480 találat a(z) megbízási jogviszony cimkére

Megbízási jogviszony órabérben Kérdés

Tisztelt Szakértő! Segítséget szeretnék kérni. Egy cég megbízási jogviszony keretében nettó óradíjat szeretne megállapítani, havi elszámolással számfejtve. Kérdésem: megbízási szerződésben, megbízási jogviszonnyal biztosítási alapot képező bevétel (bejelentési kötelezettséggel), óradíj ebben az esetben elfogadható-e? Segítségét előre is köszönöm!

Így lehet egyszerre több munkahelyen dolgozni Cikk

A munkaerőhiány következtében egyre több munkavállaló létesít egyidejűleg több munkáltatóval munkaviszonyt. Ez a döntés pedig – rövidtávon legalábbis – mindkét félnek előnyös. A munkáltató munkaerőhiánya ideiglenesen orvosolható, a munkavállaló pedig többletbevételhez jut. Nézzük, mire kell a feleknek ezzel összefüggésben figyelniük!

Egészségügyi szolgáltatási járulék Kérdés

2019.01.01-től kell-e egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetni, ha igen, melyik jogviszony alapján? – saját jogú nyugdíjas egyéni vállalkozó, valamint a saját kft.-jében az ügyvezetői teendőket a társasági szerződésben rögzítettek alapján megbízási díj ellenében látja el, de juttatást ezért nem kap. – saját jogú nyugdíjas egyéni vállalkozó, aki a saját kft.-jében heti 36 órában munkaviszonyba dolgozik és e munkaviszony keretében látja el az ügyvezetői teendőket is. köszönettel

Megbízási jogviszonyban betegszabadság vagy táppénz Kérdés

Tisztelt Szakértő! Megbízási jogviszonyban álló, rendszeres, 123 ezer forint havi jövedelemmel rendelkező személy ideiglenesen munkaképtelen lett, de a megbízó nem hajlandó neki fizetni semmit a kieső időre. Ebben az esetben a megbízottnak jár-e betegszabadság vagy táppénz? Üdvözlettel: Szabó Attila

Egyszemélyes kft. tagja milyen formában dolgozhat a saját cégében? Kérdés

1.) Egyszemélyes kft. tagja külföldön bejelentve dolgozik egy hónapban kettő hetet, és amikor hazajön, akkor a másik kettő héten a saját kft.-jében szeretne dolgozni. Lehet-e alkalmi munkavállalóként alkalmazni vagy más megoldást kell keresni? 2.) Ugyanezen cég ügyvezetője (máshol napi 6 órában dolgozik, nem tagja a fenti cégnek) ingyenesen elláthatja-e megbízási jogviszonyban az ügyvezetői teendőket, ha igen, akkor járulékot kell-e fizetni a fel nem vett jövedelem után?

Átlagos statisztikai létszám meghatározása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Konkrét kérdésem: egy kft.-ben "A" munkaviszonyos állományban van 2018.01.01-től, 2018.02.23-tól táppénzen 2018.10.07-ig, majd 10.08-tól cseden 12.31-ig. Ugyanez a dolgozó ugyanitt megbízási díjjal 02.01-től 04.15-ig. "B" dolgozó 2018.02.01-től 04.15-ig állományban. "C" dolgozó 2018.06.19-től 12.31-ig foglalkoztatva. Mennyi az átlagos statisztikai létszám? Mindenki 40 órás. Megbízásos jogviszony után is járulékfizetés történt. Köszönettel.

Jogi tevékenység továbbszámlázása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. ("A" cég) jogi tevékenységet számlázott tovább két másik kft.-nek ("B és C"). A továbbszámlázó cégnek ("A" cég) sem a tevékenységi körében, sem a tulajdonosai, sem az alkalmazottai között nem szerepel jogi végzettségű személy. E tevékenységről egy velük megbízási szerződésben álló ügyvéd számláz be a cégnek ("A "cégnek) .... forintért, amit "A" cég továbbszámláz – közvetített szolgáltatásként – "B" és "C" cégnek, jóval magasabb összegért, mint a bekerülési érték. Kérdésem a következő: helyes-e ez így, a jogi tevékenység továbbszámlázása nem kötött-e feltételekhez (például alkalmazotti jogviszony a jogásszal)? A nagyarányú értékkülönbözet megvédhető-e, vagy ez teljesen szabályellenes? Válaszát köszönöm!

Nyugdíjas társas vállalkozó Kérdés

Tisztelt Szakértő! Létesíthet-e a nyugdíjas többségi tulajdonos a saját kft.-jével megbízási jogviszonyt vagy részmunkaidőben munkaviszonyt? Jelenleg ügyvezető, de a későbbiekben tanácsadóként szeretne részt venni a vállalkozásában. Milyen jogviszonyban célszerű vagy lehet heti két alkalommal munkát végeznie? Válaszát köszönöm.

Megbízási jogviszony – biztosítási jogviszony Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szakképzettséget igénylő feladat ellátására (nappali képzés során oktatás) kötött megbízási jogviszonyban a biztosítási kötelezettség megállapításánál a minimálbért kell alapul venni, nem a garantált bérminimumot? Köszönöm válaszát.

Bt -beltag megbízási jogviszonyban és munkaviszonyban Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy bt. beltagja a társaság ügyvezetését megbízási jogviszonyban látja el a társasági szerződés szerint. Emellett olyan tevékenységet végez a cég, amihez szakképzettség kell, ez a szakképzettség a beltagnak van meg. Kérdésem, hogy lehet-e a beltag a saját cégében egyszerre megbízási jogviszonyban (megbízási díj ellenében) és 8 órás munkaviszonyban is az adott szakképzettséget igénylő tevékenység ellátására? Máshol már megszűnt a munkaviszonya. Ha lehet, ki köt vele munkaszerződést? Saját maga vagy esetleg a kültag, bár ő nem vesz részt a cég életében tevékenyen. Köszönöm a segítségét! Tisztelettel: L. Andrea

Készpénzjuttatás adóterhe Kérdés

A NAV tájékoztatója alapján 2018. december 31-ét követően a munkáltató által a munkavállalónak nyújtott készpénzjuttatás a felek közötti jogviszonyból származó jövedelemnek minősül, így a magánszemély nem önálló tevékenységéből (munkaviszonyából) származó jövedelmeként viseli a közterheket. Kérdezem, hogy ez azt jelenti-e, hogy az összevont adóalapba tartozó jövedelemként viselkedik a készpénzjuttatás? Amennyiben igen, akkor a 2019-ben Mt. szerinti jogviszony alapján foglalkoztatott nyugdíjas munkavállalókat milyen közteher terheli? Az lehetséges, hogy az Mt. szerinti munkaviszonyban álló munkavállalók esetében a nyugdíjas, illetve a nem nyugdíjas munkavállalót más-más adó terheli?

Nyugdíjas megbízási jogviszonyban 2019-ben Kérdés

Cégünk megbízási jogviszonyban foglalkoztat egy nyugdíjas, nyugdíjkorhatárt betöltött személyt. Kérem, erősítsék meg, hogy 2019-ben a megbízási jogviszonyban foglalkoztatott nyugdíjastól az szja mellett továbbra is nyugdíjjárulékot és 4 százalék természetbeni egészségbiztosítási járulékot kell levonni a járulékalapot képező jövedelemből.

Megbízási jogviszony bejelentése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk megbízási szerződést kötne egy magánszeméllyel, aki máshol munkaviszonyban áll. Várhatóan éven túli időszakra. A kifizetést negyedévente tervezzük, amely meghaladja a minimálbér havi összegének 30 százalékát. Kérdésem, hogy elég jelenteni a 18T1041-es és a 1808-as bevalláson a kifizetés napjára a megbízási jogviszonyt, majd kijelenteni és a következő negyedéves kifizetéskor ismét bejelenteni, vagy a szerződés megkötésekor bejelentem a T1041-es nyomtatványon majd a 1808-as bevallásokon a kifizetés hónapjában bevallom az összegeket, amikor nem történt kifizetés nullás lesz a 1808-as? Köszönöm válaszát!

Nyugdíjemelés megbízási díj alapján Kérdés

Kérdésem, hogy a nyugdíjemelés mértéke csak a levont szja-tól függ, vagy a foglalkoztatás formájától – például munkaviszony vagy megbízási jogviszony – is?

2019 évi adók és járulékok Kérdés

Milyen adókat és járulékokat kell fizetni megbizási jogviszony alapján dolgozó nyugdíjas ügyvezetőnek a kivét után. (Tulajdonos is az ügyvezető.) Megkapja-e továbbra is a befizetett nyugdíjjárulék után a 0,5 százalék nyugdíjemelést? Válaszukat köszönöm.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 November
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink