261 találat a(z) szálláshely-szolgáltatás cimkére
Közösségi szálláshely számlája Kérdés
Tisztelt Adózóna! Segítségüket szeretném kérni az alábbi üggyel kapcsolatban: Ha egy vállalkozás a közösségen belül szálláshelyet vesz igénybe (nevezetesen Angliában), akkor milyen számlát várjon el a partnertől, hogy az azt a magyar könyvelésében szerepeltethesse, és költségként elszámolhassa? Történetesen az angol partner kijelentette, hogy nincs közösségi adószáma, ezért ilyen számlát nem tud kiállítani számunkra. Befogadható enélkül is a számla? Mit kell tennem magyar vállalkozóként az áfában? Bevallásban nem tudom szerepeltetni a közösségi adószám hiánya miatt. Kérem, segítsenek, mi ilyenkor a helyes eljárás! Köszönettel: Városi Ágnes
Ki, kinek, mennyit számláz? Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kereskedelmi célú szálláshely-szolgáltatás három szereplős, az airbnb, a magyar közvetítője és a szálláshely bérbeadója. A vendég az airbnb-nek fizet, a bérbeadó a pénzt a magyar közvetítő cégtől kapja. Ki kinek számláz, és mennyit, ki ad számlát a vendégnek az általa fizetett összegről? Köszönettel!
Szálláshely-szolgáltatás online foglalási rendszeren keresztül Kérdés
Tisztelt Szakértő! Abban szeretném a szakvéleményét kérni, hogy amikor nem a szálláshelyszolgáltató veszi át a szolgáltatása díját, hanem azt online foglalási rendszeren keresztül kapja meg átutalással (a jutalék levonása után), kell-e igénybevevőnként számlát kiállítania, ha kell, milyen adattartalommal? Ügyfelem alanyi adómentes. A számlára szerintem igénybevevőnként fel kell vezetni a szállásdíj összegét, valamint az idegenforgalmi adót, és külön soron levonásba kell helyezni a foglaláskor a közvetítőnek átutalt összeget. Bonyolítja még a dolgot, hogy a foglalást intéző cég közösségi tagállambeli, és euróban adja meg a beszedett díjat. Várom szives válaszát, köszönettel: Pócsföldi Zoltánné
Kata, szállás-zolgáltatási tevékenység Kérdés
Tisztelt Szakértő! 2020. évben katás vállalkozóként szeretném felvenni a szálláshely-szolgáltatási tevékenységet 552006 TEÁOR kóddal Üdülési, egyéb átmeneti szálláshely-szolgáltatás m.n.s. A szálláshely-szolgáltatási tevékenységet egy lakásban (egész évben) és egy hétvégi házban (idény jelleggel május 15-étől október 15-éig) folytatnám. Tehetem-e katás vállalkozóként? Köszönöm válaszát.
Az szja-bevallásokban figyelni kell a szálláshely-szolgáltatások és a kriptovaluták adózására Cikk
Az szja-bevallások elkészítésekor fokozottan ügyelni kell a szálláshely-szolgáltatások és a kriptovaluták adózására – hívja fel a figyelmet a Deloitte a május 20-ai benyújtási határidő közeledtével.
Magán szálláshely Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adószámos magánszemély falusi turizmus keretén belül magánszálláshely-szolgáltatást végez. Önálló tevékenységből származó jövedelme után 10 százalék költséghányaddal számolja az szja-t. Ezen jövedelem után 2018-ra kötelezett eho, fizetésére illetve 2019. évtől szochóra? Az alap a bevétel 90 százaléka, és az eho, szocho 19,5 százalék? A bevallás közelgő határideje miatt kérném mielőbbi válaszukat! Tisztelettel: Bodolai Marianna
Szálláshely-szolgáltatás, alanyi adómentesség 2019 (magánszemély) Kérdés
Tisztelt Szakértő! Magánszemélyként nem falusi egyéb szálláshelyen szálláshely-szolgáltatás nyújtása esetén is 12 millió HUF az alanyi adómentesség felső határa 2019-től? Válaszát köszönöm!
VIES rendszer, szállásadás Kérdés
Tisztelt Szakértő! A napokban megjelent cikkük szerint a NAV a VIES rendszer egyezés adatai alapján ellenőrzi a szállásszolgáltatókat vagy hirdetőket. Kicsit részletesebben le tudnák írni mit jelent ez egész pontosan. mit tekintenek kiindulási alapnak, amihez a másikat mérik, illetve ezek pontosak milyen számok tételekre vonatkoznak? A jutalékszámla áfatartalma? És azt hogyan vetik össze a szállás szolgáltató bevallásaival? Köszönöm!
Mobilház Kérdés
Tisztelt Szakértő! Vendéglátóegység előregyártott hordozható épületet (mobilházakat) vásárol. A mobilházak mindennel felszereltek. Ezt szeretné hasznosítani májustól októberig nem kempingen belül. Családoknak turisztikai céllal, valamint cégeknek meetingekre és tárgyalásokra kiadni. Kérdések: 1. Ez szálláshely-szolgáltatásnak vagy bérbeadásnak minősül? 2. 18 vagy 27 százalékos áfába fog tartozni? 3. Milyen bejelentésre, engedélyre van szükségem a hatóságok felé? 4. Idegenforgalmi adót kell-e fizetni? 5. Ennél a tevékenységnél pénztárgép használata kötelező-e? Válaszát előre is köszönöm! Tisztelettel: Tokajiné
Szálláshely-szolgáltatás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kft. lakóingatlant vásárol magánszemélytől, amelyet fel szeretne újítani. A felújított ingatlant idegenforgalmi célra (szálláshely-szolgáltatás) hasznosítja. A kft. áfaalany, tehát a szálláshely-szolgáltatás kötelezően 18 százalékos áfás lesz. Kérdésem az, hogy a felújítás áfája levonásba helyezhető-e, függetlenül attól, hogy a földhivatali bejegyzés szerint lakóingatlanról van szó. Köszönöm a segítséget.
Szálláshely-szolgáltatás Kérdés
Tisztelt Szakértő! A 239/2009. Korm. rendelet alapján "egyéb" szálláshely-szolgáltatási tevékenységet végzett X Kft., amely bejelentette, hogy ezután Y Kft. veszi át a szolgáltatási tevékenységet. A szállásban nem változik semmi, csak a szolgáltató lesz más. Ezt a Korm.rendelet 6. § (1) bekezdése szerinti változásként kell kezelni, ami illetékmentes, vagy a régi szállásadót törölni és az újat nyilvántartásba venni, ami 3000 Ft illetékköteles? A szálláshely adataiban nem történik változás, a szolgáltató lesz egy teljesen új szállásadó. Válaszát előre is köszönöm!
Devizás előlegszámla árfolyama Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyfelünk szálláshely-szolgáltatásra előleget kér be nyáron érkező vendégeitől. A leendő vendég elutalja a szolgáltató HUF-os Erste bankszámlájára EUR-ban az előleg összegét. Helyesen jár-e el a szolgáltató, ha előleg számla kibocsátásakor EUR-ban kiállítja a számlát, de nem a teljesítéskori MNB árfolyamot használja, hanem az Erste Bank árfolyamát, amelyen a bank forintosította a beérkező előleget? Számviteli politikájában választhat többféle váltóhelyet? Normál esetben az MNB által közzétett árfolyamokkal forintosítja devizás számláit. Válaszukat előre is köszönöm. Üdvözlettel,
Szálláshely-szolgáltatás számlázása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szálláshely-szolgáltatással foglalkozunk. Apartmant adunk ki. Alanyi mentesek vagyunk és még katások is, egyéni vállalkozói státuszban. Igaz, hogy foglalásaink érkeznek a booking.com, illetve másik cégen keresztül is, de mi úgy állítjuk ki a számláinkat, mintha készpénzzel fizettek volna a vendégeink, az eltávozáskor érvényes MNB árfolyamot használjuk. Önök szerint ez helyes eljárás? Vagy amikor jön előleg vagy SZÉP-kártyával fizetnek, akkor azokról utalásos előlegszámlákat kellene kiállítani? Ebben a formában átláthatatlanná és kezelhetetlenné válna a számlázás. A mostani módszerünkjel viszont teljesen jól kezelhető a dolog. Önöknek mi az álláspontjuk ezt illetően? Másik, hogy mi az a program, amit hamarosan használni szükséges a szálláshely-szolgáltatóknak? Válaszukat előre is köszönöm. Zydka Györgyi
Szálláshely-szolgáltatás és -bérbeadás Kérdés
Férj és feleség kft. tulajdonosai, akik bérbeadják ingatlanukat a kft.-nek, ahol a kft. működik, telephelye van. Keszthelyen van egy lakás, aminek mindkettőjük tulajdonosa, ahol szálláshely-szolgáltatást szeretnének nyújtani az engedélyek beszerzése után. Kérdés: 1. a telephelyet bérbeadhatja-e a feleség, azaz ő szedi be a bérleti díjat és adózik, vagy mindkettőjüknek kell kiadni az ingatlant? 2. kérdés: a keszthelyi lakás szálláshely-szolgáltatása történthet-e a férj neve alatt, akinek erre a tevékenységre adószámot kell kérnie, és a férj adózik ezen bevétel után? Az szja-bevallásban a feleség az egyik ingatlant adózza, a férj a másik szálláshely után adózik?
Ingatlanok bérbeadása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy magánszemélynek két ingatlana van, melyből az egyiket már régóta bérbeadja iroda céljára tételes kötségelszámolás alkalmazásával. Most a másik ingatlant is szeretné bérbe adni, de szálláshely-szolgáltatóként. Van-e erre lehetőség, és ha igen milyen bejelentkezés, illetve adófizetés mellett?