254 találat a(z) személyes közreműködés cimkére
Bt.-ügyvezető személyes közreműködése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Bt. ügyvezetője a társasági szerződésben foglaltak szerint személyesen közreműködik a társaság tevékenységében, és az ügyvezetést is ellátja, megbízási jogviszonyban. Az ügyvezetőnek más vállalkozásnál van heti 40 órás munkaviszonya A bt.-ben 1452-es kóddal lett bejelentve (heti 36 órát elérő munkaviszony mellett társas vállalkozó). A havi 08-as bevallások nulla adattartalommal lettek beküldve. Az ügyvezető a személyes közreműködésért és az ügyvezetésért semmiféle jövedelmet nem vett fel eddig. Szabályosan járt el a cég ebben az esetben? Ha a jövőben a személyes közreműködésre tekintettel jövedelmet vesz fel az ügyvezető, ami havi szinten nem éri el a minimálbér 30 százalékát, akkor azt hogyan kell a T1041-es és a 08-as bevallásokban bejelenteni és bevallani? Nem önálló tevékenységből származó jövedelem (tagi kivét) esetén is él a szabály, hogy a minimálbér 30 százalékát el nem érő jövedelem esetén nincs biztosítási jogviszony, azaz csak szja-t és szochót kell fizetni? Válaszát előre is köszönöm.
Bt.-ügyvezetés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adott egy bt., 2012 előtt alakult, egy beltaggal és egy kültaggal, akik mindketten egyidejűleg rendelkeznek heti 36 órás munkaviszonnyal. Egyszerűsített társasági szerződésük szerint mindkét tag jogosult a társaság képviseletére, ügyvezetésére és önálló cégjegyzésre. A társaság tevékenységében mindketten személyesen közreműködnek, amiért díjazást nem kapnak. A társaság adózott osztaléka a jövedelmük. Egyiküknek sincs a bt.-vel sem munkaszerződése, sem megbízási szerződése. A következőt olvasom a NAV 2019. évi 12. számú füzetében: "A vezető tisztségviselő e feladatát – a társasággal kötött megállapodása szerint – megbízási jogviszonyban vagy munkaviszonyban látja el". Csak a beltag van bejelentve 2012.01.01-től, mint a társaság ügyvezetője és havonta 08-as jelentés megy nullásan (az osztalékfizetés hónapjában nem nullásan). Kérdéseim: 1.) Melyik tag mi alapján minősül társas vállalkozónak? Mindketten társas vállalkozónak minősülnek egyszerűen a tagsági jogviszony alapján vagy a társasági szerződésben kapott ügyvezetői jogosultságuk alapján vagy a személyes közreműködés alapján? 3.) Az ügyvezető státuszhoz elegendő a társasági szerződésben kapott jogosultságuk, vagy szükséges a bt.-vel megbízási szerződést vagy munkaszerződést kötniük mindkettőjüknek az ügyvezetői státusz miatt? 2.) A szintén ügyvezető kültagot is be kell-e jelenteni visszamenőlegesen 2012.01.01-től a társaság vezetőjeként, és a havi nullás 08-as bevallásban is szerepelnie kell? A választ előre is köszönöm!
Egészségügyi szolgáltatási járulék fizetése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Nyugdíjas magánszemélyek társas vállalkozás tagjaiként személyes közreműködés nélkül, csak befektetése után osztalékban részesülnek. Kell-e havonta egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetni utánuk? A nyugdíjas tag a munkavégzését munkaviszonyban végzi, tagi jogviszonyban nincs közreműködés. Munkaviszonyban csak szja-kötelezettsége áll fenn. Kell-e a társaságnak 7500 forint egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetni?
Személyes közreműködés Kérdés
Tisztelt Adózóna! Egy kft.-nek 2 tagja van. Az a tag, aki nem ügyvezető, megteheti-e, hogy évente egyszer 10 000 Ft személyes közreműködést kifizet magának 1 napi ténykedéséért? Ha ez az összeg, amelyet minden évben felvesz, se nem megbízás, se nem munkaviszony, a T1041-es nyomtatványon lejelentendő-e, és ha igen, mi a kódja? Von-e bármilyen más adót és járulékot magával ez a kifizetés a 10 000 Ft kötelezettségein felül? Előre is köszönöm a válaszukat! Üdvözlettel: Jáni-Budea Magdolna
Munkaviszony létesítése személyes közreműködésre Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kétszemélyes kft.-ben az egyik taggal, aki ügyvezető, az ügyvezetői feladatok ellátására munkaviszonyt létesítettek, munkaszerződést kötöttek. A munkaviszony létesítése miatt nem minősül társas vállalkozónak az ügyvezető, jól gondolom? Köszönettel: Ildikó
Ki számít társas vállalkozónak? Megoldás lépésről lépésre Cikk
Sokszor problémát okoz annak eldöntése, hogy a gazdasági társaság tagja társas vállalkozónak minősül-e vagy sem. Az alábbi cikkben bemutatjuk azt az öt kérdést, amelyet egymást követően fel kell tenni ahhoz, hogy el tudjuk dönteni, hogy létrejött-e a társas vállalkozói jogviszony a gazdasági társaságon belül.
Nyugdíjas foglalkoztatása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. személyesen közreműködő, nem ügyvezető nyugdíjas tagjának foglalkoztatásában kérném a segítségüket. Ha a nyugdíjas tag személyesen közreműködik, akkor a kifizetett jövedelme után 10 százalékos nyugdíjjárulékot, 15 százalékos szja-t és 7500 forint egészségügyi szolgáltatási járulékot kell fizetni? Ha ugyanezen nyugdíjas tagot munkaviszonyban foglalkoztatjuk ugyanezen tevékenységre, akkor csak 15 százalékos szja-t kell vonni tőle, egyéb fizetendő nincs utána? Köszönettel.
Személyes közreműködés Kérdés
Tisztelt Adózóna! Szakértőjüktől az alábbi kérdésre szeretnék választ kapni: egy kft.-ben férj és feleség a 2 tag. A társasági szerződés szerint a férj az ügyvezető, ő öregségi nyugdíjas. A feleség munkaviszonyban dolgozik a kft.-ben. Az ügyvezető nem működik közre semmilyen szinten a társaság tevékenységében, a feleségének meghatalmazást adott, hogy mindenben eljárhat helyette, ténylegesen csak és kizárólag a feleség dolgozik és intézkedik a cégben. Tehát az ügyvezető csak papíron az, egyébként valójában nem működik közre a cég tevékenységében. Ilyen esetben ő kiegészítő tevékenységű társas vállalkozónak minősül akkor is, ha nem működik közre személyesen a cégben? Tehát csak az, hogy papíron ő az ügyvezető, ebben az esetben is kimeríti a társas vállalkozó fogalmát? Válaszukat köszönöm előre is!
Bt.-beltag biztosítási jogviszonya, járulékfizetés Kérdés
Tisztelt Szakértő ! Újonnan alakult egy betéti társaság egy beltaggal és egy kültaggal. A beltag a Magyar Államkincstártól gyet juttatásban részesül, és emellett egy másik gazdasági társaságban heti 20 órás munkaviszonya van. Társasági szerződés szerint a kültag vezető tisztségviselőként, ügyvezetőként egyedül jogosult képviseletre megbízási jogviszonyban. A beltag részére a társasági szerződés személyes közreműködési kötelezettséget nem ír elő, illetve a beltag írásban nyilatkozta, hogy ő nem működik személyesen közre a bt. tevékenységében, munkát nem végez. Keletkezik e biztosítási jogviszonya, járulékfizetési kötelezettsége a beltagnak a fentiek ismeretében? Köszönöm válaszát!
Nyugdíjas tag 2019. évi járulékfizetése Kérdés
Tisztelt Szakértő! 1./ Egyszemélyes kft. nyugdíjas tagja ügyvezető, a tevékenységben személyesen közreműködik, megbízási viszonyban. 2019-től végezheti-e a tevékenységet munkaviszonyban, és milyen járulékfizetési kötelezettsége van? Kell-e módosítani a társasági szerződést, vagy elég a határozat? 2./ Bt. nyugdíjas beltagja szintén munkaviszonyban lehet-e, mivel személyesen munkát végez. Milyen járulékfizetés terheli a céget? Válaszát köszönöm.
Kivaalap, ki nem vett jövedelem Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi cikkhez kapcsolódóan lenne még kérdésem: https://adozona.hu/2019_es_valtozasok/Szemelyi_jellegu_kifizetes_a_kivaalapban_20_FVIEP4 Személyi jellegű kifizetés a kivaalapban idén és 2019-ben • Pölöskei Pálné okleveles könyvvizsgáló 2018.12.04., 06:07 Frissítve: 2018.12.03., 21:44 Ha van egy kft., ennek van 2 főállás melletti tagja és több alkalmazottja. A tagok nem fizetnek járulékot a kft-ben, mert máshol van 40 órás munkaviszonyuk. A kivaalapba számít-e a 2 fő személyesen közreműködő tagnál a minimálbér 112,5 százaléka, ha a kft.-ben nem vesznek ki jövedelmet? Üdvözlettel Beke Zoltán
Személyes közreműködés nyugdíjas tag Kérdés
Tisztelt Szakértők! Kérem segítségüket abban,hogy az egyszemélyes kft. saját jogú nyugdíjas tagjának (65 éves), aki egyben ügyvezető fizetendő alábbi juttatások esetén milyen levonások illetve a társaságot milyen járulék fizetési kötelezettségek terhelik : - az ügyvezetésért kapott megbízási díj vagy - az ügyvezetésért kapott munkadíj - a tagi személyes közreműködés díjazása után? Válaszukat előre is köszönöm.
Ügyvezetés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adott egy kft. két tulajdonossal, mind a ketten önállóan jogosultak az ügyvezetésre. Azonban a társasági szerződés nem rendelkezik arról, hogy milyen jogviszonyban láthatják el az ügyvezetést. Mi a teendő ilyenkor, mihez kell igazodni? Alkalmazott nincs a cégnél. Helyesen járunk-e el, ha az egyikük csak személyesen közreműködik 4 órás munkaviszonyban (sajnos kevés munkája van a cégnek, nem igényel hosszabb munkaidőt), a másik tag pedig csak ügyvezetéssel foglalkozik, szintén négy órás munkaviszonyban? Segítségét előre is köszönöm. Hegedűs Pálné
Ügyvezetés és személyes közreműködés munkaviszonyban Kérdés
Tisztelt Szakértő! 2018.11.18-án feltettem egy kérdést, amely Ügyvezetés munkaviszonyban címmel került megválaszolásra 2018.11.22-én. A hasznos elemzést nagyon köszönöm, de sajnos a kérdésem második felére úgy érzem, nem kaptam meg a választ, Továbbra is azt szeretném megtudni, hogy elláthatja-e a többségi tulajdonos mind az ügyvezetést (egy személyben), mind a személyes közreműködést munkaviszonyban. Ha igen, a személyes közreműködés tekintetében ki lesz a munkáltató nevében eljáró személy, kell-e egyáltalán ilyen? Előre is köszönöm válaszát!
Társas vállalkozó Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes társas vállalkozás magánszemély tagja a társas vállalkozásban nem működik személyesen közre, csak a taggyűlés hatáskörébe tartozó kérdésekben hoz döntést, amit az ügyvezetővel közöl. Mellette őstermelő. Hol lesz biztosított jogviszonya? Melyik jogviszonyban kell járulékot fizetnie?