mivel a biztosítás szünetel a munkaviszonyában – főállású vállalkozónak minősül-e, és meg kell-e fizetni a teljes járulékot mindazok ellenére, hogy táppénzen van? Köszönettel:
Csed számítása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Katás vállalkozó csed/gyed összegével kapcsolatban kért tőlem tanácsot, amiben nem vagyok járatos. Szeretnék egy megerősítést kérni, hogy a gondolatmenetem helytálló-e. Tegyük fel, hogy az ezzel kapcsolatos jogszabályi előírások nem fognak változni. Az egyéni vállalkozás 2016. április 11-én indult, előtte a magánszemélynek hosszú ideje nem volt biztosítási jogviszonya. Tegyük fel, hogy a katás egyéni vállalkozó 2016 novemberétől emelt összegű katát fizet, ahol a járulékalapja 136 250 Ft. A szülés várható időpontja 2017. augusztus 5., ettől az időponttól igényel csedet. A csed megállapításához visszaszámolok 3 hónapot, majd 180 napot. Ha jól értelmezem, akkor a 2016. december 3. és 2017. május 31. közötti időszak járulékalapot képező jövedelme lesz a csed alapja. A csed naptári napi összege pedig bruttó 136 250*0,7/30=3 179 Ft Hogyan befolyásolja a kapott összeget, ha például 2017. július 1-jétől táppénzre megy? Ha jól számolom 2018. január 19-éig jár a csed. Hogyan kell ezt követően a gyedet kiszámítani? Köszönettel Vágner Emília
Többes jogviszony, táppénz, munkahelyi baleset
Kérdés
Cégünk részmunkaidőben foglalkoztat munkavállalót, akinek van főállása (heti 10 órában). A munkavállalóval főállásában munkahelyi baleset történt. Nálunk hogy kell számfejteni? Ki kell adni itt is a betegszabadságot? Jár neki erre a jogviszonyára tekintettel is táppénz, hisz a munkahelyi baleset nem nálunk történt? Ha igen, a táppénz igényléshez csak fénymásolt papírokat tudnánk beadni, hisz a másik munkahelyén adja be az eredetieket. Nekünk is kell fizetni az 1/3-t? Segítségüket köszönöm
Rokkant nyugdíjas táppénz-jogosultsága
Kérdés
Tisztelt Széles Úr! Utalva a D kategóriás rokkant tagi jogviszonyos képviselő járulékfizetési kötelezettségére adott válaszára, ezzel kapcsolatban kérdezném, hogy betegség esetén ezen személy jogosult-e táppénz ellátásra ? Köszönettel
Egyszemélyes kft. tulajdonosa heti 36 órás munkaviszony mellett látja el az ügyvezetői tevékenységet, az ügyvezető hölgy várandós lett, táppénz és csedre való jogosultság kérdéskörei.
Kérdés
Tisztelt Szakértő egy kft.-nek egy tagja van, aki az ügyvezetést heti harminchat órás munkaviszony mellett látja el. Az ügyvezető hölgy várandós. Hogyan tud működni a cég, ha a terhessége alatt munkaviszonyára való tekintettel táppénzben részesül, illetve a szülés utáni időszak alatt (a gyermek fél éves koráig)? Fenti időszak alatt elláthatja-e a mostani ügyvezetést díjazás nélkül a működéshez szükséges minimális teendőket, aláírásokat, melyeket otthonról is tud intézni? A munkaviszonyára való tekintettel táppénzre, illetve csedre jogosult-e, ha az egyszemélyes tagi jogviszonya továbbra is él, vagy meg kell azt szüntetnie? Meghatalmazással átadhatja-e az aláírást erre az időszakra? A cégbíróságon be kell jelentenie a meghatalmazással átadott aláírási jogot? Köszönöm a segítséget.
Nyugdíjhoz vásárolható szolgálati idő
Kérdés
A fentiekhez kapcsolódóan szeretnék érdeklődni, illetve tanácsukat kérni, hogy 1954. 03.18-án született 40 éves munkaviszonnyal rendelkező férfi hogyan tudná "megvásárolni" az öregségi nyugdíjhoz szükséges kb.1,5 évet. További kérdésem lenne, hogy méltányossági táppénz igényelhető-e, 1 éves táppénzes állomány igénybevétele után. Válaszukat várva: Pongrácz Jolán
A nyári diákmunka veszélyei: csak ők kaphatnak táppénzt, orvosi ellátást
Cikk
A nyári szünidei munkát végző diákokat csak akkor illetik meg a társadalombiztosítási ellátások, ezen belül a táppénz és a baleseti táppénz, ha a a Tbj. (1997. évi LXXX. törvény) szerinti biztosítási kötelezettséggel járó jogviszonyban alkalmazzák őket. Nem keletkeztet biztosítási jogviszonyt például a diákszövetkezet tagjaként végzett munka.
Megváltozott munkaképességű foglalkoztatása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy munkavállalónk 2015. október 7-étől táppénzben részesül, a komplex minősítése során "foglalkoztathatósága rehabilitációval helyreállítható" B1 minősítést kapott. Megváltozott munkaképességűként szeretnénk tovább foglalkoztatni, és az alábbi kérdések merültek fel: - Amennyiben kéri a rehabilitációs ellátást, meg kell-e szüntetni a munkaviszonyát, vagy a táppénz megszűnését követően tovább lehet foglalkoztatni, a jövedelemkorlát figyelembe vételével? A másik kérdés: 365 napon keresztül 6 órában foglalkoztatott munkavállaló mennyi szolgálati idővel számolhat? Üdv.: Temesvári Éva
Táppénz, gyed stb. ellátások alapja
Kérdés
2016. december 31-én megszűnik a munkaviszonyom. Utána igénybe venném az álláskeresési járadékot, majd azt követően katás egyéni vállalkozóként dolgoznék mindaddig, amíg nem leszek terhes. Előreláthatólag veszélyeztetett terhes leszek. Mi után kapnám a táppénzt, majd a szülést követően a anyasági ellátásokat?