240 találat a(z) kereseti korlát cimkére
Külföldi munkavégzés és magyar nyugdíj Kérdés
Egyik ismerősöm 2013-tól "előnyugdíjba" mehetett 59 éves korában. 2016-ban betöltötte a rá irányadó nyugdíjkorhatárt, és az ellátása ennek megfelelően át is alakult rendes öregségi nyugdíjjá. 2013-ban nem közölte a magyar nyugdíjfolyósítóval, hogy külföldön munkát végez, márpedig évente a kinti keresete meghaladta az minimálbér 1,5-szeresét. Most a külföldi munkaviszonyában is "elérte" a nyugdíjkorhatárt, és a külföldi nyugdíjbiztosító adatot kíván egyeztetni a magyar nyugdíjbiztosító szervvel. Ha ennek kapcsán kiderül a bejelentési kötelezettség elmulasztása, milyen jogkövetkezményekre számíthat: mulasztási bírság, nyugdíjelvonás? Az "előnyugdíját (2013-2016. között) minden évben azon hónaptól vonnák vissza, amikor a kinti munkavégzésben elérte a plafont? Tisztelettel várom válaszukat! Amberg Éva
Kedvezményes nyugdíj melletti munka Kérdés
40 éves jogosultsági idejére tekintettel nyugdíjassá vált hölgy kisadózóként fizeti a 25 ezer forintos katát. Emellett egy gazdasági társaságból, melyben tulajdonos, munkabért vesz fel a keresetkorlát (legkisebb munkabér havi összegének tizennyolcszorosát meg nem haladó összeg) maximumáig. Kérdésem az, hogy ezt megteheti-e? Nem veszélyezteti-e a kedvezményes nyugdíj elvesztése? Válaszát köszönöm!
Kedvezményes nyugdíj mellett dolgozó nő keresete Kérdés
Tisztelt Szakértő! Következő kérdésemre kérem szíves válaszát: a nők kedvezményes nyugdíja mellett dolgozó 2017. október 4-én elérte a rá irányadó öregségi nyugdíjkorhatárt. Meddig vonatkozik rá a kereseti korlát? Arányosítva október 4-éig vagy ebben az évben még egész évben vagy csak 2018. január 1-jétől kereshet korlátlanul? Köszönettel Erdélyi Jánosné erdelyiteri@gmail.com
Mi számit bele a kereseti korlátba? Kérdés
Katás egyéni vállalkozó bevétele beleszámít-e a munkaviszonyban elért keresetében annak, aki a nők kedvezményes nyugdíjazásával (40 éves munkaviszony) megy nyugdíjba?
Nyugdíj szüneteltetése Kérdés
Tényállás: 2017. január 01-jétől augusztus 15-éig a kereset: 1 929 000 forint volt. 2017. augusztus 16-ától igényeltem a nők kedvezményes nyugdíját, a munkaviszony megszüntetésre került 15-ével. 2017. augusztus 21-étől újból munkaviszonyban dolgozom, a munkabér összege: 190 000 forint bruttó. Kérdésem: a kereseti korlátba csak a nyugdíjazás időpontja utáni jövedelem számít bele, vagy év elejétől kell kell összeszámítani a járulék alapjául szolgáló jövedelmeket és akkor már október hótól szüneteltetni kellett volna a nyugdíjamat? Várom válaszukat. Köszönettel: Hné
Korkedvezményes nyugdíjas kölföldi munkaviszonya. Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ha valaki korkedvezménnyel nyugdíjba vonul, és emellett külföldön munkaviszonyt létesít, milyen jövedelmi, illetve egyéb korlátok vonatkoznak rá? Köszönettel.
Előrehozott öregségi nyugdíj melletti munkavégzés Kérdés
Tisztelt Szakértő! A kérdésem, hogy az előrehozott öregségi nyugdíj melletti munkavégzés keresetkorlátjánál figyelembe kell-e venni a béren kívüli juttatások, cafetéria összegét?
Nyugdíj mellett beszámít-e a tiszteletdíj a kereseti korlátba? Cikk
A nők 40 éves nyugdíjazása melletti munkavégzés jövedelemkorláttal jár. A gazdasági társaságnál választott tisztségviselő részére fizetett tiszteletdíj, amennyiben meghaladja a minimálbér 30 százalékát, beleszámít-e a jövedelemkorlátba? Olvasói kérdésre Winkler Róbert nyugdíjszakértő válaszolt.
Nyugdíj szüneteltetése munkavégzés mellett Kérdés
T. Szakértő! Szeretném megkérdezni, hogy a korhatár betöltése előtti nyugdíj folyósítása (nők 40 éves kedvezményes nyugdíja) melletti munkavégzés esetén az éves keretösszeget kell-e arányosítani? Amennyiben valaki 2017. 08. 14-éig dolgozott, 2017. 08. 15-étől kérte a nyugdíj megállapítását és 2017. 08.16-ától ismét munkaviszonyban áll, akkor mennyi lesz a keretösszeg számára 2017-ben?
Nők kedvezményes nyugdíja melletti munka Kérdés
Tisztelt Szakértő! A nők kedvezményes nyugdíja mellett lehet-e korlátlanul egyszerűsített munkavállalóként dolgozni? Vagyis az így keresett bér is beleszámít a kereseti plafonba?
Fontos kérdések egyéni vállalkozó nyugdíjba menetelénél Cikk
Katás egyéni vállalkozó idén októberben szeretne nyugdíjba menni nők 40 év szolgálati idejű kedvezményes nyugdíjára lesz akkor jogosult. Nyugdíjazásához/nyugdíj igényléséhez szükség van-e egyéni vállalkozásának szüneteltetésére? Nyugdíj melletti munkavégzésére vonatkozik-e majd kereseti korlát? Ha igen, katás egyéni vállalkozó esetében a kereseti korlátjának alapja hogyan számítható ki? A bevétel 60 százaléka alapján? Olvasónk kérdéseire Winkler Róbert nyugdíjszakértő válaszolt.
Rokkantsági ellátás mellett kisadózó Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó kisadózó. Rokkantsági ellátást kap. Ha jól tudom, 25 ezer Ft katát fizet havonta? A rokkantsági ellátás mellett hogyan kell értelmezni a kereseti korlátot, ami mellett nem veszti el a rokkantsági ellátását? Helyes az a meglátás, hogy mivel nem minősül főállású kisadózónak, nem minősül biztosítottnak, így kereseti korlátja sincsen? Köszönöm!
Katás egyéni vállalkozó nyugdíjba megy Kérdés
Tisztelt Szakértő! Katás egyéni vállakozó idén októberben szeretne nyugdíjba menni nők 40 év szolgálati idejű korkedvezményes nyugdíjára lesz akkor jogosult. - Nyugdíjazásához/nyugdíj igényléséhez szükség van-e egyéni vállalkozásának szüneteltetésére? - Nyugdíj melletti munkavégzésére vonatkozik-e majd kereseti korlát? Ha igen, katás egyéni vállalkozó esetében a kereseti korlátjának alapja hogy számítható ki? A bevétel 60 százaléka alapján? Köszönöm segítségüket!
Ezzel jár, ha a nyugdíjas jövedelme meghaladja a kereseti korlátot Cikk
Mi a teendője a nyugdíjasnak, illetve a foglalkoztatójának, ha a korhatárt be nem töltött személy nyugdíjjárulék-köteles jövedelme meghaladja az úgynevezett kereseti korlátot? Mik a következmények? Ismertetjük.
Rokkantsági ellátott kereseti korlátja Kérdés
2011. december 31-én rokkantsági nyugdíjas, 2012. január 1-jétől rokkantsági ellátott (jelenleg is). Főállású egyéni vállalkozóként (a rokkantsági ellátás folyósítása mellett) a garantált bérminimum után (mert szakképzettséget igénylő tevékenységet folytat) a következőket fizeti havonta: Vállalkozói kivét: 161 000 Ft Nyugdijjárulék alapja: 161 000 Ft 10% Eg.bizt. járulék alapja 241 500 Ft 8,5% Szja alapja 161 000 Ft 15% Szociális hozzájárulási adót nem fizet. Amennyiben havonta mintegy 300 000 forint értékű számlát bocsát ki, ebben az esetben is a kereseti korlát az egészségbiztosítás alapját képező jövedelem (241 500 Ft), és ha egész évben így működik nem veszítheti el a rokkantsági ellátást? A jövedelem vonatkozásában a 241 500 Ft/hó kivét számít, vagy hozzá kell adni az évvégi nyereség összegét is, ami után szja-t és ehót kell fizetni?