77 találat a(z) kiadás cimkére

Időbeli elhatárolás Kérdés

Tisztelt Szakértő! A vevő és szállító számláknál nincs időbeli elhatárolás, ha a tényleges, számvitel szerinti teljesítés egésze a tárgyévre esik. Ilyenkor a számlát a tárgyévben könyveljük, év végén követelésként, illetve kötelezettségként jelenik meg a beszámolóban. Hogyan kell kezelni az ugyanilyen, a tárgyévet követő évben készpénzzel kiegyenlített számlákat? A pénztárban a következő évben kell könyvelni. Ebben az esetben időbeli elhatárolással tesszük vissza a bevételeket, kiadásokat? Válaszát köszönöm. Némethné T. Krisztina

Alapítvány beszámolója Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alapítványok és egyesületek beszámolóját a 2011. évi CLXXV. törvény rendelkezési szerint kell összeállítani. A törvényszék által adott beszámoló séma tartalmaz olyan sort, melyek részletezésként az összes bevétel és kiadást „ebből: közhasznú tevékenység bevételei / kiadás” alá bontja. Nem találtam a törvényben meghatározást erre a fogalomra. Közhasznú tevékenység az, ami az alapító okiratban szerepel és a nevezett törvény is tartalmazza mint lehetséges közhasznú tevékenységeket. Ettől élesen elkülönül a vállalkozásból származó bevétel és az ahhoz kapcsolódó kiadás, de úgy tűnik, mintha nem ezt gondolná ide a beszámoló. Én úgy értelmezem, hogy ami nem vállalkozási, az a közhasznú közvetlen, esetleg közvetett bevétele/kiadása. Ha nincs vállalkozási bevétele egy alapítványnak, akkor minden kiadása a közhasznú célt szolgálja vagy ezt valahogy másképp kell értelmezni? Van esetleg egy pontosító megfogalmazás, ami ezt pontosabban be tudja határolni? Iránymutatást szeretnék kérni erre vonatkoztatva. Nagyon köszönöm! Üdvözlettel: Halmosi István

Romlott a kormányzati szektor hiánya Cikk

A kormányzati szektor 2017. I–III. negyedéves hiánya az előzetes adatok szerint 139,6 milliárd forint, a GDP 0,5 százaléka volt. 2016 azonos időszakához képest az egyenleg 301,0 milliárd forinttal, GDP-arányosan 1,1 százalékponttal romlott. Az egyenleg változása a kiadásoknak a bevételeknél nagyobb mértékű növekedéséből adódott, jelentette a KSH:

Kiadási/bevételi/szabadságos tömb Kérdés

Tisztelt Adózóna! Érdeklődni szeretnék, hogy a kiadási/bevételi/szabadságos tömböket meddig kell megőrizni? Mikor lehet leselejtezni őket? Köszönettel.

Jelentősen drágul a fuvarozás Cikk

Emeli szolgáltatási díjait a Rail Cargo Hungaria Zrt. és a Waberer's International Nyrt. is – tájékoztatta a Világgazdaságot a két cég vezetője.

Ingatlan bérleti költség és ingatlan kiadásból származó jövedelem szembeállítása Kérdés

Tisztelt Uram / Asszonyom! A kérdésem végén linkelt cikk taglalja az szja törvény 1. paragrafusának azon kitételét, mi szerint az ingatlankiadásból származó bevétel csökkenthető az ingatlanbérletből származő költséggel (bizonyos feltételek teljesülése esetén) A kérdésem az lenne, hogy ez több ingatlanból származó bevétel esetében is igaz-e? Például: Ingatlant bérlek 200 000 forint értékben és két ingatlant adok ki, amelyekből 120 000, illetve 80 000 forintnyi bevételem származik. Helytálló azon értelmezésem, hogy ilyen esetben nem kell adót fizetnem? Köszönettel! NG http://ado.hu/rovatok/ado/kisokos-a-berbeadasbol-szarmazo-jovedelem-adozasarol

Beruházás vagy szolgáltatás? Kérdés

1. A működés során, általában 200 ezer Ft alatti (30-190 ezer Ft között, de van több száz ezer Ft összeg is) filmklip beszerzésére, készíttetésére kerül sor a költségvetési szerv eseményeiről (évente százas nagyságrendben). A készítővel (magánszemély, szervezet) kötött szerződés alapján a tulajdonjogot és korlátlan felhasználási jogot a költségvetési szerv megszerzi. A filmklipet dvd-n, pendrive-on, elektronikus file-ként vesszük át, nyilvántartásba nem kerül. A klipek a honlapon, facebookon stb. médiafelületen a lakosság, az érdeklődők tájékoztatását több évig szolgálják, majd idővel archiválásra, elérhető felületre kerülnek. Mi tekinthető helyes megoldásnak a kiadás elszámolásánál, a klip nyilvántartásánál? 2. Az utóbbi időben előtérbe került, hogy a már üzemelő személyautóra az üzembe helyezését, az aktiválását követően vonóhorog kerül felszerelésre/felszereltetésre. A felmerült (vonóhorog, felszerelési, vizsgáztatási) kiadás elszámolásánál mi tekinthető helyesnek? Beruházás és a jármű bekerülési értékének növelése vagy költségként való elszámolás? Gondolom felújításról nem lehet szó, hiszen az alapeszköz (az autó) gyakorlatilag új.

Céges ingatlan Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy zrt. ingatlanvásárlással és -kiadással kíván foglalkozni. Lehet a zrt. áfás egyéb tevékenységek miatt? Úgy, hogy az ingatlanvásárlás, illetve -bérbeadás adómentes tevékenység maradna. Ebben az esetben viszont az ingatlanra vonatkozó felújításnál sem lehet áfát levonni? Ha eladásra kerülne az ingatlan az szintén adómentes? Előre is köszönöm segítségét.

Lehetőségek és kötelezettségek üzletág átruházásánál Cikk

Hogyan ruházható át az üzletág, milyen kötelezettségek terhelik a feleket? Olvasói kérdésre Hunyadné Szűts Veronika igazságügyi adó- és járulékszakértő válaszolt.

Online pénztárgép – készpénzes kiadások Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérem szíves – esetleg összefoglaló – válaszát az alábbi, online pénztárgépek működésével kapcsolatban: 1. Megteheti-e a vállalkozó, hogy a napi bevételét az online pénztárgép kasszájából a házipénztárba átteszi, illetve a cég bankszámlájára befizeti? 2. Ha az előző kérdésre igen a válasz, akkor milyen számviteli bizonylatot kell kiállítani? Ennek a bizonylatnak szigorú számadásúnak kell lennie? 3. Eszközölhet-e egyéb, más módon kifizetéseket a vállalkozó az online pénztárgép kasszájából (például számlákat, munkabért stb.)? Ha igen, akkor milyen számviteli bizonylatot kell erről a gazdasági eseményről fizetni? 4. Ha a vevő számlát kér a készpénzes vásárlásáról, akkor annak összegét be kell-e ütni az online pénztárgépbe? Hogyan kerülhető el a bevétel duplikációja? 5. Ha a vevő kártyával fizet, akkor akkor annak összegét be kell-e ütni az online pénztárgépbe? Hogyan kerülhető el a bevétel duplikációja? Válaszát előre is köszönöm. Tisztelettel: Szekeres Zsolt

Íróként saját könyv értékesítése/adózása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Főállásban informatikusként dolgozom, mellette van egy evás egyéni vállalkozásom. Írtam egy könyvet, ami hamarosan megjelenik. A kiadó a könyvek egy részét eljuttatja a terjesztőkhöz, a maradékot pedig én kapom meg. Mindent én fizettem! (Nyomda, tördelés, kiadói díj stb...) Ha minden példány elkelne, akkor esetleg kijöhetek nullára, egyébként ráfizetés. (Ha esetleg befut és újra kell nyomni, akkor termelhet nyereséget is...) Szeretném legálisan csinálni az eladást/adózást, de ha lehet, nem szeretnék még jobban ráfizetni, mint amennyire muszáj! Kérem adjon tanácsot, hogy mit tegyek! Egyéni vállalkozóként vagy esetleg magánszemélyként érdemesebb értékesítenem? Számlákat állítsak ki, vagy szerezzek nyugtatömböt, vagy? Ha lehet, lépésről lépésre írja meg nekem a tennivalókat, mert eddig bárkit kérdeztem mindenki mást mondott. Köszönöm szépen előre is!

Saját cd értékesítés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó, aki művészeti tevékenységgel (énekes) foglalkozik, az általa kiadott saját zenéjét tartalmazó cd lemezeket értékesít készpénzben. A kérdésem az lenne, hogy a készpénzes cd eladás számlák után be kell adni a PTGSZLAH nyomtatványt (pénztárgép nincs) akkor is, ha saját zenei termékét értékesíti? Tevékenységnek fel van véve a hangfelvétel-kiadás. Válaszukat előre is köszönöm!

Könyvelés Kérdés

Tisztelt Szakértő! A követlkező kérdésem lenne. A könyvelő nem akarja befogadni 2017.01.24-én a 2016. 12.31-ei teljesítésű marketingszámlát, merthogy nem könyvelhető le, csak önrevizióval. A partnerem, aki kiállította a számlát, állítja,hogy mivel ez kiadás számla (marketing költség), ezért nyugodtan lekönyvelhető 2017. januárban. Kérdésem ez valóban így van? Köszönettel K. Éva

Gyakori katás kérdések Cikk

A kata kedvezményesen adózó bevételi összeghatárának jövő évi megduplázása sokak érdeklődését felkeltette az adónem iránt. A témában portálunkon is szaporodó kérdésekre dr. Verbai Tamás jogász (HÍD Adószakértő és Pénzügyi Tanácsadó Zrt.) által adott válaszokból szemezgettünk.

Lakáskiadás, -bérlés Kérdés

Az adóbevallásban hogyan kell szerepeltetni a lakáskiadás bevételét és a lakásbérlés kiadását magánszemély esetében, amennyiben nem adószámosként végzi. Igénybe kívánja venni a jogszabály biztosította kedvezményt, munkáltatótól nem kap lakhatási támogatást. Munkaviszonyból származó jövedelme mellett ezt kellene beállítani az adóbevallásában. Alkalmazhatja-e a 90 százalékos jövedelemhányadot a bevételnél vagy tételesként lehet csak?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 January
H K Sze Cs P Sz V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink