254 találat a(z) személyes közreműködés cimkére

Társaság tagja egyéni vállalkozóként nyújthat-e be számlát a saját vállalkozásának? Kérdés

Egy társas vállalkozás tagja a társaságban nem végez díjazás ellenében személyes közreműködést, a társaságnak nem ügyvezetője. Saját egyéni vállalkozása van, amelyben kata adózó. A társas vállalkozás kapott egy nagyobb megrendelést, amelyhez szüksége lenne a tulajdonos munkájára. Köthet-e a vállalkozás megbízási szerződést a tulajdonossal, mint egyéni vállalkozóval és a tulajdonos az elvégzett munkáról nyújthat-e be számlát a vállalkozásnak?

Nyugdíjas társas vállalkozó járulékai Kérdés

Egyszemélyes kft. tulajdonosa teljes jogú nyugdíjas (betöltötte a korhatárt) és egyéni vállalkozó is. Van-e járulékfizetési kötelezettsége, amennyiben nem vesz fel jövedelmet a kft.-ben? Ha év végén mégis venne fel jövedelmet, hogyan adózik utána? Az ügyvezetői teendőket is ő látja el, meg munkát is végez a kft.-ben.

Kültag személyes közreműködése Kérdés

Tisztelt Válaszadó! Egy betéti társaságban a kültag jelenleg nem működik közre személyesen, a társasági szerződés is így rendelkezik. A közeljövőben a bt. új tevékenységet venne fel, amelyet viszont a kültag látna el. Kérdésem: ahhoz, hogy a kültag személyesen közreműködhessen, elegendő-e egy taggyűlési határozat, vagy a társasági szerződés módosítására van szükség? Köszönettel.

Nyugdíjas társas vállalkozó osztalék után fizet-e szochót? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Öregségi nyugdíjas társas vállalkozó személyes közreműködésére tekintettel havi 500 ezer forint jövedelemben részesül, azaz éves szinten meghaladja a jövedelme a minimálbér 24-szeresét. A neki kifizetett osztalékot terheli-e szochokötelezettség? Illetve változna-e a helyzet, ha alkalmazottként lenne bejelentve? Szíves válaszát előre is köszönöm!

Bt. kültag felelőssége Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy betéti társaság kültagja személyes közreműködési kötelezettséget vállal a társaság tevékenységében (előtte nem vett részt a társaság tevékenységében). Kérdéseim: 1. A kültag felelőssége ezzel a kötelezettségvállalással korlátlan lesz-e vagy sem, azaz ezen kötelezettségvállalás fennállása alatt, ezzel egyidejűleg egyéni vállalkozói tevékenységet folytathat-e? 2. A személyes közreműködői kötelezettségvállalást kötelező-e a társasági szerződésnek tartalmazni, tehát azt módosítani kell-e a kötelezettségvállalással egyidejűleg? Válaszát előre is köszönöm!

Nyugdíjas személyes közreműködése Kérdés

A nyugdíjas kft.-tag személyes közremüködésért bért vesz ki. Milyen járulékok terhelik?

Társas vállalkozó a statisztikai létszámban Kérdés

Társas vállalkozás nyugdíjas tagja, aki személyesen közreműködik, egészségügyi szolgáltatási járulékot fizet (7500 forint) maga után, de jövedelemben nem részesül, beleszámít-e az átlagos statisztikai létszámba? Az a nyugdíjas társas vállalkozó, aki közreműködésére kap 5000 Ft/hó jövedelmet, illetve fizeti az egészségügyi szolgáltatási járulékot, beleszámít-e az éves statisztikai létszámba? Segítségüket előre is köszönöm

Ügyvezetés csed alatt Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft.-ben az ügyvezető munkaviszonyban látja el feladatait. Az ügyvezető gyermeke születése után csedet fog igényelni, így keresőtevékenységet nem folytathat. Az ügyvezetés kérdése ebben az esetben hogyan oldható meg? Mindenképpen helyettest kel kijelölni a csed idejére? Ha csak aláíró lenne a csed alatt, már az is személyes közreműködésnek minősül? Köszönöm válaszukat.

Szolgálati járadék, tagi jövedelem és kata Kérdés

Kft. személyesen közreműködő tagja szolgálati járadékban részesül. A kft.-nél a személyes közreműködésért havi bruttó 190 ezer forintot kap. A főállású társas vállalkozóra vonatkozó járulékokat megfizeti a kft. Egy bt.-ben beltag, bejelentkezett kisadózónak, s mivel a kft.-ben a járulékot megfizeti, itt a 25 ezer forintot fizeti. A kérdésem, hogy az ő esetében a jövedelemkorlát hogyan alakul? A havi 190 ezer forinton kívül mi számít bele a korlátba a bt.-ből? Szíves válaszukat köszönöm.

Kft.-ügyvezető mellékszolgáltatásnak minősülő személyes közreműködése Kérdés

Kft.-tulajdonos mellékszolgáltatásnak minősülő személyes közreműködést milyen jogviszonyban végezheti, és annak milyen adó- és járulékszabályai vannak?

Járulék bevallása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ha egy egyszemélyes kft. tulajdonosának nincs semmilyen más jogviszonya, kötelezően társas vállalkozónak minősül és kötelező megfizetni a minimumok után a járulékokat? A társasági szerződés szerint megbízási jogviszonyban végzi az ügyvezetést, havi 10 ezer forintért. T1041-en nem kell bejelenteni, mert nem éri el a minimálbér 30 százalékát, de a úgy gondolom, hogy ezt a megbízási jogviszonyt jelenteni kell a 08-as járulékbevallásban. Ha nulla forintért ügyvezetne, azt is jelenteni kell a 08-ason? A cég a tevékenységét csak októberben fogja megkezdeni, ha személyesen közreműködik a tulajdonos mint eladó, csak onnantól lesz társas vállalkozó vagy ha úgy dönt, akkor simán végezheti munkaviszonyként is? Előre is nagyon köszönöm válaszát!

Társas vállalkozó kata mellett Kérdés

Tisztelt Szakértő! A következő témában kérném a megerősítését: Egy kft.-nek két tagja és két ügyvezetője van. Az egyik tag kata adózásban egyéni vállalkozó, aki 50 ezer forint adót fizet katában. Máshol munkaviszonya nincs. 2019.07. hónaptól a kft.-ben ügyvezető és személyesen közreműködő tag. Az ügyvezetést megbízási jogviszonyban látja el. Megbízási díja nincs. Véleményem szerint a kft.-ben a jogviszonya alapján társas vállalkozónak minősül, így mivel szakképzett legalább a szakképzett minimálbér után a járulékokat meg kell fizetnie, akkor is, ha nem vesz ki bért. Katában ettől az időponttól nem minősül főállásúnak, így a 25 ezer Ft/hó adót kell fizetnie. Kérem a fentiekben a véleményét! Köszönettel: Krisztina

Ügyvezető személyes közreműködése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ha egy egyszemélyes kft. ügyvezetője eddig munkaviszonyban ügyvezetett, és semmi mást nem csinált, most pedig kőművesként is részt venne a tevékenységben, akkor hogyan módosul a biztosítási jogviszonya, hogyan kell átjelenteni őt? Segítségét előre is köszönöm!

Egyszemélyes kft.-ben ügyvezető munkaviszonya Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes kft. esetében a kft. tulajdonosa köthet-e munkaviszonyt, részmunkaidőre saját magával, ügyvezetésre, személyes közreműködésre? Máshol nem biztosított. A kft. árbevétele igen alacsony, nem teszi lehetővé a társas vállalkozókra vonatkozó emelt alapok után fizetendő járulékok megfizetését. Üdv. Válaszukat előre is köszönöm.

Egyszemélyes kft. ügyvezetőjének személyes közreműködése Kérdés

Tizstelt Szakértő! Korábbi, 2018.10.21-én megjelent EGYSZEMÉLYES KFT. ÜGYVEZETŐJÉNEK FOGLALKOZTATÁSA kérdésre adott válaszukból egyértelműen megtudható, hogy az egyszemélyes kft. tagja ügyvezetői tevékenységét a hatályos Ptk. 3:112. §-a alapján munkaviszonyban vagy megbízási jogviszonyban láthatja el választása alapján. Kérdésem a személyes közreműködésének jogviszonyára vonatkozik, azt milyen jogviszonyban tudja ellátni? Erre is alkalmazható a munkaviszony szerződés alapján? Esetleg lehetséges egy munkaszerződés kötése a tag és a kft. között, ami nevesíti az ügyvezetést és a személyes közreműködés keretében végzett munkát is? Köszönettel válaszukat.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 January
H K Sze Cs P Sz V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink