191 találat a(z) megbízás cimkére

Táppénz Kérdés

Egy egyszemélyes kft. ügyvezetője és tulajdonosa heti 36 órás munkaviszony alapján látja el a vállalkozásban a feladatait. Ügyvezetőként 0 forintot kap megbízási szerződés alapján. Több mint egy éve táppénzen van. (A táppénzt a munkaviszony alapján kapta.) A táppénz folyósítása már lejárt, de táppénzes papírokat még kap. Hogyan van a biztosítása? Kell-e fizetnie járulékokat? Ha igen, mi az alapja? (A cégben van alkalmazott, aki a munkát ellátja.)

Külföldi megbízó – magyar magánszemély – külföldi alvállalkozó Kérdés

Tisztelt Szakértő! Magyar magánszemély vagyok, korábbi üzleti tevékenységből származó kanadai és németországi kapcsolatokkal. - Egy kanadai vállalkozás meg szeretne bízni azzal, hogy a tulajdonában lévő ingatlan értékesítéséhez megkeressem a megfelelő németországi ingatlanközvetítőt. A megbízási szerződés értéke 10.000,- EUR, melyet a megbízó a számlámra átutal. - A feladat végrehajtásához egy németországi tanácsadó közreműködését venném igénybe. A tanácsadó a nevemre 9 500,- EUR értékű számlát állítana ki, melyet a megbízó által küldött összegből kifizetnék. - A maradék 500,- EUR a megbízási díjam. Az ügylet teljesen egyedi, ebben az adóévben nem fordul elő több alkalommal, hozzátéve, hogy ebben az évben ezen kívül semmilyen egyéb adóköteles jövedelmem sincs. Kérdéseim: 1. A magyar előírások szerint van-e egyáltalán lehetőségem a fenti feladat magánszemélyként történő elvégzésére? 2. Megfelel-e, hogy a feladatot megbízási szerződéssel látom el? 3. Összevezethetem-e a bevételt és a kiadást oly módon, hogy az adóalapot csak a különbözet képezze? 4. Milyen adó- és járulékfizetési kötelezettségem keletkezik, illetve ezeket milyen módon kell megfizetnem? Válaszukat köszönöm. Tisztelettel: Szegedi Gábor

Tud róla, hogy társas vállalkozó? Ezen múlnak a járulékai Cikk

Ügyvezetők társadalombiztosítási közteherfizetésekor több válaszomban is írtam, hogy ha a kft. vagy a bt. tagja megbízásban ügyvezetést lát el – és egyéb személyes közreműködése nincs, azaz nem áll tagsági jogviszonyban – akkor társas vállalkozónak minősül. Többen kérdezték, hogy miért szerepeltetem a válaszban azt a feltételt, hogy egyéb személyes közreműködése nincs, azaz nem áll tagsági jogviszonyban. Alábbi cikkben a fenti szabály részletes magyarázatát olvashatják.

Nyugdíjasnak megbízás vagy alkalmi munkavállalás? Cikk

Egyesületünknél a hímzőtanfolyam oktatójának nyugdíjas magánszemélyt kértek fel egy speciális hímzés megtanítására. A képzés mintegy 80-100 órában történik. Az oktatónak nincs vállalkozói igazolványa és egyéb számlaadásra sem képes. Alkalmi munkavállalási vagy megbízási szerződéssel helyes foglalkoztatni? Olvasónk kérdésére dr.Radics Zsuzsanna tb-szakértő válaszol.

Megbízás vagy alkalmi munkavállalás? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyesületünknél egy hímzőtanfolyam oktatójának egy nyugdíjas magánszemélyt kértek fel egy speciális népi hímzés megtanítására a résztvevőknek. A képzés kb 80-100 órában történik. Az oktatónak nincs vállalkozói igazolványa és egyéb számlaadásra sem képes. Kérdésem lenne, hogy ennek az oktatónak lehet-e az oktatói tevékenységét alkalmi munkavállalás szerződéssel, vagy megbízási szerződéssel foglalkoztatni? Melyik szerződés a helyes? Válaszát köszönve Tisztelettel. Kérdező

Egyszemélyes kft. ügyvezetője Kérdés

2015. december 14-én alakult az egyszemélyes kft. Az egyedüli tag egyben ügyvezető is. December óta könyvelés nem történt a cégben, mert a könyvelőjük 2 hónapja eltűnt. Viszont január, február hóra 1665, illetve 1608-as bevallást küldött be nullásan. A cég (vegyesbolt) márciusban kezdett kereskedni. Március hónapra beadott a könyvelő 1608-as bevallást, amiben többek között szerepeltette az egyszemélyes kft. ügyvezetőjét is 129 000 ezer forintos jövedelemmel, heti 40 órában sima munkaviszonyban. Az ügyvezető jelenleg nyes-en van és megbízásban látja el az ügyvezetést. Kérdésem: milyen jogviszonyban kell bejelenteni az ügyvezetőt ( szerintem társas vállalkozó), amíg nyes-en van, kell-e a garantált bérminimum utáni járulékait megfizetni? Vagy csak nullásan beadni a rá vonatkozó M-es nyomtatványt? NYES után mi a helyzet? 2015. december 14-ével a T1041-es nyomtatványon visszamenőleg be kell-e jelenteni, illetve be lehet-e?

Sportoló szerződéskötés díja Kérdés

Tisztelt Szakértő ! Sportegyesület átigazolás után amatőr sportolókkal indul a 2016/2017-es szuperligás telebajnokságban. A sportolók, akik más jogviszonyokban biztosítottak (munkaviszony, nappali tagozatos középfokú intézmény tanulója, illetve felsőfokú intézmény nappali tagozatos hallgatója, főállású anya, gyedben részesülő személy) részére egyszeri szerződéskötési díjat fizet az egyesület. Véleményem szerint a kifizetett szerződéskötési díjból származó jövedelem a kifizetés időpontjában lesz adóköteles, amely után 15 százalék szjS-t kell levonjon az egyesület a magánszemélyektől és 27 százalék eho-fizetési kötelezettsége áll fenn a kifizetőnek. Kérem a témában szíves segítségük megadását. Köszönettel:Borsosné Pál Ildikó

Tb végelszámoláskor munkaviszonyban, megbízásban Cikk

Többen kérdezték, kell-e tb-járulékokat fizetni a végelszámoló után, ha feladatát a társaság tagjaként, munkaviszonyban, vagy megbízásban látja el. Dr. Radics Zsuzsanna tb-szakértő válaszolt.

Munkaviszony vagy megbízás, vagy színlelt szerződés. Ne kockáztasson! Cikk

Munkaviszony vagy megbízási jogviszony? Sokan kockáztatnak a több nettó jövedelem reményében. Ám nem érdemes megvárni, amíg az adóhivatal állapítja meg, hogy színlelt a szerződés. Kiszámoltuk és példákkal mutatjuk a különbséget, és azt is, mire figyeljen a munkáltató és a munkavállaló.

Megbízás számla kiállítására Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy budapesti cég megbízna egy vidéki vállalkozást az általa forgalmazott termékek értékesítésével, de ezeket a termékeket nem vásárolná meg a megbízott vállalkozás, hanem a megbízó cég számlázna közvetlenül a vevőknek. A megbízott vállalkozás közvetítői jutalékot kapna az eladott termékek után. Ilyen esetben a megbízó cég adhat-e megbízást a másik vállalkozásnak arra, hogy helyette a számlát kiállítsa az értékesítésről, valamint technikailag ez hogyan történik? Történhet-e úgy, hogy a megbízó cég a megbízott vállalkozás rendelkezésére bocsát egy általa (megbízó által) vásárolt számlatömböt, melyet a megbízott vállalkozás töltene ki, szállítóként a megbízó vállalkozás adatait feltüntetve? Amennyiben nem, úgy mi lenne a helyes megoldás? Válaszát előre is köszönöm.

Statisztikai létszám számítása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Beleszámít-e az átlagos statisztikai létszámba az olyan megbízásos fő, akinek teljes évre szól a megbízása, havi díjazást kap nagyon magas összegben – ő külsős megbízásos ügyvezető –, illetve beleszámít-e az, aki ugyanilyen magas összeggel mondjuk csak 3 hónapot volt folyamatosan? Mit takar az "eseti" szó? Vagy ez szerződéstől függ? Az ügyvezető az folyamatosan van, akkor beleszámít, a 3 hónapos ugye meg csak egy munkafeladat elvégezése kapcsán, így ő csak eseti?

Sürget az idő: az ügyvezetői teendők ellátása az új Ptk. szerint + tb Cikk

Március 15-e nemcsak a kötelező törzstőkeemelés határideje, a kft.-knek dönteniük kell arról is, hogy ügyvezetőjüket milyen jogviszonyban foglalkoztatják. Ismertetjük, hogy ennek során milyen szempontokra és tb-terhekre kell figyelni.

Megbízási jogviszonyból szülni Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem a következő: jár-e megbízási jogviszony után csed majd gyed, ha más jogviszonya nem volt mellette, csak a megbízás körülbelül 18 hónapig? A megbízási díja meghaladja a minimálbér 30 százalékát. Köszönettel! Ildikó

Betéti társaság beltagja, mint katás ügyvezető Kérdés

Szeretném megtudni, hogy ha a bt. 2016. 01. 01-jével bejelentkezik a kata alá, akkor az ügyvezető beltagot a 16T201T űrlapon is be kell jelenteni, ha van neki 36 órát meghaladó munkaviszonya, akkor a bt. is csak 25 ezer forintot fizet havonta? Ha igen, akkor, amikor esetleg a bt. beltagjaként társas vállalkozó lesz, 50 ezer forintot fizet, de őt hány órára és milyen jogviszonnyal lehet foglalkoztatni (alkalmazott, társas vállalkozó vagy megbízás), és mennyi bért kell neki számfejteni? Mennyi a számfejtett bére minimum, ha csak 36 órás munkaviszony mellett végez tevékenységet, és a bt.-nek csak 25 ezer forint katát kell fizetnie?

Pénztárgép-üzemeltetés Kérdés

Tisztelt Szakértők! Kérem, állásfoglalásukat arra vonatkozóan, hogy társaságunk piacot üzemeltet, a parkolási díjat vállalkozási szerződéssel külső cég, nyugta ellenében szedi be, amivel naponta a pénztárunkban elszámol. 2016-tól tervezzük az online pénztárgép bevezetését, kérdésem az, hogy a piac nevére vásárolt, a piac bevételeit rögzítő pénztárgépet külső megbízott vállalkozó üzemeltetheti-e? Köszönöm szíves válaszukat.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 November
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink