922 találat a(z) pénztárgép cimkére

Pénztárgép és nyitvatartási idő Kérdés

Tisztelt Szakértő! Arra szeretnék választ kapni, hogy pénztárgépet működtető kereskedelmi egység, üzlet valóban csak nyitvatartási időn belül használhatja a pénztárgépet? Például: 18 óráig van az üzlet nyitvatartási ideje. Tehát 18 órától bemenni nem lehet – ez így rendjén is van. Akik bent vannak és még sorban állnak, hogy kifizessék az általuk választott termékeket, ők csak 18 óráig fizethetnek? Valóban ellenőrzi ezt a NAV és büntetést szab ki, ha nyitvatartási idő után használják a pénztárgépet? Milyen jogszabályból lehet ezt kiolvasni? Válaszát előre is köszönöm!

Vita az adóellenőrrel a pénztárgép használatáról Cikk

Olvasónk sérelmezte, hogy az adóellenőr eltérően ítélte meg két, piaci kiskereskedelemmel foglalkozó két vállalkozó pénztárgép-használati kötelezettségét. Kérdésére Szolnoki Béla adószakértő, könyvvizsgáló válaszolt.

Nyugtatömb Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó, katás adózó még nem kötelezett pénztárgép használatára. Kérdés: a nyugtatömböt tételesen (laponként) kell-e rögzíteni, vagy lehet egy összegben, a nyugtatömb összesítése alapján? Segítségét köszönöm: Ildi

Bevétel pénztárgépbe beütése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi témában kérem szíves segítségét. Áfás vállalkozó pénztárgéppel rendelkezik, eddig minden bevételét beütötte a pénztárgépébe – ha számlát kértek tőle, akkor is –, de, ha 2018 07.01-től ugyanezen vállalkozó kiállít egy 100 ezer forint áfatartalmú számlát, és ahogy 07.01. előtt, ezt a tételt is beüti a pénztárgépébe, abban az esetben a kötelező online adatszolgáltatás miatt nem fog duplán szerepelni a NAV rendszerében a bevétele? illetve helyesen jár-e el azzal, hogy a kiállított számla összegét a pénztárgépébe beüti/beütötte? Köszönettel.

Adóellenőrzés: itt a lista, hová mennek biztosan a revizorok Cikk

A Nemzeti Adó-és Vámhivatal országos akció keretében fokozott jelenléttel, megerősített kapacitással, több száz revizor és pénzügyőr részvételével összehangoltan ellenőrzi a fővárosban működő kereskedőket. Az ellenőrzések elsősorban az online pénztárgépek adatai alapján kockázatosnak tekinthető vendéglátóegységeket, ajándékboltokat, piacokon és vásáscsarnokokban értékesítőket, valamint a személyszállítási tevékenységet folytatókat érintik.

Készpénzes számla és nyugta Kérdés

Tisztelt szakértő! A cég online pénztárgéppel teljesíti nyugtaadási kötelezettségét. A vevő kérésére az eladó készpénzfizetési számlát állít ki az értékesített áruról. Ha a vevő számlát kér a vásárlásáról, akkor arról nem állít elő pénztárgéppel plusz nyugtát, blokkot. Úgy tudjuk hibás az a gyakorlat, amikor az eladó beüti a pénztárgépbe a készpénzfizetési számla bevételét, és hozzácsatolja a nyugtát a készpénzfizetési számlához. A pénztárgép kasszájába beteheti a pénzt (készpénzbefizetés bizonylattal alátámasztva) vagy külön helyen kellene tárolni a készpénzes számlán szereplő árbevételt? Hogyan jár el helyesen a vállalkozó és az eladó, ebben az esetben? Előre is köszönöm válaszát. Köszönettel Antalovicsné Szabó Tímea

Megszüntették a kötelező pénztárgép-használatot – Ukrajnában Cikk

Az ukrán kormány szerdai ülésén úgy döntött, hogy mostantól nem lesz kötelező a vállalkozóknak pénztárgépet használniuk elszámolásaikhoz, a számlákat regisztrálhatják mobiltelefonon, táblagépen vagy más elektronikus eszközön is.

Helyes számla kibocsátása Kérdés

Kereskedelmi vállalkozás pénztárgépet használ. A vevők egy része ún. kézi számlát kér. A vállalkozás a készpénzes vásárlást rögzíti a pénztárgépben, majd a nyugta mellé tűzi a kézi számla egy példányát az árbevétel-duplázás elkerülése érdekében. Az egyidejű adatszolgáltatásnál a kézi számláról kell adatot szolgáltatni, ha eléri a 100 000 Ft áfatartalmat?

Pénztárgéphasználat Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy magánszemély szálláshely-szolgáltatási tevékenységet végez, pénztárgéphasználatra kötelezett lenne, de helyette a számlánkénti tételes adatszolgáltatást választotta. Ugyanennek a magánszemélynek van egy kft.-je, amely gyermekquad bérbeadással szeretne foglalkozni (TEÁOR: 7721), ami szintén pénztárgépköteles tevékenység. Mivel itt nem tud minden esetben számlát kiállítani és ezáltal tételesen adatot szolgáltatni a NAV felé, ezért kénytelen lesz pénztárgépet vásárolni. Kérdésem az lenne, hogy ez esetben használhatja-e ugyanazt a pénztárgépet a szálláshely szolgáltatás (amit magánszemélyként végez), és a quad bérbeadás ( amit a kft. végez) esetén? Köszönettel: Erdélyi Andrea

Piaci kiskereskedelem, pénztárgép Kérdés

T. Cím! Egyik ügyfelem hívott, hogy adóellenőrzés volt a Fehérvári úti piacon, hol ügyfelem bérel egy 5 m2-es körben ketrecrácsos kis kutricát és gyermekruházati cikket árul, ott és máshol is néha, már tizenévek óta (TEAOR 4782). Közölték vele, hogy 2017. jan.1. óta neki pénztárgép-kötelezettsége lett volna és feljelentik! Ügyfelem bement a NAV képviseletére ott azt közölték vele, hogy már évek óta kötelezett lenne erre. Ebben a kutricában éppen, hogy egy villanyégő a világítás, mást nem engedett a piacfelügyelet. Ezt a TEAOR számot sehol nem találtam a kötelezettek listáján! Ha mást mond az ellenőr és mást mond a NAV képviselet és más a mi véleményünk is, kinek van igaza? Ja, és ugyanazon a soron egy másik ugyanolyan kereskedőnél, csak Ő papucsot árul, mindent rendben levőnek talált ugyanaz az ellenőr! Kérem szives segítségüket!

Pénztárgép-kötelezettség Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni, hogy a 4729 Egyéb élelmiszer kiskereskedelmi tevékenység pénztárgépköteles-e? Köszönettel: Vallerné Klári

Pénztárgép Kérdés

Tisztelt Cím! Ügyfelem üzletében pénztárgépet használnak és minden tranzakciót beütnek (készpénzes és bankkártyás fizetést is). Amennyiben vásárlójuk számlát kér, akkor online számlázó programmal kiállítanak egy számlát is a vevő részére, melynek megjegyzés rovatába beírják: "Készült a(z) A12345678 adóazonosítójú pénztárgép 227/5 számú nyugtája alapján." Az ilyen megjegyzéssel ellátott számlák napi összegét levonom a pénztárgép napi bevételéből, hogy ne kelljen kétszer adózni utána. Kérdésem, hogy helyes-e ez az eljárás, ha nem, akkor van-e javaslatuk a probléma megoldására? Köszönettel: Horváth Emőke

Megjelent a júniusi VálaszAdó Cikk

Sűrű lesz a nyár a vállalkozásoknak, meg kell felelniük a május végén hatályba lépett uniós általános adatvédelmi rendelet (GDPR) szabályainak, online adatot kell szolgáltatniuk a 100 ezer forint áfatartalmat elérő számlákról, át kell állítani a pénztárgépeket. A vendéglátó, illetve idegenforgalmi cégeknek pedig a szezonális munkák esetében érdemes elmélyülniük az egyszerűsített foglalkoztatásra vonatkozó szabályokban.

Pénztárgépköteles az időszakos utcai árusítás? Kérdés

Tisztelt Szakértő ! Egy kft. a nyári szezonban önkormányzati engedéllyel kitelepül, és az utcán gyümölcsöt árusítana. Az árusításnál nyugtatömböt használna. Áram vételre nincs lehetőség. A nyugtaadás helyes megoldás, az árusítás piaci jellegű? Várom válaszukat. Üdvözlettel

Minden pénztárgépet át kell állítani! Hibás az euróra áttérés dátuma Cikk

Az online pénztárgépeken jelenleg 2020. január 1-je szerepel az euróra történő átállás technikai dátumaként. Tekintettel arra, hogy az euróátállás tényleges dátuma jelenleg ismeretlen, de biztos, hogy a beállított technikai dátumnál későbbi, azt meg kell változtatni – hívja fel a figyelmet tájékoztatójában a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 November
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink