112 találat a(z) megtakarítás cimkére
Ezért kiszolgáltatottak a magyar nyugdíjasok Cikk
Magyarországon a legtöbb 65 év feletti lakos szinte kizárólag az állami nyugdíjra bízza magát, és a lakosságnak mindössze 3 százaléka rendelkezik nyugdíjcélú megtakarítással OTP Önkéntes Nyugdíjpénztár számításai szerint.
Bajba kerülhet, ha igazolatlan pénzt fizet be bankszámlájára Cikk
Megtakarításaiból és kölcsönből fizetett bankszámlájára, állította az adózó. Az adóhatóság viszont azt egyéb jövedelemnek minősítette, és az összegre adót, bírságot és késedelmi pótlékot szabott ki. Az ügy a Kúriánál kötött ki.
Van megtakarítható pénze? Így hizlalhatja még jobban! Cikk
Hová érdemes tenni megtakarítható pénzünket: betétbe, lakástakarék-pénztárba, nyugdíj-előtakarékossági számlára, Start számlára vagy önkéntes pénztárba? Az egyéni élethelyzetek mellett érdemes az egyes befektetési formák előnyeit is mérlegelni.
Nehéz évek várnak a jövő nyugdíjasaira Cikk
Ma van az idősek világnapja. Táboruk, népességen belüli arányuk rohamosan nő, miközben a járulékfizetők aránya csökken, ezért a jövő nyugdíjasai a mostaninál kisebb állami ellátásra számíthatnak.
Ezért nem tudnak spórolni a magyarok Cikk
A magyar lakosság több mint fele úgy gondolja, hogy nincsenek felesleges kiadásai, így nincs lehetősége az előgondoskodásra - derül ki egy friss felmérésből.
Így is spórolhatnak a magyar nyugdíjasok Cikk
A nyugdíjasok csaknem kétharmada saját lakásának a felújítására spórolna – derül ki az OTP Lakástakarék felméréséből, amely azt vizsgálta, milyen lakáscéljai vannak az idősebb korosztálynak. A válaszadók közel felének a lakásában semmilyen felújítási munkát nem végeztek az elmúlt 10 évben.
Hová tegyük megtakarításainkat? Szakértői Kommentár
Augusztusban tovább folytatódott a betéti pénzek befektetési alapokba való áramlása – egyébként már júliusban is 193 milliárd forintot vett ki a lakosság a betétekből. Ez több tényezővel magyarázható, de ebben szerepet játszanak a változó adószabályok és a csökkenő hozamok, illetve növekvő banki költségek is. Cikkünkben annak járunk utána, hogy az adóváltozások mire ösztönzik a lakosságot, s racionális-e a megtakarítók magatartása.
Kamatadó és eho-mentesség megtakarításokra Cikk
Hoögyan számoljuk adómentességet a hosszú távú megtakarításoknál? Olvasói kérdésre Surányi Imréné, az Adózóna szakértője válaszol.
Párnaciha vagy bankbetét? – avagy a megtakarítások, befektetések védőhálója Szakértői Kommentár
Kell-e aggódnunk a megtakarított pénzünk biztonságáért? – kérdezik sokan (már akinek van miért aggódnia). A bankvilágot kárhoztató hangulatban nem csoda, hogy vannak, akik a különféle betétekbe, befektetésekbe elhelyezett, többnyire érdemleges kamatot, nyereséget már alig hozó biztonsági tartalékaik menekítését fontolgatják a titkos házi kasszákba. Mit mondanak a jogszabályok?
Hogyan alakítható át a nyugdíj-előtakarékossági befektetés tartós befektetéssé? Szakértői Kommentár
Mielőtt a tartós befektetésből származó jövedelemre vonatkozó kedvezményes adózás hatályba lépett, a tartós megtakarítások ösztönzésére már érvényben volt a nyugdíj-előtakarékossági konstrukció. Ennek lényege, hogy a hozzáfűzött kedvezmények csak a nyugdíjas kor elérésével válnak véglegessé, sőt kemény szankciókkal jár, ha valaki korábban veszi fel az ilyen megtakarítását. Amióta azonban lehetőség van tartós befektetési szerződések kötésére, arra is van mód, hogy a nyugdíj-előtakarékossági számlával rendelkezők e megtakarításukat tartós befektetéssé alakítsák, és ezzel már három, illetve öt év után elnyerjék a kedvezményeket.
Mi a következménye a tartós befektetés megszűnésének? Szakértői Kommentár
A tartós befektetésből származó jövedelem a személyi jövedelemadóról szóló törvény szerint egy megkülönböztetett, tartósan lekötött megtakarításból származó jövedelemfajta, amely után meghatározott feltételek teljesülése ötévi lekötés után nincs adó, háromévi lekötés után 10 százalék az adó. De mi mit kell tudni az olyan esetekről, amikor a valaki kénytelen a megtakarítását felhasználni még azelőtt, mielőtt megilletné az adómentesség? Mi a teendő, ha valaki folytatná a tartós lekötést?
Kevés magyar készül a nyugdíjas évekre Cikk
A 35 éven felüli aktív alkalmazottak 20 százaléka foglalkozik azzal, hogy miből él meg nyugdíjas korában, míg 59 százalékuk nem szentel komolyabban figyelmet arra, hogy felkészüljön nyugdíjas éveire - derül ki az Aegon Magyarország megbízásából a BellResearch által készített felmérésből, amelynek megállapításait a biztosító közölte.
Rezsire költjük, amit az adóváltozásokkal nyerünk Cikk
A magyar háztartások csupán 17,5 százaléka képes megtakarítani, emiatt nehezen tudják kivédeni a negatív külső körülményeket, mint például a mostani frankerősödést - áll a Raiffeisen Bank és a GFK közös felmérésében.
Reálhozamok kifizetése: ki az, aki a legnagyobb hasznot húzza ebből? Cikk
Érzékelhető elmozdulás figyelhető meg a magyarok öngondoskodási attitűdjében – állapítja meg friss körképében az Union Biztosító. A személyijövedelemadó-változásnak, valamint a magán-nyugdíjpénztári rendszer átalakulásának köszönhetően a lakosság körében ismét „divatba jöttek” a hosszú távú megtakarítások. További impulzust adhat a folyamatnak a magánnyugdíj-pénztári reálhozam következő hónapokban várható kifizetése. A tendencia egyik fő haszonélvezője a megtakarítási célú életbiztosítás lehet.
Nem lesz elég a nyugdíj a megélhetésre Cikk
A Generali Biztosító által végzett vizsgálat szerint a megkérdezettek 62 százaléka gondolta úgy, hogy a nyugdíja nem lesz elegendő a kívánt színvonalú életvitelre, és csak 5 százalékuk vélte azt, hogy megfelelően tud megélni a nyugdíjából.