240 találat a(z) kereseti korlát cimkére
Szolgálati járandóság esetében változik-e a kereseti maximum összege? Kérdés
Az eddigiek szerint a minimálbér 18-szorosát meghaladó jövedelem esetében szüneteltetni kellett a szolgálati járandóság folyósítását. Változik-e ez a gyakorlat 2019 után?
Nyugdíjazás, biztosítási jogviszony: mi változik, mi nem? Cikk
A múlt héten elfogadott törvénymódosítások szerint nyugdíjazáskor már nem kell megszüntetni a biztosítási jogviszonyt. Milyen szabályokban okoz az új előírás változás? Összefoglaltuk.
Rokkantsági ellátás melletti jövedelem beszámít-e a kereseti korlátozásba?- 2. Kérdés
Mikor változott meg a katás egyéni vállalkozóra vonatkozó előírás? Ezt azért kérdezem, mert a fenti alapkérdés első részére a mai napon Széles úrtól kapott válasz pont az ellenkezője annak, mint amit ugyanilyen tartalmú kérdésre 2012. 12.21-én a "Minek minősül a katás egyéni vállalkozó jövedelme? c. kérdésre adott. Idézem a 2012. évi válasz idevágó részét: "Az nem vitás, hogy a rokkantsági ellátásban részesülő katát választó egyéni vállalkozó e tevékenységéből származó jövedelmét a kereseti korlát meghatározása során figyelembe kell venni, abban viszont eltérőek az álláspontok, hogy milyen összegben."
Rokkantsági ellátás melletti jövedelem beszámít-e a kereseti korlátozásba? Kérdés
Tisztelt Szakértő! Beszámít-e a véglegesen 100%-os rokkantnak nyilvánított, nyugdíjkorhatár alatti személynél a rokkantsági ellátása mellett katás egyéni vállalkozóként és társas vállalkozási tagként szerzett, elért nyereség/jövedelem? Vagyis nem munkabérről van szó, olyanról, amit a társas vállalkozásban osztaléknak hívnak. Kérem a kijelölt/felkért szakértőt, hogy válaszát szíveskedjék tételes jogszabályhelyekkel is alátámasztani! Köszönettel: egy jó ember, aki egy nehéz helyzetben lévő ismerősén segíteni akar.
Vállalkozás rehabilitációs vagy rokkantsági ellátás mellett Cikk
Gyakran merül fel kérdésként, hogy összeegyeztethető-e a megváltozott munkaképességű személyek pénzbeli ellátása, illetve a vállalkozási tevékenység folytatása.
Szolgálati járadékos ügyvezető és a kereseti korlát Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes kft. ügyvezetője szolgálati járandóságban részesül. Máshol nem rendelkezik biztosítási jogviszonnyal. A kft.-ből jövedelmet nem vesz fel, csak a kötelező, minimálbér utáni járulékokat fizeti. Mivel jövedelme nincs a kft.-től, ez esetben a kereseti korlát számításánál mit kell figyelembe venni? Segítségét köszönjük!
Főállású katás egyéni vállalkozó rokkantsági, illetve rehabilitációs ellátás megszüntetése Kérdés
Tisztelt Adózóna! Szeretném megkérdezni, hogy létezik-e olyan kötelezettség, mely szerint egy rokkantsági ellátásban részesülő katás egyéni vállalkozó, akinek a bevétele három egymást követő hónapban meghaladja a minimálbér 150 százalékát, köteles-e ezt bejelenteni a rehabilitációs hatóságnál 10 munkanapon belül (amely ezt követően intézkedik az ellátás megszüntetéséről)? Ha ez az egyéni vállalkozó olyan munkát végez, mely középfokú végzettséget igényel, akkor ez esetben a garantált bérminimum 150 százalékáról van szó? Ha ez az egyéni vállalkozó nem rendszeresen, hanem egy-két hónap kihagyással keres a rokkantsági ellátás mellett a minimálbérnél másfélszer magasabb összeget vagy annál többet (nem minden hónapban állít ki számlát), akkor az ő rokkantsági ellátását nem szüntetik meg? Rehabilitációs ellátásban részesülő egyéni vállalkozó esetén van-e ilyen összegkorlát vagy csak az számít, hogy heti 20 óránál többet ne dolgozzon? Válaszukat előre is köszönöm!
Rokkantnyugdíjas foglalkoztatása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó rokkantsági ellátásban részesülő személyt (egészségkárosodás mértéke 67%, ellátás összege 87 ezer ft/hó, a munkavállaló életkora 62 év, az ellátást 20 éve állapították meg) kíván munkaviszony keretében heti 20 órában foglalkoztatni, a bérezés a garantált bérminimum 50%-a. Kérdéseim: van-e korlátozás a munkaidőre vonatkozóan, illetve mennyi a keresetkorlát, valamint az 55 év felettiek foglalkoztatásához kapcsolódó szochokedvezmént igénybe veheti-e a munkáltató? Köszönöm szíves válaszukat! Üdvözlettel!
Munkavégzés nyugdíj mellett Kérdés
Tisztelt Szakértő! 2017. május 31-éig rokkantsági ellátásban részesültem, 2017. június 1-jétől nők kedvezményes (40 év utáni) nyugdíját állapították meg számomra. Munkaviszonnyal rendelkezem. Kérdésem, hogy vonatkozike rám a kereseti korlát? Várom szíves válaszát.
Korkedvezményes nyugdíjas kivaalap Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az lenne a kérdésem, hogy kivás kft. személyesen közreműködő tulajdonosa, aki az öregségi nyugdíjkorhatárt még nem töltötte be, de a nők 40 éves kedvezményes nyugdíjában részesül és kivétet vesz ki a cégből, akkor nála a kiva alapjánál a kivétet nem kell figyelembe venni, jól gondolom? Illetve, amíg nem tölti be a korhatárt, addig vonatkozik rá a minimálbér 18xkereseti korlát? Köszönöm
Főállású katás egyéni vállalkozó plusz egyszerűsített foglalkoztatott Kérdés
Tisztelt Adószakértő! Szeretném kérni válaszát, hogy főállású katás egyéni vállalkozó alkalmazhat-e egyszerűsített foglalkozásban (efo) heti egy nap, nem főállású katás egyéni vállalkozót? A másik kérdesem pedig az, hogy nem főállású katásnak (nyugdíjas) mennyi lehet a jövedelme, hogy ne veszítse el a nyugdíját? Itt ugye a járulékköteles jövedelem számít? Köszöm előre is válaszát.
Kata Kérdés
Kedves Dr Radics Zsuzsanna! Az alábbi választ olvastam:http://adozona.hu/kerdesek/2017_2_1_kata_u és ezzzel kapcsolatban szeretném egyértelműsíteni a válaszát. Ha én szolgálati járadék mellett csak főállású egyéni vállalkozó, kisadózó (katás) leszek, havi 50 000 forintot fizetek, akkor a nyugdíjjárulék alapja 2018-ban 94 400 forint és ez (így soha) nem haladhatja meg a kereseti korlát éves keretösszegét? Természetesen minden jogszerű, nem leplez munkaviszonyt a kata. Megtisztelő válaszát köszönöm és elnézést, de rosszul fogalmaztam, hogy szakvéleménye ellentétes. Csak ellentmondásos volt az értelmezésem alapján. Tisztelettel: Várkonyi Erika varkonyi.erika@dussmann.hu
Kata és a kereseti korlát Kérdés
Tisztelt dr. Radics Zsuzsanna! Az ONYF honlapján a következőt olvastam: "... a meghatározott kereseti korlát vizsgálata során a főállású kisadózók esetében nyugdíjjárulék-alapot képező keresetként 2018.01.01-től havi 93 500 forintot kell figyelembe venni, függetlenül attól, hogy a főállású kisadózó a fizetési kötelezettségének tételes adófizetéssel tesz eleget. Ezzel az Ön szakvéleménye szerintem pont ellentétes, vagy rosszul értelmeztem valamit? https://old.onyf.hu/hu/uegyintezes/%C3%BCgyint%C3%A9z%C3%A9si-t%C3%A1j%C3%A9koztat%C3%B3k.html Ön szerint? Válaszát köszönöm. Üdvözlettel: Várkonyi Erika P. Dussmann Kft.
Nyugdíjas-szövetkezet Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyfelem rendes öregségi nyugdíjas (68 éves férfi), aki nyugdíjas-szövetkezeti tagként szeretne a jövőben munkát vállalni. Felkereste a Bács-Kiskun megyében, Baján működő nyugdíjas-szövetkezet képviseletét, ahol azt a tájékoztatást kapta, hogy "itt nem vonnak a nyugdíjából le semmilyen összeget". Az a kérdésem, hogy a nyugdíjasnak, aki e szövetkezetben tagsági jogviszonnyal rendelkezik, tehát megfizette a belépéskori 1000 forintot, a jövőben, ha munkát vállal, a nyugdíjfolyósító vagy bárki csökkenti-e a már korábban megállapított és folyósított nyugdíj összegét? Van-e az így vállalt munkabérének felső korlátja? Én eddig úgy tudtam, hogy ez mind a munkavállaló, mind a munkaadó számára egy nagyon kedvező lehetőség. Tisztelettel: Temesvári Éva
Nyugdíjas pedagógus foglalkoztatása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Március 30-ai dátummal pedagógus kollégánk a nők 40 éves kedvezményes lehetőségével öregségi nyugdíjba megy. Iskolánk (tekintettel a pedagógushiányra) tovább foglalkoztatná. Ha közalkalmazotti jogviszonyban foglalkoztatjuk, fel kell függesztenie nyugdíját. Kérdésünk: egyéb jogviszonyban (megbízás, helyettesítés, óradíj, időszaki szerződés stb.) foglalkoztatható-e felfüggesztés nélkül, természetesen a mindenkori minimálbér 18-szorosáig? Várjuk megtisztelő válaaszát!