345 találat a(z) szerződés cimkére

Lejár a tartós befektetési számlája? Így kötheti újra Cikk

Az év végén lejárnak a legkorábban kötött tartós befektetési számlák. A NAV tájékoztatót közölt az újrakötés feltételeiről.

Pénzadomány magánszemély részére Kérdés

Közhasznú egyesület pénzt adományozna magánszemély részére (kb. 300 ezer forintot). Az adományozott az egyesület alapszabályában rögzített tevékenység (jogi segítségnyújtás) célcsoportjába tartozik, de az alapszabályban nincs rögzítve a célcsoport anyagi támogatása. Milyen típusú szerződéssel lehet kifizetni az adományt? Milyen adóvonzata van így a kifizetésnek?

Kisegítő családtag Kérdés

Tisztelt Szakértők! Egy kft. (családi vállalkozás, ruhakereskedelemmel foglalkozik), ahol anyuka tag és ügyvezető, apuka és egy gyermek csak tag. Hogyan dolgozhatnak? Pontosítok kérdésemen: ha apuka, aki csak tag, hogyan vehet részt a vállalkozásban? Esetleg ha csak alkalmanként dolgozik, megbízási díjjal és a jövedelme nem éri el a mindenkori minimálbér 30-ad részét, be sem kell jelenteni a T1041-es nyomtatványon csak egy megbízási szerződéssel biztosítani az ellenőrzések miatt? Van egy 2. gyermek, ő dolgozhat-e kisegítő családtagként a családi kft.-ben? ...Nyilván csak alkalomszerűen. Vagy javasolt lehet alkalmanként az egyszerűsített foglalkoztatás? Felmerül egy másik kérdéskör, az üzlet a raktáraival együtt több mint 200 négyzetméter. Vasárnaponként csak a tulajdonosok dolgozhatnak? És itt ugye visszakanyarodunk az első kérdéskörhöz. köszönöm a segítségüket

Kell-e szerződés? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az a kérdés merült fel a cégnél, hogy milyen esetekben kell szerődés? Cégünk egy nagyértékű beruházást rendelt meg egy szállítótól, aki erre adott egy részletes árajánlatot. A beruházás elkészült (gyártósor), teljesítési igazolással rendelkezünk. De szerződésünk nincs a vállalkozóval. Ők azt mondják, hogy az árajánlat és a teljesítésigazolás elegendő. Ez valóban így van? Segítségét előre is köszönöm!

A kezesnek kellett fizetnie, de a jelzálogjog-bejegyzés érvénytelen volt Cikk

A kezesnek kellett fizetnie a fizetésképtelenné vált adós helyett, azonban a zálogtárgyakból nem tudta kielégíteni kártérítési igényét a zálogszerződés alaki érvénytelensége miatt. A peres ügyben a Kúria hozott döntést.

Behajtási költségátalány írott szerződés hiányában Kérdés

A Ptk. 6:155. paragrafusának minden bekezdése a "Vállalkozások közötti szerződés"-sel kezdődik. Ez azt jelenti, hogy a behajtási költségátalány csak az írásban kötött szerződésekre vonatkozik? Tehát például, ha egy társaság terméket vásárol, és átutalással fizet (de nincs írásbeli szerződés), akkor erre nem vonatkozik a behajtási költségátalány? Igaz, hogy a Ptk. szerint egy egyszerű bolti vásárlás is szerződésnek minősül, de jelen esetben – az én olvasatomban – a behajtási költségátalány csak az írásban kötött szerződésekre vonatkozna. Ezt az álláspontomat támasztja alá, hogy a 2013. július 1-je előtt kötött, és azóta nem módosított szerződésekre kell alkalmazni a költségátalányt. Válaszukat és segítségüket előre is köszönöm.

Ezek nélkül nem tudja csökkenteni társasági adóját Cikk

A társaságiadó-alap csökkentéséhez, illetve az adókedvezmények érvényesítéséhez – a számviteli bizonylatok mellett – gyakran külön dokumentum (például nyilatkozat, okirat) is szükséges.

Pórul járhat a vállalkozó, ha a szerződésnél nem figyel erre Cikk

Az üzletszerű gazdasági tevékenységként folytatott építőipari kivitelezési tevékenység esetén az építési szerződést írásba kell foglalni. A kötelező alakiság megsértésével kötött építési szerződés semmis – figyelmeztetett ítéletében a Kúria. A szerződés semmiségét a bíróságnak hivatalból is észlelnie kell.

Magánszemély ingatlan-bérbeadás, felújítás Kérdés

Tisztelt Cím! Az alábbiakra kérem szíves válaszukat : Egy korlátolt felelősségű társaság valamelyik tagja a tulajdonában álló családi háza egy részét a kft. részére bérbe adja. Ezen bérleményen a kft. átalakítást, felújítást hajtana végre. Hogyan a legcélszerűbb ezt megvalósítani, a vonatkozó adó, számviteli, jogi szabályok maradéktalan betartása mellett, átfogóan illetve néhány konkrétan felmerült kérdésre : - A bérleti szerződés határozott, vagy határozatlan idejű legyen? - Szerződő felek megállapodjanak-e a bérleti szerződés végén a beruházás akkori értékének kezeléséről, illetve célszerűbb-e az eredeti állapot helyreállításáról rendelkezni? - Van-e lehetőség arra, hogy a társaság szívességi használat címén használja az ingatlant? - Hogyan kell a felújítás áfáját kezelni, számít-e, hogy a társaság bejelentkezett az áfa [áfatörvény 86. § (1) bek. l) pontja, 88. § (4) bek.] hatálya alá? - Hogyan kell az értékcsökkenést elszámolni? - Miként van lehetőség a későbbi működésből eredő rezsi költségek társaság általi elszámolására? Segítségüket előre is köszönöm. Nagyné Farkas Ida Könyvelde Bt.

Fiktív szerződéssel vitte csődbe a cégét: öt évet is kaphat Cikk

Óriási tartozást generált egy szabolcsi vállalkozó, miközben vagyonát másik cégébe menekítette. A nyírpazonyi cég felszámolása során egymilliárd forintos hitelezői igénybejelentés érkezett – írja honlapján a NAV.

Bemutatónap Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott egy cég, ahol szoktak dolgozók bemutató napon lenni, ami azt takarja, hogy mielőtt megkötik a munkaszerződést a munkavállalóval, pár órára megjelenik a cégnél (ruházati bolt), ahol nem csinál semmit, csak körülnéz, illetve megfigyeli a munkafolyamatokat. Ez ügyvéd által le van papírozva, hogy munkát még nem végez a cégnél, csak megfigyelésre van ott. A kérdésem az lenne, hogy ez így szabályosan működik-e? Hiszen a munkavállalóval még nem kötöttek szerződést, nem végez munkát még a cégnél, úgymond csak ismerkedik az adott munkakörrel. Segítségét előre is köszönöm.

Kata kiszámlázható maximum Kérdés

Van egy alvállalkozóm, aki katás egyéni vállalkozó, és ez alapján fizeti meg az egyéni vállalkozásában a havi 50 ezer forintot. Az áfás cégemben végez munkát, és valószínűleg az ő munkája meg fogja haladni az egymillió forintot. A kérdésem, hogy adóellenőrzés során mennyire egyenértékű az a hét feltétel, amely a törvényben van? Az ő esetében a d) a tevékenység végzésének helye a kisadózó birtokában áll; és az f) a tevékenység végzésének rendjét a kisadózó határozza meg; lehet a szerződésben. Hogyan kell ezeket azontúl bizonyítani, hogy így szerződünk? Az egyéni vállalkozásának címe az albérlete, ahol lakik, nincs saját ingatlanja. A d) pont esetében kötelező, hogy saját ingatlanja legyen? Mire utal pontosan a birtokában áll kifejezés? A munkát bármikor végezheti, semmi megkötésem nincs felé ebben, a lényeg, hogy határidőre elkészüljön. Ez elég az f) pont esetén? Köszönettel: Böbe

Így hatottak az adókedvezmények a nyugdíjbiztosításokra Cikk

A múlt év szeptemberének végéig a biztosítók több mint 45 ezer nyugdíjbiztosítási szerződést kötöttek, ebben jelentős szerepe volt annak, hogy 2014-ben már adókedvezményt lehetett igénybe venni ezek után - közölte a Magyar Biztosítók Szövetsége (Mabisz) csütörtökön az MTI-vel.

Számla melléklet Kérdés

Tisztelt Szakértő! A 200 ezer forint feletti összegű számlához megrendelő vagy szerződés a kötelező melléklet? Válaszát előre is köszönöm!

Vállalkozási szerződés szociális szövetkezettel Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. és egy szociális szövetkezet szerződése van a kezemben, és tanácsra lenne szükségem. A szerződés szerint a szociális szövetkezet, mint vállalkozó a meghatározott feladatok elvégzését vállalja, illetve különböző szolgáltatások teljesítését. A melléklet szerint fűszerek csomagolása, rakodása, összekészítése. Ez a kft.-nek a szövetkezet szerint olcsóbb munkaerőt jelentene, illetve mentesülne különböző nyilvántartási kötelezettségek alól. Tulajdonképpen a szociális szövetkezet tagja jön ide, és végzi el ugyanazon feladatokat, mint a saját munkavállalóink, illetve a jelenleg kölcsönzött munkavállalók. Van-e ennek realitása. Ön aláírna-e egy ilyen szerződést? Köszönöm válaszát.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 January
H K Sze Cs P Sz V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink