33 találat a(z) munkahelyi baleset cimkére
Kié a táppénz ügye Kérdés
Felmondás táppénz alatt Kérdés
Tisztelt Szakértő! Munkavállalónk 2019. december 04. óta áll munkaviszonyban, 6 hónapos próbaidővel. Négy nap után munkahelyi baleset érte, azóta sem dolgozik. Szeretnénk felmondani a neki. Azonnali hatályú felmondással próbaidő alatt megtehetjük-e ezt, ha igen, akkor is csak a táppénz lejárta, keresőképesnek nyilvánítás után tudjuk kiléptetni, és addig munkaviszonyban kell tartani, illetve fizetni a táppénzt? Köszönöm szépen!
Halálos munkahelyi baleset Debrecenben Cikk
Munkavégzés közben meghalt egy földmunkagéppel dolgozó férfi Debrecenben – közölte a Hajdú-Bihar Megyei Rendőr-főkapitányság kedden a rendőrség honlapján.
Van, ahol már 4 napos a munkahét Cikk
Az online végezhető új szakmák megjelenése és a munkavállalók preferenciáinak változása nyomán Magyarországon is előtérbe került az otthoni munkavégzés.
Munkahelyi baleset Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem a következő lenne, egyszerűsített foglalkoztatásban alkalmazott munkavállaló heti 2 nap munkára. Munkahelyén balesetet szenved, ilyen esetben a munkáltatónak milyen kötelezettségei vannak (például: jegyzőkönyv felvétele)? A munkavállaló hova fordulhat, ha maradandó sérülése lett a balesetből? Válaszát köszönöm
Munkavállaló balesete munkahelyi baleset-e? Kérdés
Tisztelt Szakértö! Vállalkozásunk nemzetközi szállítmányozással foglalkozik. Kamionsofőrjeink jellemzöen 2-3 heti folyamatos kinttartózkodással végzik munkájukat. Két kérdésem lenne. Az egyik sofőr a 4 és fél óra vezetési idöszakot követöen szünetet tartott. Elment tusolni, ahol sajnos elcsúszott, elesett, és eltörött a csuklója. A másik sofőrünk a kötelezö heti 45 órás phenőidejét töltötte Ausztriában, amikor is a kamionjához ment cigarettáért, kapaszkodás közben visszaesett, és elszakadt az Achilles-ína. Kérdésem: mindkét esetben üzemi balesetröl beszélünk? Válaszukat elöre is köszönöm. Tisztelettel: Oroszné Stubenvoll Éva
Vigyázat, egyre több a munkahelyi baleset! Cikk
Május elsejét követően e-mailben, illetve személyesen minden pénteken segítséget kérhetnek a Munkástanácsok Országos Szövetségétől (MOSZ) a munkahelyi balesetet szenvedő munkavállalók – mondta Palkovics Imre, a szakszervezet elnöke kedden az M1 aktuális csatornán.
A Kúria fontos döntései munkavédelmi ügyekben Cikk
A Kúria az elmúlt hónapokban több olyan döntést is hozott, amelyek a munkáltató munkahelyi balesetért való felelősségét, illetve a kimentési lehetőségek határait vizsgálják. Ezen döntésekből mutatjuk be a legfontosabbakat.
Többes jogviszony, táppénz, munkahelyi baleset Kérdés
Cégünk részmunkaidőben foglalkoztat munkavállalót, akinek van főállása (heti 10 órában). A munkavállalóval főállásában munkahelyi baleset történt. Nálunk hogy kell számfejteni? Ki kell adni itt is a betegszabadságot? Jár neki erre a jogviszonyára tekintettel is táppénz, hisz a munkahelyi baleset nem nálunk történt? Ha igen, a táppénz igényléshez csak fénymásolt papírokat tudnánk beadni, hisz a másik munkahelyén adja be az eredetieket. Nekünk is kell fizetni az 1/3-t? Segítségüket köszönöm
Tao adóalap-növelő tétel Kérdés
Tisztelt Szakértő! A segítségét szeretném kérni. Munkahelyi balesetből eredően a Nyugdíjbiztosítási Igazgatóság havonta társadalmi ellátás megfizetésére kötelezte cégünket. Azt szeretném megkérdezni, hogy ez tao adóalap-növelő tétel? Előre is köszönöm szépen a segítségét!
Úti baleset Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyik munkavállalónk motorral ment haza a munkából. Egyik vasúti átjárót nem a megfelelő sebességgel közelítette meg, így oldalra borult, és kórházba vitték a mentők. Kérdésem igazán nem is arra irányul, hogy úti baleset volt-e ez a baleset, hiszen a munkából lakásra menet a legrövidebb útvonalon közlekedve történt, hanem arra, hogy lehet-e neki magasabb összegű, 90 százalékos táppénzt folyósítani? Ezt azért kérdezem, mert a törvény kimondja, hogy az, aki a sérülését szándékosan okozta, az egészségbiztosítás baleseti ellátásaira nem jogosult. Véleményem szerint annak, aki egy vasúti átjárót nem a kellő sebességgel közelít meg – erről egyébként rendőrségi határozat is van – annak ellenére, hogy a KRESZ szabályaival tisztában van, felróható némi szándékosság, még akkor is, ha nem a baleset volt a célja. Valószínűleg, ha nem megy olyan sebességgel, mint amilyennel közlekedett, akkor a baleset sem történik meg. Kíváncsi vagyok a véleményére. Köszönettel.
Felmondás próbaidő alatt: vannak-e védett személyek? Cikk
A munkavállaló munkahelyi balesetet szenvedett próbaidő alatt, beleszámít-e a próbaidőbe a táppénzen töltött idő – kérdezte olvasónk. dr. Hajdu-Dudás Mária munkajogász szakértőnk válaszolt.
Próbaidős dolgozó munkaviszonyának megszüntetése Kérdés
Több fórumon azt olvastam, hogy a rendes táppénz alatt is csak akkor szüntethetik meg a munkaviszonyt, amikor a dolgozó először munkába áll. A lányom közalkalmazottként dolgozott, leforrázta magát a munkahelyén, a próbaidő lejárta előtt egy héttel közölték, hogy a próbaidőn belül megszüntetik a munkaviszonyát. Én úgy gondolom, hogy a munkahelyi balesetnek is bele kellene számítani a próbaidőbe, ami lejár, mire munkaképes lehetne, így automatikusan véglegesíteni kellene. Sajnos sem a munka törvénykönyve, sem a tb-törvény nem tér ki ilyen esetekre, sem arra, hogy táppénz alatt fel lehet mondani a dolgozónak. Hol vannak ezek a dolgok leírva, tudnának ebben segíteni? Köszönettel Wolfné Balák Ágnes
Egyszerűsített foglalkoztatott – munkahelyi baleset Kérdés
Tisztelt Szakértők! Mezőgazdasági idénymunkás egyszerűsített foglalkoztatottunk munkahelyén balesetet szenvedett. A foglalkoztató kéthetente "keresetkiegészítésként munkából való kiesés következtében fájdalomdíjat" állapított meg. Kérdésünk: milyen és mekkora összegű járulékokat, és milyen és mekkora összegű közterheket kell mind a munkáltatónak, mind a munkavállalónak megfizetnie a pénz átadásakor? Köszönöm.
Munkaviszony megszüntetése próbaidő alatt Kérdés
Tisztelt Szakértő! Abban szeretném a segítségüket kérni, hogy van egy problémás dolgozónk, január közepén vettük fel, akit még a 3 hónap próbaidő letelte előtt elbocsátottunk. Ez a dolgozó szinte végig beteg volt, először megfázott, majd elkapott egy vírust. Február közepén pedig munka közben "gyanús körülmények között" leesett a lépcsőn. Azért volt gyanús, mert egyik kollégája ott állt mellette, és látta, hogy a talaj nem volt csúszós, megfelelő cipő volt rajta. A kórházban azt mondták, kibicsaklott a térde. Igazából semmilyen komoly orvosi kezelést nem kapott ezt követően, még március végéig egyéb balesetként vette fel az orvos. Majd március végén volt egy szívműtétje 4 napot volt kórházban. Másoktól hallottuk, hogy a tervezett szívműtétjéig akarta kihúzni betegállományban az időt. Most azért fenyegetőzik perrel, mert azt mondták neki, hogy mivel munkabalesetet szenvedett, nem is lehetett volna megszüntetni a munkaviszonyát próbaidő alatt sem. Ez a nő kétnaponta telefonál, és előáll valamivel, fenyegetőzik, kártérítést követel. Az orvosi igazolásait 4 különböző orvos állította ki. Kérdésünk az lenne, hogy jogszerű volt-e a kiléptetés, és, hogy egy ilyen helyzetben mit tehet egy munkáltató? Kérhet-e felülvizsgálatot a baleset miatt? Meddig vagyunk kötelesek a munkavállalónak referálni állandóan, ami már szinte erőszakos zaklatás lesz lassan? Hogyan lehet ezt leállítani? Köszönettel: Krcsik Eszter