1184 találat a(z) osztalék cimkére
Osztalék és szocho Kérdés
Tisztelt Hunyadiné Szűts Veronika az "osztalék és szocho" kérdésre adott válaszával kapcsolatban szeretném kérdezni, hogy akkor, amikor az osztalékelőleg osztalékká válik, de nyugdíjas tagnak van havi 450 ezer forint megbízási jövedelme a cégénél, akkor is él az a szabály, hogy a magánszemélynek kell a 2019. évről benyújtott bevallásában bevallani és megfizetnie? Válaszát köszönöm! Reményik Anikó
Osztalékért részvény: lejár a határidő a Telekomnál Cikk
Ma lejár a határidő, ameddig osztalékért lehet megvenni a Magyar Telekom részvényeit. Holnap már osztalékszelvény nélkül árulják a papírokat – írja a hvg.hu.
Osztalék szochója Kérdés
Tisztelt Szakértő! 2019. év folyamán 1,5 millió forint osztalék kifizetését határozta el a társaság magánszemély tulajdonosa részére. A magánszemély másik társaságban várhatóan éves szinten 4 millió 680 ezer forint munkabért fog kapni egy kivás társaságtól. Kérdésem az lenne, hogy kell-e az osztalék után szochót fizetni? Ha nem, akkor nyilatkozhat-e, hogy a jövőben elért jövedelmei alapján éves szinten várhatóan nem kell szochót fizetnie? Köszönettel: Budai Krisztina
Ismét kap osztalékot a költségvetés az MNB-től Cikk
A Magyar Nemzeti Bank 2018. évi eredménye 47,8 milliárd forint volt, így a 2013 óta megkezdett ciklust folytatva a jegybank a tavalyi évben is nyereségesen működött.
Osztalék vagy osztalékelőleg? Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. 2019. 03. hóban dönt a 2018. évi mérleg elfogadásáról és osztalék kifizetéséről. Ha 2019 februárban eszközöl kifizetést a tagnak, ez minek minősül? Ez osztalékelőleg már a 2019. évre, mivel nincs még elfogadó határozat a 2018. évre vonatkozóan vagy lehet 2018. évre már osztaléknak minősíteni és így osztalékkifizetés? Szíves válaszuk köszönöm!
Külföldi tag osztalékfelvétele Kérdés
Tisztelt Szakértő! Külföldi – EU tagállami – természetes személy tag részére kifizetett osztalékot terheli-e szociális hozzájárulási adó 2019. évben? A tag nem vesz fel jövedelmet Magarországon, csak osztalékot. Mi vonatkozik arra az esetre, ha ez a külföld személy saját jogú nyugdíjas egy másik tagállamban. Van-e szociális hozzájárulás felső határ az esetében? 2018. évben az ehotörvény 5. § (3) alapján a másik tagállamban biztosított személy jövedelme után nem kellett egészségügyi hozzájárulást fizetni, így az osztalék után sem. Ezt a kivételt a törvényben nem találom. Köszönöm válaszát.
Osztalék szociális szövetkezetnél Kérdés
T. Cím! Szociális szövetkezetnél az igazgatóság elnöke vehet-e fel osztalékot? Kettős könyvvitelt vezet, eredmény után társasági adót fizet. Válaszát köszönöm.
Osztalékká vált osztalékelőleg Kérdés
Tisztelt Adózóna! Tavaly cégünk osztalékelőleget fizetett tagjainak. Az előleg teljes összege osztalékká vált, de szja-t nem kell fizetnünk, mivel azt már az előleg fizetésekor levontuk, befizettük. Kérdésünk: hogyan kell az osztalékká vált összeget szerepeltetni a 08-as bevalláson? Egyáltalán szerepeltetni kell?
Elengedett osztalék Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az „A” belföldi gazdasági társaság 100 százalékban tulajdonosa a „B” belföldi gazdasági társaságnak. 2018. májusban az „A” társaság jóváhagyott a „B” társaság részére osztalékot, amit a „B” társaságban elő is írtak bevételként 2018-ban, majd a társaságiadó-alap csökkentésre került ezzel az összeggel a társasági adótörvény 7. § (1) g) pont 1. alapján. Egyéb okból nem a teljes jóváhagyott osztalék került kifizetésre, hanem egy része még 2018-ban elengedésre került. Jól értelmezzük-e a jogszabályt (társasági adótörvény 29/Q § (3) alapján), hogy ezzel az elengedett követeléssel a „B” társaságban nem kell emelni az adóalapot (az osztalékot fizetőnél ez a tétel bevétel, de csökkenteni lehet vele a társasági adó alapját a tao-törvény 29/Q § (3) alapján)? Illetve lehet-e probléma abból, hogy ugyanabban az évben jóváhagyják az osztalékot, majd néhány hónappal később elengedik azt? Köszönette.
Katás bt. osztalékelőleget/osztalékot kap Kérdés
Katás, bevételi nyilvántartásos bt. osztalékelőleget és osztalékot kap. Melyiket kell a katabevallásban bevallani? Osztalékelőleget (pénzforgalmi szemlélet), vagy csak az osztalékot (mert esetlegesen lehet visszafizetési kötelezettség is)? Köszönöm a választ.
Osztalék, árfolyamnyereség: a szochofizetés felső határa Cikk
Mikor, mennyi jövedelem után kell megfizetni 2019-ben a szociális hozzájárulási adót egyes juttatások (egyebek mellett vállalkozásból kivont jövedelem, értékpapír-kölcsönzésből, árfolyamnyereségből származó jövedelem, osztalék és vállalkozói osztalékalap) esetén?
Svájci állampolgár Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy svájci állampolgár, aki a svájci szabályok szerint öregségi nyugdíjasnak számít, Magyarországon céget (kft.-t) alapított. Az ügyvezetést tagi jogviszonyban látja el, magyar adóazonosító jellel rendelkezik. Az lenne a kérdésem, hogy milyen havi adó- és járulékfizetési kötelezettségek terhelik? Vonatkoznak-e rá, a minimálbér utáni kötelező járulék terhek fizetése? Amennyiben az ügyvezetést munkaviszony kereteiben látná el, úgy milyen adó- és járulékfizetés terhelné? Amennyiben a vállalkozásból osztalékot venne fel, úgy ebben az esetben milyen adókötelezettséggel kell számolni?
5 milliárd forint osztalékot fizet Mészáros Lőrinc cége Cikk
Az Opus Global Nyrt. leányvállalata, a Mészáros Építőipari Holding Zrt. közgyűlése 5,12 milliárd forint összegű osztalék kifizetéséről döntött az anyavállalat részére – tájékoztatta a befektetőket az Opus.
Nyugdíjas munkavállaló tulajdonos osztaléka Kérdés
Tisztelt Szakértő! A cég kivásként adózik. Egyik tulajdonosa nyugdíjasként munkaviszonyban áll a céggel. Osztalékot szeretne kivenni, de nem világos, hogy az osztalék utáni szochót hogyan kell esetében megfizetni. A cég a kiva miatt egyáltalán nem fizet szochót, és mint nyugdíjasnak, a munkavállalónak sem kell szochót fizetnie. Ebben az esetben hogyan működik a szochohatár? Válaszát előre is köszönöm.
Osztalék szochója 2019 Kérdés
Tisztelt Szakértő! A szociális hozzájárulási adóról szóló 2018. évi LII. törvény 29. § (2) bekezdése értelmében a természetes személy nyilatkozhat arról, hogy az 1. § (1)-(3) bekezdése és 1. § (5) bekezdés a)-d) pontja szerinti jövedelmeinek összege várhatóan eléri az adófizetési felső határt. Ha például 2019 áprilisában kerülne sor az osztalék kifizetésére, és a magánszemély a fentebb említett nyilatkozatot adná le a kifizető részére, de a munkabérének bruttó összege majd csak a 2019. májusi munkabérrel haladja meg a 149 ezer forint 24-ét, akkor sem kell szociális hozzájárulási adót fizetni az osztalék után? Vagy csak abban az esetben nem kell, ha már meghaladta a határt? Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszát!