1490 találat a(z) szocho cimkére

Osztalék Kérdés

2019.07.01-től változik a szocho, a kalkulátor hogyan számolja az osztalékot?

Így csökkentheti költségeit a kivás társaság Cikk

A magyar kkv-szektorban nem ritka, hogy egy vállalkozás (egyik, tipikusan többségi) tulajdonosa a tagság mellett ügyvezető is a cégben, sőt, a járulékterhek racionalizálása végett munkaviszonyban is áll a társasággal. Az ilyen vállalkozások sincsenek kizárva a kisvállalati adó választásának lehetőségéből, amennyiben a belépési és bent maradási feltételeket teljesítik. És az ilyen „céges mindenes” vállalkozók is elérhetik a nyugdíjkorhatárt.

Osztalék utáni szociális hozzájárulási adó Kérdés

Tisztelt Szerkesztőség! A következő kérdést szeretném feltenni: Az osztalék után fizetendő szociális hozzájárulási adó felső határának megállapításánál figyelembe vehető-e az ingatlan-bérbeadásból származó jövedelem? (Az Szja törvény szerint az összevont adóalap része, de nem kell utána szociális hozzájárulási adót fizetni.) Tisztelettel: Ecker Dániel

Csökkent a szocho: ezekre a jövedelmekre érvényes Cikk

Július 1-jétől 17,5 százalékra csökkent a szociális hozzájárulási adó (szocho) mértéke a korábbi 19,5 százalékról. A megváltozott adómérték első alkalommal a 2019 július hónapra vonatkozóan bevallott jövedelmekre alkalmazható – hívja fel a figyelmet honlapján a Nemzeti Adó- és Vámhivatal.

Vállalkozói jövedelem utáni szocho Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy őstermelő és egy egyéni vállalkozó jövedelem utáni adózását szeretném összehasonlítani az új szocho szabályok tükrében. Jól gondolom-e, hogy egy tételes költségelszámolást alkalmazó egyéni vállalkozó 2019-ben a jövedelme után 9 százalék szja-t, majd az szja-val csökkentett rész után 15 százalék szja-t és 19,5 százalék szochot köteles fizetni, de a szochot csak a minimálbér 24-szeresét elérő jövedelemig. Ezzel szemben az őstermelő a jövedelme után 15 százalék szja-t és 19,5 szochót fizet, és a szocho csökkenthető az őstermelőként fizetett járulékok alapjával? A szochót ebben az esetben is csak a minimálbér 24-szereséig kell fizetni? Köszönettel: Erdélyi Andrea

Megjelent a júliusi VálaszAdó Cikk

Nehezített pályán kell közlekednie az idén annak, aki szeretné töviről-hegyire megismerni az aktuális adómódosításokat. A szokásos – jellemzően egy-két törvényjavaslatból álló – nyári adócsomag helyett ugyanis ezúttal legalább négy előterjesztést kell átfésülni.

Szochokedvezmény Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném a segítségét kérni. Tavaly májusban felvettünk valakit heti 40 órás munkaviszonyban, aki akkor tartósan álláskeresőnek számított. A tavaly hatályos törvény szerint 2 évig jár utána szochokedvezmény, mely maximum 100 ezer forint 19,5%-a, azaz 19 500 forint volt. Idén eddig ezt a kedvezményt tovább vittük, ahogy arra a törvény szintén lehetőséget adott, és a munkavállaló bruttó bére után a fizetendő szochóból jóváírtuk a 19 500 forint kedvezményt. Hogy változik ez, már ha egyáltalán változik, 2019.07.01-től? Ebben kérném szíves segítségét.

Csökkent a szocho, kedvezőbb lett a kata és az ekho Cikk

Július 1-jétől csökkent a szociális hozzájárulási adó (szocho), valamint a kisadózó vállalkozások tételes adója (kata) és az egyszerűsített közteherviselési hozzájárulás (ekho) szabályai is kedvezőbbekké váltak.

Munkavállaló sportolásának munkáltatói támogatása Kérdés

Tisztelt Szakértő! A munkáltató szeretné támogatni a munkavállalói sportolási lehetőségét. Ennek keretében a munkáltató szerződést kötne egy szolgáltatóval (például fitneszterem) a munkavállalói javára sportolási lehetőség kedvezményes igénybevételére. Eszerint a munkáltató bármely dolgozója által a szolgáltatónál megváltott bérlet, illetve egyszeri díj árából sportolási alkalmanként 500 forint kedvezményt adna a szolgáltató. A munkavállalóknak adott kedvezmény összegéről személyenkénti bontásban havonta utólag egy összesített számlát bocsátana ki a szolgáltató. Hogyan adózik ebben az esetben az így biztosított juttatás? Személyenként és havonta le kell vonnunk az adott dolgozó által érvényesített kedvezmény mint adóköteles juttatás szja-előlegét és egyéni járulékait az adott munkavállaló munkabéréből, továbbá szochót is kell fizetnünk a havi juttatási összeg után a szolgáltató számlája alapján? Válaszát előre is nagyon köszönöm. Tisztelettel B.Gy.

Szocho bérvisszavonás esetén 2019. júliusban Kérdés

Tisztelt Szakértő! 2019 júliusában visszavonok egy, a munkavállalónak júniusban kifizetett jutalmat. Milyen mértékű szociális hozzájárulási adót számolok rá? (Most is van munkabére, levonható az összeg.)

Osztalék utáni szocho Kérdés

Tisztelt Szerkesztőség! Az alábbi kérdésben kérném a segítségüket. Heti 36 órát meghaladó munkaviszonyom van egy olyan társaságnál, mely Magyarországon bejegyzett társaság, viszont külföldi Svájci tagja van (100 százalék tulajdonos). Van egy egyszemélyes kft.-m is, ahonnan osztalékot szeretnék felvenni. Viszont nem tudom, hogy az osztalékból kell-e az szja-n kívül szochót is levonni. A 2018. évi jövedelmem után a munkáltatói igazolást úgy töltötték ki, hogy a jövedelmemet az 57. sorban : A kettős adóztatást kizáró egyezmény szerinti belföldön az adó alól mentesített jövedelem soron szerepeltették. Az összeg meghaladja a 15 millió forintot. (Így szja-t nem vontak tőlem). Járulékigazolást is kaptam, a járulékalapom több mint 8 millió forint. Havonta kb. 800 000 forint után levonják tőlem az egészségbiztosítási és munkaerő-piaci járulékot, és a nyugdíjjárulékot is. Fizetnek utánam szociális hozzájárulási adót is a megállapított járulékalap után. A 2019. évi munkaviszonyból származó jövedelmem is ilyen módon adózik. A kérdésem az lenne, hogy a kifizetendő osztalékból az szja-n kívül kell-e szociális hozzájárulási adót is levonni?

Átalányadó bevallása Kérdés

Üdvözlöm! Heti 36 órát meghaladó munkaviszonyom mellett egyéni vállalkozó is vagyok. Átalányadózást választottam, a jövedelmem a bevétel 60%-a. Hogyan kell bevallani a jövedelem után fizetendő szociális hozzájárulási adót, nyugdíj és egészségbiztosítási járulékot? Milyen nyomtatványon, és milyen határidővel kell bevallani? Válaszát előre is köszönöm!

Jutalom szochója júliusban Kérdés

Tisztelt Szakértő! A 2019. I. félévére tekintettel adott, 2019. júliusban kifizetett jutalom szochójának mértéke a már csökkentett 17,5%? Válaszát előre is köszönöm!

Csökken a szocho július 1-jétől! Itt a törvényjavaslat Cikk

Július 1-jétől 2 százalékponttal, a jelenlegi 19,5-ről 17,5 százalékra csökken a szociális hozzájárulási adó (szocho) mértéke – derül ki a szociális hozzájárulási adó mértékének csökkentéséről és az ezzel összefüggő más törvények módosításáról szóló, a mai napon az Országgyűlés elé terjesztett törvényjavaslatból.

Szocho mértéke július 1-jétől Kérdés

Tisztelt Szakértő! Változik-e a szocho mértéke július 1-jétől, és amennyiben igen, melyik jogszabályban található ennek a rendezése? Válaszát köszönöm.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 November
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink